Laburnum anagyroides

Золотий дощ звичайний (Labūrnum anagyroīdes) — деревна рослина, вид квіткових рослин роду лабурнум (Laburnum) родини бобові (Fabaceae). Свою видову назву рослина отримала через схожість своїх трійчастих листків з листям рослин роду Anagyris.

?
Laburnum anagyroides

Квітки і плоди золотого доща звичайного (Laburnum аnаgyroides)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Підродина: Метеликові (Papilionoideae)
Триба: Дрокові (Genisteae)
Рід: Золотий дощ (Laburnum)
Вид: Laburnum anagyroides
Посилання
Вікісховище: Laburnum anagyroides
Віківиди: Laburnum anagyroides
EOL: 703960
IPNI: 501428-1
МСОП: 79919483

Популярна садова декоративна рослина, родом з гір Центральної Європи.

Розмножується насінням. Всі частини рослини отруйні.

Від іншого виду роду лабурнум, лабурнума альпійського (Laburnum alpinum), відрізняється коротшими суцвіттями і щільнішою упаковкою квіток в них.

У природі золотий дощ виростає в горах Центральної, Південно-Східної та Піренейського півострова (на території Австрії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Швейцарії, колишньої Югославії, Італії, Румунії, Франції). Найкраще росте в умовах помірного клімату, але може рости і в субтропіках. Натуралізований в Новій Зеландії, вирощується також і в Австралії. Кальцефіл, тобто краще росте на ґрунтах лужної або нейтральної реакції.

Утворює мікоризу і, подібно іншим лабурнумам, вступає в симбіоз з азотфіксуючими бактеріями. Запилення комахами (ентомофілія).

Всі частини рослини містять отруйний алкалоїд цитизин, структурною основою якого є хінолізідін. Зміст цитизину в вегетативних органах коливається сезонно: високий на початку сезону і потім спадає.

Культивують як декоративну рослину (в культурі з 1560). Вирощується також його гібрид з лабурнумом альпійським (Laburnum alpinum) Laburnum × watereri.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.