The Sound of Silence
«The Sound of Silence» (букв. укр. Звук тиші) — пісня, рок-версія, якої вийшла в 1965 році, прославила американський фолк-рок дует Simon and Garfunkel.
The Sound of Silence | |
---|---|
Сингл Simon and Garfunkel з альбому Sound of Silence | |
Випущений | вересень 1965 |
Формат | грамплатівка |
Сторона Б | We’ve Got a Groovy Thing Going |
Жанр | фолк-рок |
Мова | англійська |
Композитор | Пол Саймон |
Лейбл | CBS |
Продюсер | Том Вілсон |
Композиція була написана Полом Саймоном в лютому 1964 року під враженням від вбивства президента США Джона Кеннеді. Саймон почав працювати над піснею через кілька днів після вбивства, однак, хоча він написав музику швидко, з написанням тексту виникли проблеми.
З 1 до 8 та з 22 по 28 січня 1966 року пісня очолювала хіт-парад США, обидва рази поступившись пісні The Beatles — «We Can Work It Out»[1]. У 2004 році посіла 157-у позицію серед 500 найкращих пісень усіх часів. У різний час переспівувалась такими групами як The Smashing Pumpkins, Nevermore, The Dickies та іншими. Також деякі виконавці (Фаусто Папетті, The Ventures, Джеймс Ласт і ін.) виконували акустичну версію.
Історія
Пол Саймон почав працювати над піснею невдовзі після убивства Кеннеді. Хоча з музикою вже був помітний прогрес, але все ще треба було придумати слова. 19 лютого 1964 року ця проблема була вирішена, і в той же день Саймон показав нову композицію Арту Гарфанкелу. Незабаром після цього, дует починає виконувати її в фолк-клубах Нью-Йорка. Записана пісня була 10 березня і була включена в їх альбом «Wednesday Morning, 3 A.M.», випущений в жовтні того ж року[2]. Альбом виявився невдалим, внаслідок чого дует розпався, і Саймон відправився в Англію на більшу частину 1965 року. Там він часто сам виконував пісню в фолк-клубах і знову записав її для свого соло LP в травні 1965, «The Paul Simon Songbook».
Через деякий час продюсер Саймона і Гарфанкела Тому Вілсон (Columbia Records, Нью-Йорк) дізнався про те, що пісню почали крутити на радіостанціях в Бостоні, а також в околицях Коко-Біч і Гейнсвилла.
15 червня 1965 відразу після звукозаписуючої сесії пісні Боба Ділана «Like a Rolling Stone», Вілсон перезаписує оригінальний трек Саймона і Гарфанкела з накладенням електрогітари (у виконанні Аль Горгони), бас-гітари (Боб Башнелл) і барабанів (Боббі Грегг), після чого випускає його навіть не запитавши Саймона і Гарфанкела. Для сторони Б Вілсон використовував до того моменту невиданий трек, який вони з дуетом записали кілька місяців тому, пробуючи більш сучасне звучання. Запис потрапив в чарти США у вересні 1965 року і повільно почала сходження до вершини.
Саймон дізнався про те що їх пісня потрапила в чарти буквально за кілька хвилин до виступу в клубі Копенгагена, і пізньої осені 1965 році він повертається у США. Саймон і Гарфанкел відновлюють дует і включають пісню в свій наступний альбом «Sounds of Silence», спішно записаний в грудні 1965 (і перевиданий в 1966 для закріплення успіху); 1 січня 1966-го року «The Sounds of Silence» виходить на перше місце в чартах США. у загальній складності пісня трималася в чартах протягом 14 тижнів. Вона просувала їх до зіркового статусу і, разом з ще двома їхніми піснями, які увійшли у першу п'ятірку хітів літа 1966 (США), «I Am a Rock» і «Homeward Bound», забезпечила дуету славу. У 1999 році Broadcast Music Incorporated назвала «The Sounds of Silence» 18-ю найбільш часто виконуваною піснею XX століття[3]. У 2004 році вона зайняла 156-е місце серед 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone, разом з ще двома піснями дуету — «Bridge over Troubled Water» на 47-му місці і «The Boxer» на 105-м.
В оригінальній акустичній версії пісні, голоси Саймона і Гарфанкела перебували на різних каналах, підкреслюючи делікатність мелодії. Коли рок-версію зводили в стерео, Вілсон помістив голоси в середину, внаслідок чого звучання вийшло не настільки чистим, як в оригінальній акустичній версії.
