Temple of the Dog (альбом)

Temple of the Dogангл. - "Собачий храм") - перший і останній альбом американського гранж гурту Temple of the Dog, який був випущений 16 квітня 1991 року на лейблі A&M Records. Альбом є даниною поваги Ендрю Вуду , колишньому вокалісту Malfunkshun та Mother Love Bone , який помер 19 березня 1990 року від передозування героїну . Альбом був тепло зустрінутий критиками і отримав платиновий сертифікат на батьківщині групи. На підтримку альбому були випущені три сингли , з піснями: "Hunger Strike", "Say Hello 2 Heaven" та "Pushin Forward Back".

Temple of the Dog
Студійний альбом
Виконавець Temple of the Dog
Дата випуску 16 квітня 1991
Записаний В 1990 році, на студії London Bridge Studios, Сіетл
Жанр грандж, хард-рок
Тривалість 54:59
Мова Англійська
Лейбл A&M Records
Продюсер Рік Парашар, Temple of the Dog

Передісторій

На початку 1990-х, фронтмен гурту Soundgarden Кріс Корнелл, який був сусідом по кімнаті Ендрю Вуда, запропонував колишнім учасникам Mother Love Bone Стоуну Госсарду и Джефу Аменту попрацювати разом над матеріалом, який він написав коли був на гастролях з Soundgarden в Европі[1]. Під час роботи з'явилась ідея створити окрему групу, в яку окрім Корнелла (вокал), Госсарда (ритм-гітара) і Амента (бас-гітара), ввійшли: барабанщик Soundgarden Метт Кемерон, а також два новачка гранжової сцени — Майк Маккріді (соло-гітара) і Едді Веддер (бек-вокал). Маккріді і Веддер були запрошені не випадково, так як на той момент були членами основного музичного проєкту Амента і Госсарда, Pearl Jam[2]. Назву гурту, Temple of the Dog, було взято з пісні Mother Love Bone "Man of Golden Words", в якій є рядок «I want to show you something, like joy inside my heart, seems I been living in the temple of the dog»[3].

Запис

Студійні сессії проходили з листопада 1990 року по грудень 1990 року на студії London Bridge Studios в Сіетлі. Альбом був записаний за 15 днів[1]. Група працювала з продюсером Ріком Парашаром, який також був звукоінженером запису, мікшував її та зіграв в декількох треках на фортепіано. Дві пісні альбому, «Reach Down» и «Say Hello 2 Heaven», були посвячені смерті Енді Вуда, в той час як інші були написані Корнеллом на гастролях Soundgarden ще до смерті Вуда або були перероблені з інших демоверсій, написаних Госсаром і Аметом[4].

Потім Амент опиував цей проєкт як «дуже потрібну для нас [з Госсардом] річ, на той момент», так як завдяки йому «ми могли [продовжувати] виконувать і писать музику»[5]. В свою чергу, Госсард назвав процес запису альбому «безтурботним», так як зі сторони лейблу не було якихось завищених очікувань чи тиску на групу[5]. Также Госсард отметил, что это «был самый простой и красивый альбом, над которым мы когда-либо работали»[6].

Запис альбому став першим студійним досвідом для Веддера та Маккріді. За словами Кріса Корнелла: «Нам майже доводилося кричати на нього, щоб він зрозумів, що треба вступати із соло на п'ятій з половиною хвилині „Reach Down“, що це був його відрізок, і що він не завадить цим комусь ще»[7]. Пісня «Hunger Strike» стала дуетом між Корнеллом і Веддером. Корнелл мав проблеми з вокалом під час репетиції, після чого її спробував виконати Веддер. Згодом Корнелл говорив: «Він заспівав половину цієї пісні, навіть не знаючи, що я хотів, щоб його вокал був там, і він заспівав її саме так, як я уявляв це, просто інстинктивно»[5].

Музика і тематика текстів

Записаний матеріал був повільним та мелодійним; це сильно відрізнялося від агресивної музики, яку Корнелл виконував із Soundgarden[8] . Композиції альбому подібні до творчості Mother Love Bone. Стів Хьюї з AllMusic розповів про це: «Альбом звучить як міст між театральністю Mother Love Bone, на кшталт глемових виконавців 1970-х, і хард-роковою серйозністю Pearl Jam… Враховуючи, що попередній альбом Soundgarden, „ Louder Than Love “, був роздутим. металевим міазмом , доступний, теплий, відносно чистий звук Temple of the Dog дещо шокує, також його пом'якшують інший підхід Корнелла з погляду написання пісень»[9]  .

Усі тексти пісень альбому були написані Крісом Корнеллом. "Say Hello 2 Heaven" і "Reach Down" були написані Корнеллом на згадку про Ендрю Вуде  . Інші пісні платівки торкаються різних тем. Так, Корнелл заявив, що текст композиції «Hunger Strike» є «якоюсь політичною, соціалістичною заявою»[10]  .

