Єва Діксон

Єва Діксон (8 березня 1905 березень 1938) шведська мандрівниця, автолюбителька, авіаторка. Стала першою жінкою, яка перетнула Сахару на автомобілі. Вона була першою ралісткою у Швеції (1925) та третьою жінкою, що отримала ліцензію пілота у Швеції (1923).

Єва Діксон
Ім'я при народженні Єва Ліндстрем
Народилася 8 березня 1905(1905-03-08)[1][2]
Steninge Palaced, комуна Сігтуна, лен Стокгольм, Швеція[1][3]
Померла 24 березня 1938(1938-03-24)[3][4] (33 роки)
Багдад, Королівство Ірак[4]
·дорожньо-транспортна пригода[4]
Поховання Північний цвинтар (Стокгольм)[5]
Країна  Швеція
Діяльність adventurer, письменниця, гонщик у раллі, льотчиця
Знання мов шведська
Батько Альберт Ліндстремd[1]
У шлюбі з Брор фон Бліксен-Фінекеd

Біографія

Єва була дочкою успішного шведського підприємця Альберта Ліндстрема, який займався конярством. У 1925 році виходить заміж за раліста Олофа Діксона. Проте шлюб розпадається у 1933 році.

У 1932 році у Кенії Єва познайомилася з бароном Брор фон Бліксен-Фінеке, і вони стали коханцями. Цього року на спір вона переїхала на автомобілі з Найробі до Стокгольма, ставши першою жінкою, що перетнула Сахару на авто.

У 1934 році повернулася в Кенію з Брором Бліксеном, де брала участь у різних наукових експедиціях. Наступного року вони об'їздили Ефіопію під час Абіссінської кризи, де Єва працювала військовим кореспондентом шведської газети.

У 1936 році вони одружилися у Нью-Йорку та провели свій медовий місяць, плаваючи навколо Куби та Багам з друзями Ернестом Хемінгуєм та Мартою Геллгорн.

3 червня 1937 року вона почала автомобільну мандрівку з Стокгольма до Пекіна за маршрутом Шовкового шляху. Єва мріяла стати першою людиною, яка проїхала Шовковим шляхом на автомобілі самотужки. Без супутників проїхала через Німеччину, Польщу, Румунію, Туреччину, Сирію та Іран. Після досягнення Афганістану їй порадили об'їздити через Індію, оскільки її передбачуваний маршрут вважався надто небезпечним для одинокої жінки. Коли доїхала до Калькутти, вона захворіла.

Під час перебування у лікарні, вона дізналася, що у Китаї почалася Друга японсько-китайська війна. З огляду на це, а також на поганий стан здоров'я та фінансові труднощі, Єва вирішила повернутися у Європу. У березні 1938 року поблизу Багдада, вона не вписалася у крутий поворот і загинула в аварії. Бліксену відразу відправили телеграму про її смерть, але він пішов на сафарі і не отримав телеграму, поки не повернувся в Найробі 28 липня 1938 року. До того часу її тіло вже перевезли до Стокгольма, де її поховали 22 квітня 1938 року.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.