Шан-Коба

Шан-Коба, печерна стоянка середньокам'яної доби на навісі Шан-Коба на правому березі струмка Кубалар-Су у сточищі річки Чорної. Розташована у обривах скель недалеко від водопада Кобалар у Балаклавському районі на схід від села Передове, у Байдарській долині.

Стоянка досліджувана 1928, 1935—1936.

Налічує 6 культурних шарів серед яких

Прослежено, що на той час перед входом у навіс була споруджена своєрідна кам'яна стінка, що захищала житло від холодних північно-західних вітрів. Під навісом розчищено сліди відкритого вогнища у діаметрі у 60 см. Тут зібрано декілька крем'яних знарядь, деяка кількість кістяних виробів (шила, вістря стріл) а також безліч нуклеусів, ножеподібних пластин, відколи та інші.

Присутність 6-ьох шарів та ряду горизонтів свідчить, що печера була заселена за середньовічної доби була заселена багаторазово.

Кістки належать диким тваринам: оленю благорідному, віслюку, дикій свині, сайгаку та іншим. Серед придомашнених тварин кісті собаки.[1]

У верхньому шарі кам'яне неолітичне знаряддя, уламки грубого посуду.

Див. також

Примітки

  1. Векилова Е. А. (1971). Каменный век Крыма: Некоторые итоги и проблемы. NQ 173. МИА. с. 117–162.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.