Європейська частина Росії

Європе́йська части́на Росі́ї — частина Росії, що географічно відноситься до Європи. Її кордоном є Уральські гори, кордон з Казахстаном і річки Кума й Манич (іноді як південний кордон вказується вододіл Головного Кавказького хребта).

Європейська територія РФ

Включає в себе Центральний, Південний, Північно-західний, Північно-Кавказький, а також частину Приволзького федерального округу (за винятком регіонів Уралу, частково розташованих в Азії — Башкортостану, Оренбурзької області і Пермського краю). Зазвичай Європейська частина розглядається як один з трьох регіонів Росії, решта Кавказ і Сибір разом з Далеким Сходом[1][2].

Географія

Площа близько 3 960 000 км (23 % території Росії і близько 40 % території всієї Європи). Європейська частина Росії входить у Велику Європейську рівнину.

55 суб'єктів Російської Федерації розташовані на території європейської частини країни.

Населення

Населення європейської частини Росії становить 78 % від загального, густота населення в середньому складає 27 чол./км².

До корінних народів європейської частини Росії належать росіяни, українці, татари, башкири, чуваші, чеченці, мордва, аварці, удмурти, марійці, кабардинці та інші.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.