Шифоновий бісквіт

Шифоновий бісквіт (англ. Chiffon cake) бісквіт з яєць, цукру та борошна з додаванням олії. Володіє ніжним соковитим смаком, легкою текстурою, при різанні не кришиться. Може використовуватися для приготування тортів і тістечок. Часто подається як самостійний десерт.

Шифоновий бісквіт
Лимонний шифоновий бісквіт
Тип десерт
Походження США
Автор Гаррі Бейкер
Час появи 1927
Необхідні компоненти Яйця
Борошно
Цукор
Олія
Зазвичай використовувані компоненти Розпушувач

Характеристика

На відміну від традиційного бісквіта, що не містить жирів, бісквітне тісто з вмістом вершкового масла, олії або кондитерського жиру важко збити в пишну піну, необхідну для отримання пухнастою бісквітної текстури. Тому для таких рецептів яєчні білки збиваються окремо від жовтків і вводяться в тісто після змішування інших компонентів. Деякі автори рекомендують додавати в тісто розпушувач [1], хоча легка і повітряна текстура шифонового бісквіту досягається за рахунок повітря, що міститься у збитих білках.

На відміну від бісквіта «Женуаз», який виготовляється з вершковим маслом, шифоновий бісквіт містить олію [2]. Високий вміст олії і яєць робить готовий бісквіт вологим, його можна їсти навіть без додаткових просочень. Оскільки олія не твердне навіть при низьких температурах, шифоновий бісквіт не твердне і не сохне набагато довше, ніж класичний бісквіт або Женуаз. Завдяки цій властивості шифоновий бісквіт краще за інших підходить для кондитерських виробів з охолодженими або замороженими начинками, такими як морозиво або збиті вершки. Разом з тим відсутність вершкового масла робить смак шифонового бісквіту менш насиченим, ніж у бісквіта «Женуаз».

Шифоновий бісквіт можна пекти в круглих формах для випічки бісквітів, перешаровувати різними начинками і покривати глазур'ю [3].

Історія

Шифоновий бісквіт винайшов в 1927 році страховий агент і любитель домашньої випічки Гаррі Бейкер (1883-1974), що жив в Огайо. У 1923 році Бейкер виявився замішаним в кримінальну історію і був змушений кинути сім'ю й роботу і виїхати в Лос-Анджелес. Залишившись без засобів до існування, Бейкер зайнявся виробництвом помадки і тортів. Кілька років Бейкер присвятив пошукам рецепту бісквіту, який був би легше і солодше «Їжі янголів». Коли рецепт був знайдений, Бейкер прославився тим, що поставляв бісквіти з різними смаками в ресторани мережі «Brown Derby» і забезпечував ними голлівудських знаменитостей. У 1930-ті роки, на вершині підприємницької кар'єри, Гаррі Бейкер працював по 18 годин на добу, випікаючи щодня по 48 тортів у дванадцяти печах, які він встановив удома, причому для кожного торту тісто замішувати окремо. Бейкер продавав бісквіти по два долари за штуку [4], в той час як середній заробіток в США не досягав 150 доларів на місяць [5]. Підприємець тримав рецепт у таємниці протягом двадцяти років, таємно вивозячи на віддалені сміттєзвалища порожні пляшки з-під олії. Секрет був розкритий лише в 1947 році, коли Бейкер продав рецепт корпорації General Mills. General Mills придумала бісквіту ефектну назву (від шифонової тканини) і опублікувала рецепт, назвавши публікацію «найбільшої кулінарної новиною за 100 років». У 1950 році в брошурі Бетті Крокер бісквіт назвали легким, як «Їжа янголів» і смачним, як масляний бісквіт [4][6].

Приготування

Для приготування шифонового бісквіту кількість яєчних білків повинно перевищувати кількість жовтків [7]. Яєчні жовтки збивають, підмішують олію, яка не має запаху, і воду. Жовтково-олійну суміш з'єднують з цукром, розпушувачем і ароматизуючими речовинами (ванілін, лимонна цедра, порошок какао тощо), додають просіяне борошно. Яєчні білки збивають окремо з невеликою кількістю цукру до міцних піків, обережно вводять білки в тісто [7][8]. Важливо, щоб білки були збиті до потрібного рівня: недостатньо міцна піна призводить до того, що бісквіт погано піднімається і виходить щільним; зайва міцна піна робить торт більш великопористим, а верхівка бісквіту при випіканні розтріскується [9].

Тісто перекладають у незмащену форму для бісквіту й випікають в помірно гарячій печі. Форму з випеченим бісквітом слід остуджувати в перевернутому стані, щоб виріб не осів і середина не провалилася [9].

Примітки

  1. Van Niekerk B. {{{Заголовок}}}. — 2013. — 19 с.
  2. Левашева Е. {{{Заголовок}}}. — М. : ЕКСМО, 2014. — С. 162. — ISBN 978-5-699-70205-3.
  3. Malgieri N. CAKES: RECIPES AND TIPS. Epicurious. Процитовано 6 січня 2015.
  4. Grimes W. Chiffon cake // id = jbi6BwAAQBAJ & redir_esc = y {{{Заголовок}}} / Goldstein D. — Oxford University Press, 2015.
  5. What Happened in 1935 Important News and Events , Key Technology and Popular Culture (англ.). The People History.
  6. The New Best Recipe. Brookline, MA: America's Test Kitchen. 2004.
  7. Шифоновий бісквіт. Webspoon.ru.
  8. Шифоновий бісквіт. TVCook.
  9. Ng S. Id = EuKFDQAAQBAJ & dq = chiffon + cake & hl = ru & source = gbs_navlinks_s {{{Заголовок}}}. — Marshall Cavendish International Asia Pte Ltd,. — 132 p. — ISBN 978-981-47-5162-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.