Another Brick in the Wall

Another Brick in the Wall (укр. "Ще одна цегла у стіні") — назва одразу трьох пісень гурту Pink Floyd з рок-опери The Wall 1979 року. Всі три пісні є варіаціями на одну основну тему і мають підзаголовки Part I, Part ІІ і Part ІІІ. Всі три пісні написані бас-гітаристом Pink Floyd Роджером Уотерсом.

«Another Brick in the Wall»
Пісня Pink Floyd
з альбому «The Wall»
Випущено 30 листопада 1979
Записано Квітень-Листопад 1979
Жанр Прогресивний рок
Мова Англійська
Тривалість 8:28 (Всі три частини)
  • 3:11 (Part 1)
  • 3:59 (Part 2)
  • 1:18 (Part 3)
Лейбл Harvest
Columbia
Capitol
Автор слів Роджер Уотерс
Продюсер Боб Езрін, Девід Гілмор, Роджер Уотерс
Композитор Роджер Вотерс

Part II — це пісня-протест проти жорсткої шкільної освіти. Вона була випущена як сингл і стала хітом номер один групи Пінк Флойд в Великій Британії, Сполучених Штатах, Німеччині та багатьох інших країнах. Крім того, вона потрапила до списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone[1]. У Великій Британії Part ІІ була першим синглом Pink Floyd з 1968 року. Було продано понад 4 млн дисків з цією піснею[2].

Цей сингл, як і альбом The Wall, був заборонений в Південній Африці в 1980 році після того, як пісня була схвалена прибічниками загальнонаціонального бойкоту школи, що протестував проти расової несправедливості в освіті за режимом апартеїду.[3][4]

Концепція

Всі три пісні об'єднує спільна мелодія і тема. Кожна наступна частина звучить голосніше за попередню. Гучність поступово наростає: від першої частини відбувається перехід до другої, яка є справжнім гімном протесту, а третя частина — це вже справжній крик відчаю. У пісні нема приспіву, але останні два рядки кожної частини починаються словами «all in all» (укр. у підсумку) і закінчуються «in the wall» (укр. в стіну).

«Part І»

«Another Brick in the Wall (Part I)»
Пісня Pink Floyd
з альбому «The Wall»
Випущено 30 Листопада 1979 (UK)
8 Грудня 1979 (US)
Тип Пісня
Записано Квітень-Листопад 1979
Жанр Прогресивний рок, Арт-рок
Мова Англійська
Тривалість 3:11
Лейбл Harvest
Columbia
Capitol
Автор слів Роджер Уотерс
Продюсер Боб Езрін, Девід Гілмор, Роджер Уотерс
Композитор Роджер Вотерс

Композиція

Перша частина дуже динамічна і має довге гітарне соло. Вокал м'якший, ніж у другій і третій частинах, але є короткий, різкий підйом динаміки та тону протягом короткого періоду у кінці. На фоні можна почути шум, плач, крики дітей. Початок пісні збігається з кінцевим акордом The Thin Ice. Ці дві пісні пов'язані спільною темою. У The Thin Ice співається про крихкість сімейного щастя, а у другій частині «Another Brick in the Wall» про гибель батька головного героя у Другій світовій війні.

Фільм

В фільмі «Стіна» пісня грає у сцені, в якій мати Пінка молиться в церкві і оплакує загибель чоловіка. В цей час Пінк грається іграшковим літачком серед крісел в церкві. Пісня продовжує грати в парку. Мати пішла в магазин, а Пінк дивиться на дітей, які граються зі своїми батьками. Він підходить до чоловіка і просить посадити його на карусель. Чоловік садить Пінка на карусель. Він катається і радіє, а коли чоловік збирається йти додому з сином, Пінк підбігає до нього і бере за руку. Чоловік з обуренням говорить, що у Пінка є свої батьки. Пінк дивиться на інших дітей з батьками і почувається все більш самотнім.

«Part ІІ»

«Another Brick in the Wall (Part IІ)»
Пісня Pink Floyd
з альбому «The Wall»
Випущено 23 Листопада 1979
Тип Сингл
Записано Квітень-Листопад 1979
Жанр Прогресивний рок, Диско
Мова Англійська
Тривалість 3:59
Лейбл Harvest
Columbia
Capitol
Автор слів Роджер Уотерс
Продюсер Боб Езрін, Девід Гілмор, Роджер Уотерс
Композитор Роджер Вотерс

Композиція

Друга частина — це одна з найпопулярніших пісень Pink Floyd. У ній розказується про проблеми освіти і знущання над дітьми. На відміну від першої та третьої частин, цю пісню виконує не лише Уотерс, а й Гілмор. Другу частину пісні виконує дитячий хор «Islington Green School». У пісні є сильні барабани, добре відома басова лінія та відмінні гітарні частини на задньому плані. Після закінчення пісні звучить шкільний двір разом з шотландським вчителем, який продовжує кричати: «Неправильно! Зробіть це знову!», і «Якщо ви не їсте м'яса, ви не отримаєте пудингу!» Все це розчиняється в гуркоті телефонного дзвінка.

