Quercus arkansana

Quercus arkansana — вид рослин з родини букових (Fagaceae); ендемік південного сходу США.

?
Quercus arkansana

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Евдикоти (Eudicots)
Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид: Q. arkansana
Quercus arkansana
Sarg., 1911[1]

Посилання
Вікісховище: Quercus arkansana
Віківиди: Quercus arkansana
EOL: 1151783
IPNI: 215554-2
ITIS: 19293
МСОП: 30953
NCBI: 1969275

Опис

Це від невеликого до середнього розміру тіньолюбиве листопадне дерево, яке може досягати висоти 18 м, але часто набагато менше, приблизно від одного до восьми метрів у висоту. Кора товста, шорстка, чорна, глибоко борозниста. Гілочки сіро запушені спочатку. Листки 5–13 × 2.5–6 см, від зворотно-яйцюватих до ромбічних; край цілий або трохи лопатевий біля верхівки; основа клиноподібна; верхівка округла; верх жовто-зелений, голий; низ блідіший, з пахвовими пучками; ніжка листка довжиною 5–25 мм, запушена. Цвіте навесні. Жолуді дворічні, поодинокі або парні, сидячі або на короткій ніжці; горіх від широко еліпсоїдного до майже кулястого, 10–15 × 9–15 мм, вкритий дрібним запушенням; чашечка тонка, неглибока, келихоподібна, майже до блюдцеподібної форми, заввишки 5–9 мм і 10–16 мм завширшки, укриває 1/4–1/2 горіха, зовнішня поверхня вкрита дрібним запушенням, внутрішня поверхня рідко запушена[2][3][4].

Середовище проживання

Ендемік південного сходу США: Техас, Луїзіана, Джорджія, Флорида, Арканзас, Алабама[2].

Цей вид віддає перевагу дрібному суглинистому піску та іншим добре дренованим піщаним ґрунтам. Росте в підлісках помірно-вологих соснових лісів та південних деревостанах твердих порід дерев, часто вздовж верхніх частин ярів, крутих вершин та над вершинами невеликих струмків. Цей вид рідко є панівним компонентом рослинного покриву, за винятком кількох місцевостей в Арканзасі та Флориді. Росте на висотах 50–150 м[2].

Використання

Не вважається цінною породою деревини, але використовувався для скринь, хрестиків, підлоги, дров та меблів. Це дерево культивується та продається як декоративне за допомогою невеликої кількості розсадників корінних рослин у регіоні[2].

Загрози

Q. arkansana стикається із загрозами від перетворення місця проживання на соснові плантації. Комерційні лісогосподарські практики, такі як заготівля деревини та керовані пожежі, загрожують невеликим, розрізненим заростям цього виду. Іншою загрозою є очищення та несприятливе управління землею. Крім того, основною загрозою для Q. arkansana є зміна середовища існування в умовах зміни клімату[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 08.10.2020. (англ.)
  2. Jerome D., Wenzell K., Kenny L. (2017). Quercus arkansana. The IUCN. Процитовано 08.10.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 08.10.2020. (англ.)
  4. Flora of North America. Процитовано 08.10.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.