Чемпіонат Української РСР з хокею 1941

Розіграш дебютної Першості України з хокею відбувся у 1941 році. Змагання проводилися за олімпійською системою за участі збірних команд зі Львова, Чернівців, Тернополя, Станіслава, Дрогобича, Рівного та Луцька. Восьмим учасником турніру був тогорічний чемпіон Львова — «Спартак». Матчі 1/4 фіналу та півфінали проходили у Львові (на стадіоні «Спартак») з 9 по 16 лютого, фінал першості відбувся 23 лютого у Києві.

Чемпіонат УРСР з хокею 1941
ЛігаЧемпіонат УРСР
СпортХокей із шайбою
Тривалість 9-23 лютого 1941 року
Кількість команд 8
Сезони Чемпіонату УРСР

1948 

Історія

На теренах Радянського Союзу в передвоєнні роки популярним був «російський» (а точніше — норвезький) хокей з м'ячем. І навпаки, на приєднаних територіях Прибалтики та Західної України розвиток отримав канадський різновид хокею — з шайбою. У Львові існували сильні команди «Поґонь», «Чарні», «Лехія», «Україна», а в Чернівцях «Драгош Воде», «Ян», «Маккабі», «Довбуш». Непогані колективи були в інших містах: у Станіславові «Раз Два Тши», «Хакоах», Дрогобичу «Юнак», «Чувай», Рівному ВКС, «Погонь», «Поліційний КС», Тарнополю «Креси», «Єгуда», «Легіон», Ужгороді УАК та інші. З приходом на західноукраїнські землі радянської влади усі ці спортивні клуби були розпущені, а замість них створені добровільні спортивні товариства — «Спартак», «Буревісник», «Динамо» та інші.

Частина хокеїстів з розформованих команд емігрувала, частина залишилася на Батьківщині. Серед гравців, що взяли участь в дебютному розіграші, були такі відомі майстри ключки, як Омелян Бучацький, Юрій Дицьо, Казимир Соколовський та інші. Завдячуючи їм спортивне керівництве УРСР прийняло рішення провести українську першість серед команд з приєднаних територій. Слід відмітити, що до 1941 року західноукраїнські команди з різних регіонів змагалися між собою, але суто в товариських матчах (оскільки етнічні українські території були роззосереджені по декількох державах Польщі, Румунії, Чехо-Словаччині). Таким чином, хокейний чемпіонат 1941 року був першим об'єднаним змаганням в історії українських земель, що мав визначити найкращу команду. Фінал змагань заплановано було провести в Києві з метою популярізації канадського різновиду хокею на теренах радянської України.

В першості взяло участь дві команди зі Львова «Спартак» (що виборов міську першість цього ж року) та збірна Львова (складена з хокеїстів срібного та бронзового призерів міського розіграшу «Буревісника» і «Динамо»), а також збірні команди інших шести міст.

Наразі, результат фінального матчу встановити ще не вдалося.

Розіграш першості

1/4 фіналу

ДатаМісцеГосподаріГостіРахунок
09.02.1941Львів
Стадіон «Спартак»
«Спартак» (Львів)«Спартак» (Дрогобич)14:1
(?:?, ?:?, ?:?)
09.02.1941Львів
Стадіон «Спартак»
Зб.Львів («Буревісник»+«Динамо»)Зб. Тернопіль?:?
(?:?, ?:?, ?:?)
02.1941Львів
Стадіон «Динамо»
Зб.ЧернівціЗб.Станіслав?:?
(?:?, ?:?, ?:?)
02.1941Львів
Стадіон «Динамо»
Зб.РівнеЗб.Луцьк?:?
(?:?, ?:?, ?:?)

1/2 фіналу

ДатаМісцеГосподаріГостіРахунок
16.02.1941Львів
Стадіон «Спартак»
«Спартак»(Львів) ??:?
(?:?, ?:?, ?:?)
 ?Львів
Стадіон «Динамо»
Зб. Львів («Буревісник»+«Динамо») ??:?
(?:?, ?:?, ?:?)

Фінал

ДатаМісцеГосподаріГостіРахунок
23.02.1941Київ ? ??:?
(?:?, ?:?, ?:?)

Підсумкова класифікація

Місце Команда І В Н П Ш О
1-4«Спартак» (Львів) ?1 ? ?14-1?
1-4Збірна Львів («Буревісник»+«Динамо») ?1 ? ? ?-??
1-4Збірна (Чернівці) ?1 ? ? ?-??
?Зб. Рівне («Авангард») ? ? ? ? ?-??
?Зб.Станіслав («Іскра»+«Спартак») ? ? ? ? ?-??
5-8Збірна Дрогобич («Спартак»)10011-140
5-8Збірна Луцьк («Авангард»)1001 ?-?0
5-8Зб. Тернопіль («Локомотив»)1001 ?-?0

Склади команд

«Спартак» Львів: …; Казимир Соколовський (?, ?), Палюс (?, ?), …
м. Львів: …; Юрій Дицьо («Буревісник» Львів, ?, ?), Омелян Бучацький («Буревісник» Львів, ?, ?), …

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.