Cryptococcus gattii

Cryptococcus gattii — вид базидіомікотових грибів родини тремелових (Tremellaceae). Виокремлений у 2002 році з виду Cryptococcus neoformans.

?
Cryptococcus gattii

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Базидіомікотові (Basidiomycota)
Підвідділ: Agaricomycotina
Клас: Тремеломіцети (Tremellomycetes)
Порядок: Тремелальні (Tremellales)
Родина: Тремелові (Tremellaceae)
Рід: Cryptococcus
Вид: Cryptococcus gattii
Cryptococcus gattii
(Vanbreus. & Takashio) Kwon-Chung & Boekhout 2002
Посилання
Віківиди: Cryptococcus gattii
NCBI: 552467
MB: 372381
IF: 372381

Опис

Cryptococcus gattii — це інкапсульовані дріжджі, що поширені, в основному, в тропічному і субтропічному кліматі. Гриб росте у ґрунті, утворює мікоризу з різними дерева. Природно грибок асоціюється з різними видами евкаліптами, проте, у зв'язку з поширенням в інші регіони світу, виявлено утворення мікоризи з іншими деревами, як хвойними так і листяними.

Епідомологія

C. gattii може викликати у людини легеневий криптококоз, базальний менінгіт і церебральний криптококоз. Грибок вразає шкіру, м'які тканини, лімфатичні вузлм, кістки та суглоби. Інфекції, що викликані C. gattii, найпоширеніші в Папуа-Новій Гвінеї та Північній Австралії. Повідомлялися також про випадки інфікування грибком в Індії, Бразилії, на острові Ванкувер у Канаді, Вашингтоні та Орегоні в США. Повідомляється також про летальні випадки[1].

Грибок також вражає собак, кішок, вівців, коал і дельфінів. Вражає слизисту носа та лімфатичні вузли.

Інфекція викликається вдиханням спор. Гриб не передається від людини або тварини до людини. Людина з криптококовою хворобою не є заразною.[2] Грибок є небезпечним для людей з ослабленим імунітетом (особливо для людей з ВІЛ): смертність оцінюється в 10-25 % навіть за умови адекватної протигрибкової терапії.[3] У XXI століття в Північній Америці виявлено новий вірулентний штам грибка VGIIc, що може вражати здорових людей.

Примітки

  1. New, Deadly Cryptococcus Gattii Fungus Found in U.S. 23 квітня 2010. Процитовано 5 вересня 2017.
  2. Park, Alice (23 квітня 2010). The 'Killer Fungus': Should We Be Scared?. Time. Архів оригіналу за 25 квітня 2010. Процитовано 23 квітня 2010.
  3. Li, S. S. et al. (2010). Cryptococcus. Proc Am Thorac Soc 7 (3): 186–196. PMID 20463247.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.