Чагарниця вусата

Чагарни́ця вусата[2] (Ianthocincla cineracea) — вид горобцеподібних птахів родини Leiothrichidae. Мешкає в М'янмі, Індії і Китаї.

Вусаті чагарниці
?
Чагарниця вусата

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Leiothrichidae
Рід: Сірогорла чагарниця (Ianthocincla)
Вид: Чагарниця вусата
Ianthocincla cineracea
(Godwin-Austen, 1874)
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Garrulax cineraceus
Посилання
Вікісховище: Ianthocincla cineracea
Віківиди: Ianthocincla cineracea
ITIS: 560173
МСОП: 103871930
NCBI: 520168

Опис

Довжина птаха становить 21-24 см. Забарвлення переважно піщано-коричневе, горло і груди бежеві. Тім'я чорне, обличчя білувате, через очі проходять темні смуги, під дзьобом чорні "вуса". Кінчики крил сіруваті, на крилах чорно-білі смужки кінець хвоста чорно-білий. У представників підвиду I. c. cinereiceps тім'я сірувато-коричневе, верхня частина тіла темніша, чорна смуга на очах відсутня, горло і груди світло-винного кольору.

Підвиди

Виділяють три підвиди:[3]

Деякі дослідники виділяють підвид I. c. cinereiceps в окремий вид Ianthocincla cinereiceps[4].

Поширення і екологія

Вусаті чагарниці живуть у вологих тропічних і субтропічних чагарникових заростях і лісах. В Китаї зустрічаються на висоті від 200 до 1750 м над рівнем моря, в Індії — на висоті від 1280 до 1830 м над рівнем моря, в М'янмі — на висоті від 1220 до 2500 м над рівнем моря.

Поведінка

Вусаті чагарниці живуть парами або невеликими зграйками. Іноді приєднуються до змішаний зграй птахів разом зі світлоокими гуамеями. Живляться комахами, яких шукають на землі, а також ягодами, насінням і дрібними плодами. Сезон розмноження триває з березня по жовтень. Гніздо чашоподібне, робиться з листя, моху, трави і гілочок, розміщується в чагшарникових або бамбукових заростях. В кладці 2-4 яйця. Вусаті чагарниці іноді стають жертвами гніздового паразитизму великих зозуль.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Ianthocincla cineracea.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (October 2021). Laughingthrushes and allies. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 01 грудня 2021.
  4. BirdLife International (2016). Ianthocincla cinereiceps.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.