Пісня починається словами «Hello darkness, my old friend / i've come to talk with you again». Ці ж злегка перекручені рядки у виконанні Арту використовуються у пісні «Save the Life of My Child» з їхнього альбому «Bookends» (1968).
Кавер-версії
- The Dickies виконали прискорену версію пісні для свого альбому «The Incredible Shrinking Dickies», випущеного в 1979 році.
- У квітні 1997 року південно-африканська рок-група The Awakening записала для свого альбому «Risen» кавер пісні в стилі готик-рок, який досяг великої популярності в ПАР і залишається однією з візитних карток групи.
- Німецька панк-рок група The Bates випустила кавер на альбомі 'Intra Venus' 1998 року.
- Alizée виконала її в своєму турі з альбомом «Psychédélices» в Москві 18 травня 2008 року. У вступі вона сказала: «Наступна пісня — моя улюблена» (англ. The next song is my favorite song).
- 6 грудня 1999 року німецький музичний проект Gregorian видав кавер в альбомі «Masters of Chant».
- 17 жовтня 2000 прогресив-метал група Nevermore включила кавер пісні в свій альбом «Dead Heart in a Dead World».
- 1. травня 2007 канадський автор-виконавець Леонард Коен прочитав «The Sound of Silence» для триб'ют-альбом а Полу Саймону Take Me to the Mardi Gras: Tribute to Paul Simon .
- 26 листопада 2007 року британська група All Angels виконала кавер пісні для свого другого альбому.
- 10 грудня 2007 новозеландська співачка Брук Фрейзер зробила кавер-версію пісні для свого альбому туру з альбомом «Albertine».
- Вокаліст німецької групи End of Green Michelle Darkness зробив кавер-версію пісні для свого сольного альбому «Brand New Drug» (дата виходу — 26 жовтня 2007).
- 19 лютого 2008 року американська рок-група Ascension of the Watchers, яка відіграє готик-рок, альтернативний рок і ембієнт, включила кавер пісні в свій перший LP альбом «Numinosum».
- 30 жовтня 2008 року ' 'The Smashing Pumpkins' 'також випустили кавер в своїй серії концертних альбомів «Live Smashing Pumpkins».
- Британська група Bananarama зробила кавер пісні бонусним треком, доступним тільки для завантаження, в альбомі «Viva» 2009 року.
- Шведська глем-метал група Vains of Jenna випустила пісню на своєму кавер-альбомі 2011 року Reverse Tripped.
- Хеві-метал — група Heir Apparent включила кавер-версію в свою збірку «Triad». Пісню можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту групи.[4]
- Німецька дез-метал — група Atrocity випустили кавер в альбомі «Gemini».
- The Coolies випустили версію пісні в стилі панк-рок (альбом «Take That You Bastards»).
- У 2015 році рок-група Disturbed виконує кавер в стилі симфо-рок, який був включений в «Immortalized» і 7 вересня випущений в якості синглу.
- У 2015 році James Blake виконав кавер.
- У 2019 році Pentatonix виконали кавер.
- 15 квітня 2021 року український кавер-бенд Grandma's Smuzi представили власний кавер на версію від рок-групи Disturbed виконаний українською мовою.
Використання у фільмах
У різний час пісня звучала в саундтреках до фільмів:
- 1967 — «Випускник»
- 1996 — «Заводила»
- 2003 — «Стара закалка»
- 2006 — «Боббі»
- 2008 — «Taiyo to Umi no Kyoshitsu» (дорама)
- 2009 — «Хранителі»
- 2012 — «Дружинники»
- 2014 — «Канікули в Провансі»
- 2016 — «Тролі»
Див. також
Примітки
- Billboard Hot 100: Week of January 01, 1966 (англ.). Billboard. Процитовано 13 липня 2011.
- Patrick Humphries. Paul Simon: Still Crazy After All These Years. — New York : Doubleday, 1989. — ISBN 038524908X.
- BMI Top 100 Songs of the Century (англ.). BMI. Архів оригіналу за 12 липня 2001. Процитовано 11 грудня 2009.
- Офіційний сайт групи Heir Apparent (англ.). Архів оригіналу за 10 квітня 2012. Процитовано 12 грудня 2009.
Посилання
- Selected Sounds Of Silence – Simon, Garfunkel, Cohen, Dylan, Fraser, & Alizee. Архів оригіналу за 10 квітня 2012.
- The Sounds of Silence (Звуки тишины) — Simon and Garfunkel. 8 апреля 2009. Архів оригіналу за 10 квітня 2012.
- С. Курій — «SIMON AND GARFUNKEL — „The Sound Of Silence“ (історія пісні)»