Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Розлуч)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — дерев'яна церква у селі Розлуч Турківського району Львівської області. Збудована у 1876 році у типовому бойківському стилі. Належить до Української автокефальної православної церкви.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці
Церква після ремонту (фото 2015 року)
49°13′58″ пн. ш. 22°58′52″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Львівська область, Турківський район, Розлуч
Архітектор Гаврило Роман
Кінець будівництва 1876
Стиль бойківський стиль
Належність Українська автокефальна православна церква
Епонім Різдво Пресвятої Богородиці
Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Розлуч) (Україна)
 Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Вікісховищі

Історія

Церква до ремонту, фото 2009 року

Раніше на цьому місці стояв давніший храм, відомий з 1534 року. Саме в цьому році самбірський староста Станіслав Одровонж продав лан ґрунту на церкву. У 1783 році перша церква згоріла, у 1875 році така ж доля спіткала і другу церкву. Замість неї майстер Гаврило Роман збудував новий храм. До будови долучився Йосиф Гаммер — керівник промислового товариства у Відні та власник лісів у околиці Розлуча. Він безкоштовно надав будівельний матеріал для спорудження церкви. Перші дзвони були придбані у 1876 році. У Першу світову війну австрійські військові забрали два дзвони для потреб армії. У 1926 році громада придбала дзвони, яких бракувало. У роки Другої світової війни люди, навчені гірким досвідом попередньої війни заховали дзвони від німців і в такий спосіб зберегли їх. Після закінчення війни їх відкопали та встановили на дзвіниці, де вони знаходяться й зараз.

Опис

Тризрубна церква відрізняється багатоярусними банями. Є три бані, на кожній з них дах складається з п'яти ярусів. Основа церкви дерев'яна, створена спеціально в стилі селищних церков 17-19 століть. Поруч стоїть невисока двох'ярусна дерев'яна дзвіниця, з широким піддашшям, кріплена простим замком і завершена чотирисхилим дахом з кованим хрестом.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.