INEOS Intrepid

INEOS Intrepid — багатоцільовий газовий танкер з трипаливним двигуном, здатним використовувати зріджений природний газ (ЗПГ) та етан.

Історія
Назва: INEOS Intrepid
Власник: Evergas
Маршрут: рейси із США у порти Європи
Будівник: Nantong Sinopacific Offshore&Engineering, Цідун, Китай
Будівельний номер: S1017
Закладений: 16 жовтня 2014
Спуск на воду: 20 січня 2015
Завершений: 15 жовтня 2015
Ідентифікатор: IMO 9685449
Статус: активне
Основні характеристики
Тип: багатоцільовий газовий танкер
Тоннаж:
  • 22,887 GT
  • 20,918 DWT
  • 6,866 NT
Водотоннажність: 32,088 (завантажений)
Довжина: 180,3
Ширина: 26,6
Осадка: 9,4
Потужність: 2х5,85 МВт
Двигуни: Wärtsilä SL50DF Tire II, багатопаливний: ЗПГ / етан / нафтопродукти
Швидкість: 16
Місткість: 27570 м3
Команда: 21

«Сланцева революція» в США призвела до появи на ринку великих об'ємів етану та дозволила організувати трансокеанські поставки цього газу, який є найбільш енергоефективним при виробництві етилену. Для його транспортування до Європи компанія Evergas замовила будівництво серії із восьми танкерів класу Драгон, першим серед яких став до ладу INEOS Insight, тоді як його сістершип INEOS Intrepid виявився четвертим у серії. Як і попередні судна, його замовили китайській верфі Sinopacific Offshore&Engineering, розташованій в Цідуні (провінція Цзянсу, на протилежному від Шанхаю березі Янцзи). Закладене у жовтні 2014-го, судно спустили на воду в січні 2015-го та завершили будівництвом у жовтні того ж року.

У березні 2016-го INEOS Intrepid відпливло із терміналу Маркус-Хук (Пенсільванія) та за два тижні прибуло із вантажем етану до узбережжя Норвегії, здійснивши таким чином першу поставку з США для установки парового крекінгу в Рафнесі. У вересні того ж року INEOS Intrepid став першим газовозом, котрий отримав вантаж етану на новому, найбільшому в світі, терміналі для зріджених вуглеводневих газів в Морганс-Поінт (Техас).

INEOS Intrepid має 3 вантажні танки (2 дводольні та один конічної форми) загальним об'ємом 27570 м3 та відноситься до багатоцільових газовозів – тобто здатен перевозити повний спектр охолоджених до стану рідини газів включно із метаном (ЗПГ). Останній традиційно транспортують за допомогою гігантських суден з на порядок більшим об’ємом танків (до 267 тис м3 – тип Q-Max), проте наразі зростає попит на доставку невеликих партій, що зокрема пояснюється поширенням технології суден з двигунами на зрідженому природному газі (до яких відносяться і самі газовози класу Драгон). Крім природних вуглеводневих газів, судно може перевозити численні хімічні продукти (етилен, пропілен, бутилен, пентен, бутадієн, ізопрен, вінілхлорид, диметиловий, діетиловий та вінілетиловий етери, ацетальдегід, диметиловий, моноетиловий та ізопропіловий аміни, хлоретан). Для вантажу забезпечується охолодження до -163°C (потрібне для перевезення ЗПГ) та  транспортування під тиском до 4,5 бар (для зрідженого нафтового газу).

Енергетична установка судна включає два багатопаливні двигуни Wärtsilä SL50DF Tire II потужністю по 5,85 МВт, які можуть використовувати не лише нафтопродукти, але також ЗПГ та етан. Споживання останніх дозволяє оптимізувати витрати на роботу судових холодильних установок, котрі на традиційних газовозах повинні повертати у рідкий стан частину вантажу, яка випарувалась під час транспортування. Втім, ЗПГ та етан можуть використовуватись і під час перевезення інших речовин, оскільки для них на судні встановлені спеціальні паливні резервуари об’ємом 1983 м3. Зменшення споживання нафтопродуктів дозволяє значно скоротити викиди шкідливих речовин (сполук сірки, оксидів азоту, діоксиду вуглецю).[1][2][3][4]

Примітки

  1. GAS FORM-C based on the OCIMF / SIGTTO SHIP INFORMATION QUESTIONNAIRE for GAS CARRIERS 2nd Edition 1998.
  2. scheepvaartwest - JS Ineos Intrepid - IMO 9685449. www.scheepvaartwest.be. Процитовано 26 вересня 2019.
  3. Taffe, Peter. First US ethane shipment docks at INEOS Rafnes complex. Icis (амер.). Процитовано 26 вересня 2019.
  4. JS Ineos Intrepid takes first ethane from Morgan Point. Riviera Maritime Media (En). Процитовано 26 вересня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.