Cleithracara maronii

Акара мароні (Cleithracara maronii) цихліда ендемік тропічної Південної Америки, в межах дельти р. Оріноко, починаючи від р. Баріма (Гаяна) до р. Оуанарі (Французька Гвіана). Це єдиний вид роду Cleithracara. Вид популярний серед аматорів-акваріумістів і часто утримується в акваріумах.

?
Cleithracara maronii

Акара Мароні
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Губаневидні (Labroidei)
Родина: Цихлові (Cichlidae)
Підродина: Cichlasomatinae
Рід: Cleithracara[1]
(Kullander & Nijssen 1989)
Вид: C. maronii
Cleithracara maronii
(Steindachner, 1881)
Синоніми
Aequidens maronii
Acara maronii
Посилання
Вікісховище: Cleithracara maronii
EOL: 1004109
ITIS: 648188
NCBI: 172537

Опис

Риба має тіло кремового до світло-коричневого кольору. Під час збудження тіло набуває темно-коричневого кольору. Від початку спинного плавця проходить темна смуга через око до нижньої межі зябрової кришки. У середній частині тіла, трохи ближче до хвосту є група темних плям, що утворюють фігуру, що схожа на замкову щілину в дверях. Через це, в англомовній літературі рибу називають Keyhole cichlid (цихліда-замкова щілина).

Самці можуть досягати 7-8 см завдовжки, вони дещо більше за самок і мають довші китиці спинного та анального плавців, у дорослих особин — до кінця хвостового плавця.

Як правило, сором'язливі, одні з наймирніших цихлид. Не копають ґрунт і не зачіпають рослини.

Утримання

Риби походять з областей з тропічним кліматом, тому температура утримання повинна бути в межах 22 °C-25 °C (найнижча межа становить 20 °C). Вода м'яка або середньої твердості, pH 6,5-7,2, фільтрування та аерація. Необхідно регулярно підмінювати частину води. Акваріум, бажано, щоб був великий, не менше 80-100 см завдовжки. Риби потребують багато схованок у заростях рослин та серед корчів та каміння. У той же час, потрібні вільні галявини. Освітлення повинно бути не надто яскраве, бажано мати плаваючі рослини.

Живлення

Риби живляться черв'яками, ракоподібними, личинками та комахами. В акваріумі з успіхом можливо годувати живим, сухим та замороженим кормом.

Розмноження

Мароні з кладкою ікри

Риби моногамні, нерестяться на плоску поверхню каменю, колоди або листя. Відкладають від 300 до 400 ікринок, які, як правило, охороняють обидва і самець і самка. Стать важко розрізняти, хоча деякі самці мають більший спинний плавець.

Примітки

  1. California Academy of Sciences. Архів оригіналу за 15 квітня 2012. Процитовано 27 жовтня 2009.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.