Leccinum roseofractum

Leccinum roseofractum — вид базидіомікотових грибів родини Болетові (Boletaceae). Назви — підберезник, що рожевіє, підберезник мармуровий, підберезник, що окислюється.

?
Leccinum roseofractum

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок: Болетальні (Boletales)
Родина: Болетові (Boletaceae)
Рід: Красноголовець (Leccinum)
Вид: L. roseofractum
Leccinum roseofractum
(Singer) Singer, 1947
Посилання
Вікісховище: Leccinum oxydabile
MB: 287522
IF: 287522

Поширення

Росте в лісах Євразії і Північної Америки. Росте одиночно і групами в червні-жовтні в березових і змішаних з березою лісах, в сирих, моховитих місцях, по краях боліт, віддає перевагу торф'яним ґрунтам, розселяється зазвичай невеликими сімейками по 2-3 екземпляри.

Опис

Капелюшок рідко досягає великих розмірів в діаметрі, зазвичай до 7 см, в ранньому віці напівкуляста, потім опукла, подушкоподібна. Білувато-бура, з жовтими плямами, по забарвленню іноді нагадує мармур. М'якоть біла, щільна, з приємним грибним ароматом, при дотику і на зламі швидко рожевіє, потім темніє. Гіменофор білуватий, у міру старіння гриба стає сіруватим. Ніжка іноді досягає значних розмірів, до 20 см в довжину, завтовшки звичайний 1-2 см, щільна, покрита світлими сіро-бурими лусочками, іноді біля основи є ледве помітне потовщення. При дотику вмить покривається рожевими плямами.

Їстівний гриб другої категорії.

Двійники

Має деяку схожість з Leccinum holopus (підберезник болотний). Основна відмінність — м'якоть на зламі рожевіє, отруйних двійників не має.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.