Чана масала

Чана масала («пряний маленький-нут»), також відомий як чаннай, чоле масала, чоле — страва, що походить з Індійського субконтиненту.[1] Основним інгредієнтом є сорт нуту, який називається чана (चना) або кала чана ('чорна хана'). Вони вдвічі перевищують діаметр типового нуту з більш сильним смаком і більш твердою текстурою навіть після приготування.

Чана масала
Походження  Індія
Необхідні компоненти chickpead
Сирі інгредієнти чана масала
Кульча чоле (нут, поданий з роті)

Чоле — назва великого і світлого нуту, який зазвичай зустрічається на Заході. Вони відомі як кабулі чана (काबुली चना) в індустані. Чана масала досить суха і пряна з кислуватою цитрусовою нотою (аромат зазвичай походить від коріандру та цибулі). Чана зазвичай продаються як закуски та вулична їжа на Індійському субконтиненті.

Інгредієнти

Поряд з нутом, до складу інгредієнтів чана масала, як правило, входять цибуля, нарізані помідори, топлене масло гхі, кмин, куркума, коріандр у порошку, часник, перець чилі, імбир, амчур або лимонний сік та гарам масала.[2]

Регіональні варіації

Індія

В Індії його подають вуличні продавці та ресторани, і його можна їсти з пурі.

Пакистан

Алу чоле — це пакистанський різновид хана-масали, виготовлений з картоплею або нутом. У Лахорі використовується варіація страви, яка називається мургх-чолей .

Примітки

  1. Bhagat, Rasheeda (7 жовтня 2005). Cooking with Ees. The Hindu Business Line.
  2. Pitre, Urvashi (19 вересня 2017). Indian Instant Pot® Cookbook: Traditional Indian Dishes Made Easy and Fast. Rockridge Press. с. 54. ISBN 978-1939754547.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.