Реліз і відгуки критиків

Професійні огляди
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
AllMusic [11]
Entertainment Weekly B+[12]
Los Angeles Times [13]

Temple of the Dog був випущений 16 квітня 1991 на лейблі A&M Records і спочатку був проданий у кількості 70 000 копій у США. Незважаючи на те, що лонгплей отримав позитивні відгуки від критиків[14]  , він повністю провалився у музичних чартах. Проте, влітку 1992 року, на хвилі гранжового ажіотажу, альбом знову потрапив до центру уваги публіки. Незважаючи на те, що диск був випущений більше року тому, керівництво A&M швидко усвідомило, що у них є, по суті, готова спільна робота музикантів Soundgarden та Pearl Jam , гуртів, які стали надзвичайно популярними через кілька місяців після випуску їх дисків Badmotorfinger та Ten .A&M вирішили перевидати альбом і випустити пісню «Hunger Strike» як сингл, а також зняти на його підтримку музичне відео. Завдяки успішному дебюту синглу, Temple of the Dog знову повернувся до чарту Billboard 200 , що призвело до зростання продажів альбому[15]  . У результаті Temple of the Dog став одним із «100 найбільш продаваних альбомів 1992 року» [16] . У США було продано більше 1.000.000 копій платівки, що було відзначено платиновим сертифікатом від Американської асоціації звукозаписних компаній  .

Стів Х'юї з Allmusic присудив альбому чотири з половиною зірки з п'яти, зазначивши, що «сила альбому в скорботних, елегічних баладах, проте завдяки спонтанній творчій енергії групи та теплому звучанню, він пронизаний певною, життєстверджуючою аурою» [17] . Редактор журналу Rolling Stone Девід Фріке поставив Temple of the Dog чотири зірки з п'яти, підкресливши: «Тільки вже завдяки „Hunger Strike“ та „Reach Down“ альбом заслуговує на безсмертя; ці пісні є доказом того, що туга, яка характеризувала сіетлський рок 1990-х, не була пихатим, підробленим почуттям, принаймні на початку. Ви просто не зможете не полюбити іронію альбому, записаного в атмосфері загальної великої печалі і започаткувало останній великий поп-заколот [гранжу] XX-століття»[18]  . У свою чергу, Девід Браун із Entertainment Weekly оцінив платівку рейтингом B+. За словами журналіста, «можливо, через те, що музиканти уникають виконання змучених гімнів, нерідко характерних для їх основних колективів, пісні звучать розслаблено та повітряно, при цьому не втрачаючи драйву найкращих зразків арена-року». Браун підсумував: «Тексти пісень вокаліста Кріса Корнелла залишаються такими ж дратівливо двозначними, як і у Soundgarden, але не хвилюйтеся. Просто відкиньтесь на спинку крісла і насолоджуйтесь звучанням гітар Майка Маккріді і колишнього члена Mother Love Bone Стоуна Госсарда, у поєднанні з неповторним бітом барабанщика Soundgarden Метта Кемерона - нестримна сторона настільки роздутого Саунда Сіетла, у всій його красі[19] .

На підтримку альбому були випущені сингли "Hunger Strike", "Say Hello 2 Heaven" та "Pushin Forward Back". Перший сингл «Hunger Strike» став найуспішнішою піснею платівки у рок-чартах, посівши 4-е місце у чарті Mainstream Rock[20]  та 7-е у хіт-параді Modern Rock [21] . Композиції Say Hello 2 Heaven і Pushin Forward Back також фігурувала в чарті Mainstream Rock , зайнявши в ньому 5-е і 6-е місця відповідно[22]  .

У вересні 2016 року було випущено перевидання альбому, до якого увійшли додаткові матеріали та демоверсії, а оригінальні пісні пройшли процедуру ремастерингу . Альбом був перевиданий на двох компакт-дисках та вінілі[23][24]

Досягнення

Інформація надана сайтом Acclaimed Music[25].

Видання Країна Рейтинг Рік Місце
Kerrang! Велика Британія 100 альбомів, які варто прослухати, перш ніж ви помрете[26] 1998 58
Rolling Stone Німеччина 500 найкращих альбомів усіх часів[27] 2004 474
Visions Німеччина Найважливіші альбоми 1990-х[28] 1999 10

Список композицій

Автор слів Крісом Корнеллом, автор музики Корнеллом, за винятком відмічених.

# НазваМузика Тривалість
1. «Say Hello 2 Heaven»    6:22
2. «Reach Down»    11:11
3. «Hunger Strike»    4:03
4. «Pushin Forward Back»  Джефф Амент, Стоун Госсард 3:44
5. «Call Me a Dog»    5:02
6. «Times of Trouble»  Госсард 5:41
7. «Wooden Jesus»    4:09
8. «Your Saviour»    4:02
9. «Four Walled World»  Госсард 6:53
10. «All Night Thing»    3:52
54:59

Учасники запису

Temple of the Dog
Технічний персонал

Позиції в чартах

Альбом

Чарт (1992) Найвища
позиція
Канада[29] 11
США[30] 5
Чарт (2017) Найвища
позиція
Австралія[31] 56

Сінгли

Рік Сингл Найвища
позиція
US Main
[32]
US Mod
[32]
CAN
[33]
NZ
[34]
UK
[35]
1991 «Hunger Strike» 4 7 50 47 51
«Say Hello 2 Heaven» 5
«Pushin Forward Back» 6
«—» означає, що сингл не потрапив в цей чарт.


