Яблунів (Самбірський район)

Я́блунів село в Україні, в Самбірському районі Львівської області. Населення становить 432 особи. Орган місцевого самоврядування - Боринська селищна рада .

село Яблунів
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Самбірський район
Громада Боринська селищна громада
Основні дані
Засноване 1563
Населення 432
Площа 0,7 км²
Густота населення 617,14 осіб/км²
Поштовий індекс 82560
Телефонний код +380 3269
Географічні дані
Географічні координати 49°02′17″ пн. ш. 23°04′45″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
652 м
Місцева влада
Адреса ради Львівська обл., Самбірський р-н, смт Бориня
Карта
Яблунів
Яблунів
Мапа

Географія

Через село тече річка Яблунівка.

Історія

Згідно з ревізією 1692 року у селі було 15 халупників. Кількість осілих дворів була 15[1].

До 2020 року село підпорядковувалося Нижньовисоцькій сільській раді Турківського району.

Архітектура

На хуторі Заясенів знаходиться церква св. Василя Великого. Збудована вона у 1999 році. Давніше хуторяни ходили до яблунівської церкви. Цей храм без наявного проекту збудував майстер Теодор Комісар, а його помічником був Роман Буредник. Освячено церкву 14 січня 1999 року.

Вирізняється архітектурним стилем, характерним для російської архітектури. Стіни шальовані вертикальними дошками. На бабинці підвішений дзвін.

Церкву св. апостола Михайла (Собору Пресвятої Богородиці, Благовіщення Пресвятої Богородиці) звів у 1838 р. майстер Іоан Настасишин з села Красне. Споруда дерев'яна, тризрубна, триверха. Квадратні зруби вінчають пірамідальні наметові верхи з п'ятьма заломами над навою, чотирма над бабинцем і трьома над вівтарем. Оперізує церкву широке піддашшя, сперте на виступи зрубів, під якими сховані ризниці вівтаря. До бабинця прибудовано великий присінок. Стіни ошальовані дошками і лиштвами. У 19461989 роках церква не діяла.

Нині і сам храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, і дзвіниця (1834), що стоїть поруч, належать до пам'яток архітектури місцевого значення.

Примітки

  1. Пірко В. О. Галицьке село наприкінці XVII — в першій половині XVIII ст. (історико-економічний нарис за матеріалами Перемишльської землі) / Український культурологічний центр. Донецьке відділення НТШ. — Донецьк, 2006. — С. 130

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.