Якоб II Бернуллі

Якоб II Бернуллі (27 жовтня 1759, Базель 26 липня 1789, Санкт-Петербург[5]) — швейцарський вчений, механік, ординарний академік Санкт-Петербурзької академії наук27 вересня 1787 року). Онук Йогана Бернуллі.

Якоб II Бернуллі
Народився 28 жовтня 1759(1759-10-28)[1][2]
Базель, Швейцарія[3][4]
Помер 14 липня 1789(1789-07-14)[1][2] (29 років)
Санкт-Петербург, Російська імперія[3][4]
·утоплення
Країна Швейцарія
Діяльність математик, фізик, викладач університету
Знання мов латина
Заклад Санкт-Петербурзький державний університет
Членство Петербурзька академія наук, Російська академія наук і Туринська академія наук[4]
Рід Сім'я Бернуллі
Батько Йоган II Бернулліd
Мати Susanna Koenigd
Родичі Даніель Бернуллі і Микола Бернуллі
Брати, сестри Йоган III Бернулліd, Niklas de Johannes Bernoullid і Daniel II Bernoullid
У шлюбі з Charlotte Eulerd

Якоб отримав юридичну освіту, але потім перейшов до фізики та математики. Після невдалої спроби зайняти кафедру фізики в Базелі, що звільнилася після смерті Даніеля Бернуллі у 1782 році, Якоб поїхав до Італії та вступив на дипломатичну службу. Одночасно займався дослідженнями в області математики та механіки й отримав деяку популярність в науковому середовищі Європи, був обраний членом Туринської академії наук.

У 1786 році за запрошенням М. І. Фусса Якоб переїхав до Росії. Одружився на онучці Ейлера (молодшій донці його сина Йоганна Альбрехта). Служив в Академії наук (ординарний академік з 1787 року) та у Кадетському корпусі. Загинув у віці 29 років в результаті нещасного випадку при купанні в Неві.

Якоб Бернуллі встиг опублікувати неабиякі роботи з різних питань механіки, теорії пружності, гідростатики балістики: обертальному руху тіла, закріпленого на розтяжній нитці, течії води в трубах, гідравлічним машинам. Вивів диференціальне рівняння коливання пластин.

Див. також

Примітки

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.