Примітки

  1. Turman, Katherine. "Life Rules." RIP. Октябрь 1991
  2. Erlewine, Stephen Thomas. Temple of the Dog Biography. AllMusic (англ.). Процитовано 21 вересня 2018.
  3. Rutherford, Kevin (17 листопада 2016). Pearl Jam Predecessor Mother Love Bone Charts for First Time Since 1993. Billboard (англ.). Процитовано 21 вересня 2018.
  4. Alden, Grant. "Requiem for a Heavyweight." Guitar World. Липень 1997
  5. Nicholls, Justin (14 квітня 1991). KISW 99.9 FM: Seattle, Radio Interview by Damon Stewart in The New Music Hour with Chris Cornell, Jeff Ament and Stone Gossard (англ.). Fivehorizons.com. Процитовано 3 жовтня 2007.
  6. "Interview with Stone Gossard and Mike McCready". Total Guitar. Листопад 2002.
  7. Weisbard, Eric, et al. "Ten Past Ten". Spin. Август 2001.
  8. http://www.chriscornell.org.uk/articles/conversationwithchriscornellpart2.htm. Пропущений або порожній |title= (довідка)
  9. Temple of the Dog - Temple of the Dog | Songs, Reviews, Credits | AllMusic (англ.). Процитовано 12 лютого 2022.
  10. Transcript of exclusive P-I interview with Chris Cornell. seattlepi.com (амер.). 15 жовтня 2005. Процитовано 12 лютого 2022.
  11. Huey, Steve. Temple of the Dog – Temple of the Dog (англ.). AllMusic. Процитовано 21 березня 2009.
  12. Browne, David (3 травня 1991). Temple of the Dog. Entertainment Weekly (англ.). Процитовано 28 жовтня 2008.
  13. Cromelin, Richard (2 червня 1991). Temple of the Dog 'Temple of the Dog' (A&M). Los Angeles Times (англ.). Процитовано 3 лютого 2017. (потрібна підписка).
  14. Эрлевайн, Стивен Томас. Википедия (рос.). 3 квітня 2020. Процитовано 12 лютого 2022.
  15. "In the Temple of Pearlgarden" (Англійська). Entertainment Weekly. 31 липня 1992.
  16. Lyons, James (2004). Selling Seattle : representing contemporary urban America. London: Wallflower. ISBN 1-903364-96-5. OCLC 56450360.
  17. Temple of the Dog - Temple of the Dog | Songs, Reviews, Credits | AllMusic (англ.). Процитовано 12 лютого 2022.
  18. Fricke, David (14 грудня 2000). Temple of the Dog: Temple of the Dog (Англійською). Rolling Stone.
  19. http://www.ew.com/ew/article/0,,314155,00.html. Пропущений або порожній |title= (довідка)
  20. Temple of the Dog. Billboard (амер.). Процитовано 12 лютого 2022.
  21. Temple of the Dog. Billboard (амер.). Процитовано 12 лютого 2022.
  22. Temple of the Dog. Billboard (амер.). Процитовано 12 лютого 2022.
  23. Temple of the Dog [25th Anniversary Deluxe Edition] [Remixed & Remastered] - Temple of the Dog | Release Info. AllMusic (англ.). Процитовано 12 лютого 2022.
  24. Pearl Jam - Temple of the Dog 25th Anniversary Edition Out Now. pearljam.com. Процитовано 12 лютого 2022.
  25. Temple of the Dog accolades (англ.). Acclaimed Music. Архів оригіналу за 21 травня 2008. Процитовано 6 травня 2008.
  26. 100 Albums You Must Hear Before You Die (англ.). Kerrang!. Процитовано 6 травня 2008.
  27. The 500 Best Albums of All Time (нім.). Rolling Stone. Процитовано 6 травня 2008.
  28. The Most Important Albums of the 90s (нім.). Visions. Процитовано 6 травня 2008.
  29. Top RPM Albums: Issue {{{chartid}}} (англ.). RPM. Процитовано 21 вересня 2018.
  30. Temple of the Dog Chart History (Billboard 200) (англ.). Billboard. Процитовано 21 вересня 2018.
  31. ARIA Chart Watch #422 (англ.). auspOp. 27 травня 2017. Процитовано 27 травня 2017.
  32. Canadian Charts — Hunger Strike (англ.). RPM. Архів оригіналу за 22 січня 2009. Процитовано 7 березня 2008. Вказано більш, ніж один |archiveurl= та |archive-url= (довідка); Вказано більш, ніж один |archivedate= та |archive-date= (довідка)
  33. Temple of the Dog New Zealand Charts Архівовано листопад 4, 2013 на сайті Wayback Machine. charts.org.nz. Retrieved May 23, 2017.
  34. UK Singles & Albums Chart Archive — Temple of the Dog (англ.). Процитовано 8 грудня 2007.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.