Quercus muehlenbergii

Quercus muehlenbergii (дуб Мюленберга[1]) — вид рослин з родини Букові (Fagaceae); поширений у Канаді, США й Мексиці. Вид названий на честь Геттильфа Генріха Ернста Мюленберга.

?
Quercus muehlenbergii

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Евдикоти (Eudicots)
Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид: Q. muehlenbergii
Quercus muehlenbergii
Engelm., 1877

Посилання
Вікісховище: Quercus muehlenbergii
Віківиди: Quercus muehlenbergii
EOL: 1151289
IPNI: 30336647-2
ITIS: 504714
МСОП: 194202
NCBI: 1266343

Опис

листя й жолудь

Це велике й помірне дерево, що досягає висот 18–24 м[2]. Крона вузька; чагарникова в північній частині ареалу. Кора світло-сіра, луската, тонка. Гілочки червонуваті, злегка запушені, стають безшерстими та сірими. Бруньки коричневі, від яйцюватих до округлих. Листки 6–12 × 3–9 см, тонкі, від овальних до зворотноланцетних; верхівка гостра або загострена; основа клиноподібна або укорочена; край трохи вигнутий, з 4–11 парами неглибоких часточок, загострених; блискуче зелені й ± голі зверху й білувато-зелені волосисті знизу, потім при висиханні голі й сіруваті; ніжки листків жовті, без волосся або майже так, 1–2 см завдовжки. Чоловічі суцвіття 4–6 см; жіночі суцвіття 0.5–2 см. Жолуді завдовжки 2 см, яйцюваті, від темно-коричневих до чорних; безніжкові або майже так; поодинокі або в парі; чашечка волохата, сіра, охоплює 1/2–1/3 горіха; дозріває через 1 рік[3]. Листопадне. 2n = 24[4].

Період цвітіння пізня зима — весна[4]. Жолуді солодкі і поїдаються вивірками, мишами, бурундуками, оленями, індиками та іншими птахами[2].

Середовище проживання

Поширений на півдні Онтаріо (Канада), у центральних і східних частинах США і в Мексиці[5][6].

Цей вид локалізований у всьому своєму ареалі і здається залежним від типу ґрунту та рН вище шести. Він легко розмножується проростанням. Зростає на лужних ґрунтах на вапнякових відслоненнях та добре дренованих схилах височин, як правило, з іншими листяними деревами[2].

Використання

Широко використовується для шаф, меблів, піддонів та контейнерів. Важка деревина робить Q. muehlenbergii чудовим джерелом палива[2].

Загрози

Виду певною мірою загрожує вогонь — сильна пожежа вбиває саджанці та невеликі дерева. Найсерйознішими комахами, що атакують дуб є Lymantria dispar, Anisota senatoria, Lochmaeus manteo. Ceratocystis fagacearum — судинна хвороба, атакує Q. muehlenbergii і зазвичай вбиває дерево протягом двох-чотирьох років. Крім того, великою загрозою для виду є зміни клімату[2].

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Kenny L., Wenzell K. & Jerome D. (2017). Quercus muehlenbergii. The IUCN. Процитовано 23.08.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 23.08.2020. (англ.)
  4. Flora of North America. Процитовано 23.08.2020. (англ.)
  5. Plants of the World Online — Kew Science. Процитовано 23.08.2020. (англ.)
  6. Germplasm Resources Information Network. Процитовано 23.08.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.