Фільм

Пінк уявляє собі картину, в якій діти, одягнені в шкільну форму, крокують по конвеєру, в один момент на них одягаються маски тілесного кольору, а в кінці вони всі падають у велику м'ясорубку. Під час другого куплету група дітей співає слова пісні. Як тільки закінчуються слова, вони встають і починають руйнувати кімнату, розбивати пожежні щити і спалювати меблі. В кінці можна побачити школу у вогні і дітей, які несуть кудись свого вчителя. Після цього знову показують сумного Пінка за партою у школі.

Кліп

Кліп складається зі спеціально знятих сцен й анімаційних кадрів з фільму. У кліпі знято дитячий хор, який виконав частину пісні. Також є велика кількість сцен з дітьми, які граються на дитячому майданчику або гуляють на вулиці. У кліпі є кадри з великою лялькою, яка символізує вчителя у пісні.

«Part ІІІ»

«Another Brick in the Wall (Part IІІ)»
Пісня Pink Floyd
з альбому «The Wall»
Випущено 30 Листопада 1979 (UK)
8 Грудня 1979 (US)
Тип Пісня
Записано Квітень-Листопад 1979
Жанр Прогресивний рок, Важкий рок
Мова Англійська
Тривалість 1:18
Лейбл Harvest
Columbia
Capitol
Автор слів Роджер Уотерс
Продюсер Боб Езрін, Девід Гілмор, Роджер Уотерс
Композитор Роджер Вотерс

Композиція

Третя частина гучніша та динамічніша ніж попередні дві. Пісня виражає гнів Пінка. Вона також є найкоротшою частиною «Another Brick in the Wall». Третя частина символізує завершення зведення стіни навколо головного героя. Пінк вирішив закінчити стіну після зради дружини. Він емоційно говорить, що йому нихто і ніщо не потрібно, що все лише спричинило зведення стіни навколо нього. Після цього звучить фінальна пісня першої пластинки The Wall «Goodbye Cruel World» (укр. «Прощавай, жорстокий світе»).

Фільм

Дорослий Пінк в пориві гніву руйнує свій готельний номер і падає без свідомості. Перед його очима проноситься все, що призвело до зведення стіни, а після цього він сам опиняється перед високою незламною стіною.

Версія Korn

Ню-метал група «Korn» записала кавери на всі три частини «Another Brick in the Wall» та пісні «Goodbye Cruel World» у 2004 році і включила їх до свого альбому Greatest Hits, Vol. 1. Пісню регулярно виконували під час концертів «Korn» у 2004 та 2005 роках. Кавер було випущено як сингл і він розмістився на 37 позиції у Alternative Songs chart і на 12 позиції у Mainstream Rock chart.[5][6]

Джерела

  • Fitch, Vernon. The Pink Floyd Encyclopedia (3rd edition), 2005. — ISBN 1-894959-24-8.
  • Fitch, Vernon and Mahon, Richard, Comfortably Numb — A History of The Wall 1978—1981, 2006.

Примітки

  1. Rolling Stone: The RS 500 Greatest Songs of All Time. Архів оригіналу за 15 квітня 2012. Процитовано 22 листопада 2018.
  2. Rock and Pop Music. Pink Floyd: 10 things you didn't know about the band, Telegraph, February 28th, 2012. Telegraph.co.uk. Процитовано 14 вересня 2012.
  3. Counting out time Pink Floyd the wall – song was banned in South Africa in 1980. Dprp.net. 30 листопада 1979. Архів оригіналу за 6 June 2011. Процитовано 11 травня 2011.
  4. (UPI) «South Africa Bans Floyd's 'The Wall'» The New York Times 15 July 1980: C6
  5. Korn Another Brick In The Wall Chart History - Alternative Songs. Billboard. Eldridge Industries. Процитовано 18 жовтня 2018.
  6. Korn Another Brick In The Wall Chart History - Mainstream Rock Songs. Billboard. Eldridge Industries. Процитовано 18 жовтня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.