Broadcast Monitoring
Broadcast Monitoring (Броадка́ст моніторинг) — технологія, що дозволяє автоматично виконувати моніторинг та аналіз потоків мовлення у реальному часі зі супутникового, аналогового та кабельного телебачення, радіо та з мережі Інтернет.
Моніторинг новин на телебаченні, радіо, в Інтернеті допомагає отримати дані з усіх засобів масової інформації. Компанії можуть за допомогою рішення управляти репутацією, проводити конкурентне порівняння, контролювати розміщення реклами, швидко виявляти негативні моменти і проводити антикризові заходи[1].
Джерела даних
- Цифрові мультимедійні файли
- Кабельне, аналогове і супутникове телебачення
- Потокове мультимедіа в мережі Інтернет
- Радіомовлення
- Передача голосу по IP-відео
- Документи і звичайний текст (HTML, MS Office)
Історія
У 1881 році Генрі Ромейке домовився з оптовим продавцем газет Curtice про використання нерозпроданих примірників. Так було відкрито в Лондоні перше у світі Бюро газетних вирізок, яке відразу одержало широку популярність. Багато громадських діячів того часу регулярно отримували вирізки газетних публікацій, в яких згадувалося їх ім'я[2].
Радіомовлення і телебачення були створені в ХХ столітті, і агентства почали розширювати свої послуги з моніторингу ЗМІ. Підприємства витрачали значні бюджети на здійснення моніторингу мовлення. Прослуховувалися і проглядалися великі обсяги матеріалів з ціллю виявлення ключових слів, заданих клієнтом. Такі процедури займали значну кількість часу і сил. Ще однією проблемою було місце для зберігання. У спеціалізованих компаніях були великі кімнати, заповненні результатами, а пізніше — касетами[3].
Крім того, ця технологія була задіяна для допомоги людям з вадами слуху. Адже, рішення дозволяє транскрибувати аудіоконтент в текст і дає можливість читати його, паралельно з вимовою диктора або ведучого. З розвитком Інтернету в 1990-х роках служба моніторингу ЗМІ розширила свої послуги і стала використовувати нові технологій, щоб забезпечити своїх клієнтів необхідною інформацією.
Штучний інтелект з Broadcast Monitoring дозволяють автоматизувати процес моніторингу, зменшити застосування ручної праці, мінімізувати час на обробку та аналіз даних.
Існує всесвітня некомерційна організація International Association of Broadcast Monitors (IABM) зі штаб-квартирою у Британії[4], яка діє як «інформаційно-координаційний центр» для обговорення колективних проблем, пов'язаних з Broadcast Monitoring, і виступає в якості основного представника індустрії моніторингу ЗМІ.
Основні функціональні можливості
- Моніторинг 24/7
- Доступ до інформації в режимі реального часу
- Швидке масштабування, незалежне від мови
- Одночасний контроль декількох каналів
- Транскрибування з відображенням на екрані
- Концептуальний пошук, пошук за ключовими словами
- Подання вхідного контенту у вигляді інформаційної панелі
- Формування аналітичних звітів[5]
Сфери застосування рішення
Медіа-моніторинг теле-радіо каналів
Виявлення і збереження в цифровій формі фрагментів мовлення у відео та аудіо форматах за заданими параметрами. Формування і автоматичне збереження виділених фрагментів медійного мовлення в відеоархівах відповідно до вимог замовника.
Моніторинг реальних теле-радіо каналів з метою забезпечення безпеки
Виявлення і збереження в цифровій формі фрагментів мовлення, які збігаються з інформацією, контрольованою службою безпеки. Контроль публічного комплайенса для компаній. Формування і автоматичне збереження виділених фрагментів у відеоархівах, відповідно до вимог служб безпеки.
Бренд-моніторинг
Інтелектуальна обробка даних з теле-радіо каналів з метою виявлення і збереження в цифровій формі фрагментів мовлення, які збігаються з інформацією про контрольований бренд. Формування і автоматичне збереження виділених фрагментів медійного мовлення у відеоархівах відповідно до класифікації продукції бренду.
Аналіз аудіо і відео інформації
Виявлення і збереження в цифровій формі фрагментів аудіо-відео потоків, які збігаються з контрольованими подіями, програмами, словами та ін. Формування і автоматичне збереження виділених фрагментів аудіо та відео потоків відповідно до заданих параметрів.
Робота з каталогами
Аналіз і обробка фрагментів аудіо та відео файлів замовника, які збігаються із заданими новинами, поняттями, компаніями, особами та іншими об'єктами. Формування і автоматичне збереження виділених фрагментів у відеоархівах відповідно до заданої класифікації.
Контроль дотримання прав інтелектуальної власності
Інтелектуальна обробка і аналіз аудіо та відео контенту на предмет виявлення прецедентів порушення прав інтелектуальної власності. Формування результатів аналізу, фіксація факту наявності контрольованої інформації та автоматичне збереження виділених фрагментів у відеоархівах відповідно до класифікації замовника.
Контроль Інтернет мас-медіа
Аналіз, виявлення та збереження в цифровій формі фрагментів аудіо і відео файлів, розміщених в мережі Інтернет, які збігаються з заданими новинами, програмами, компаніями, особами та іншими об'єктами. Автоматичне визначення і збереження виділених фрагментів аудіо та відео потоків відповідно до заданих параметрів.
Джерела
- Media Monitoring: The Complete Guide [Електронний ресурс] // CyberAlert. — 2010. — Режим доступу до ресурсу: http://www.cyberalert.com/downloads/media_monitoring_whitepaper.pdf.
- Технологии мониторинга массовой информации: от бумажного — к цифровому, от ручного — к автоматическому [Електронний ресурс] // Университетская КНИГА. — 2012. — Режим доступу до ресурсу: http://www.unkniga.ru/electron/640-2012-11-02-08-44-09.html
- Media Monitoring 2014: The Ultimate Guide [Електронний ресурс] // CyberAlert. — 2014. — Режим доступу до ресурсу: http://www.cyberalert.com/downloads/media-monitoring-whitepaper-2014.pdf.
- International Association of Broadcast Monitors
- Introduction to HP Broadcast Monitoring [Електронний ресурс] // hpe.com. — 2014. — Режим доступу до ресурсу: http://h30359.www3.hpe.com/online_help/Virage/Rich%20Media/Virage%20Broadcast%20Monitoring/7.6/Guides/html/English/Administration/Content/part1_Introduction/BroadcastMonitoringIntro.htm Архівовано 25 травня 2018 у Wayback Machine..
- Broadcast Media Monitoring [Електронний ресурс] // datascouting.com — Режим доступу до ресурсу: http://www.datascouting.com/wp-content/uploads/2015/12/MediaScouting-Broadcast.pdf
- Global Media Monitoring Project [Електронний ресурс] // Who Makes the News?. — 2015. — Режим доступу до ресурсу: http://www.presscouncil.org.au/uploads/52321/ufiles/Who_makes_the_news_-_Global_Media_Monitoring_Project_2015.pdf.