Інтерв'ю (фільм, 2014)

«Інтерв'ю» (англ. The Interview) американський комедійний бойовик 2014 року режисерів Евана Голдберга і Сета Роґена, сценарій якого був написаний у співавторстві з Деном Стерлінґом[3]. Головні ролі виконали Сет Роґен і Джеймс Франко[4]. У прокат у США вихід фільму планувався на 25 грудня 2014 року[5], але 18 грудня був скасований компанією «Sony Pictures Entertainment» через погрози про-північнокорейських хакерів і бойкоту з боку власників кінотеатрів[6]. Однак через деякий час в компанії оголосили про вихід картини в обмежений прокат у 300 кінотеатрах, а 25 грудня фільм був офіційно викладений на відеосервіси «YouTube», «Google Play», «Xbox Video» за ціною $5,99 за один перегляд і $14,99 за покупку тільки в США. Негайно розійшлися по Інтернету високоякісні піратські копії, які за першу добу скачало понад 900 000 людей[7].

Інтерв'ю
англ. The Interview
Жанр комедійний Бойовик
Режисер Еван Голдберг
Сет Роген
Продюсер Еван Голдберг
Сет Роген
Джеймс Вівер
Кайл Гантер
Майлз Леві
Алекс Макеті
Еріел Шаффір
Бен Вайсбрен
Шон Вільямсон
Сценарист Еван Голдберг
Сет Роген
Ден Стерлінг
У головних
ролях
Сет Роген
Джеймс Франко
Оператор Брендон Трост
Композитор Генрі Джекмен
Кінокомпанія Point Grey Picturesd і Columbia Pictures
Дистриб'ютор Columbia Pictures, Netflix, Hulu і FandangoNow
Тривалість 112 хв.
Мова англійська, корейська
Країна  США
Рік 2014
Кошторис 42-44 млн $ США[1][2]
IMDb ID 2788710
seetheinterview.com

Український переклад зробила студія Цікава ідея на замовлення Гуртом.[8].

Сюжет

Девід Скайларк є відомим і талановитим журналістом популярного ток-шоу, яке продюсує його найкращий друг Аарон Раппапорт. Вони давно мріяли зробити щось значиме, вирішують взяти інтерв'ю у північнокорейського лідера Кім Чен Ина, а незабаром до них звертається ЦРУ з проханням убити останнього…

У ролях

Актор Роль
Джеймс Франко Девід Скайларк Девід Скайларк
Сет Роген Аарон Раппапорт Аарон Раппапорт
Ліззі Каплан Агент Лейсі Агент Лейсі
Рендалл Парк Кім Чен Ин Кім Чен Ин
Тімоті Саймонс Малкольм Малкольм
Діана Банг Сук Сук
Томмі Чанг Охоронець №1 Охоронець №1
Чарльз Чун Генерал Чонг Генерал Чонг
Домінік Лалонд Джекі Джекі
Стів Чанг Північнокорейський солдат Північнокорейський солдат
Анеша Бейлі Джанет Джанет
Лі Гаррісон Син селянина Син селянина
Мерсі Мелік Пандіт Пандіт
Обрі К. Міллер Ким Ким
Джастін Лі Капітан Цунг Капітан Цунг
Алан Блюменфилд Прем'єр-міністр Ізраїлю Прем'єр-міністр Ізраїлю
Актор Роль
Крістал Лі озвучка озвучка
Різ Олександр Агент Ботвін Агент Ботвін
Стейсі Тернер Телеведучий Телеведучий
Еліс Веттерлунд Джекі Джекі
Девід Диаан Президент Палестини Президент Палестини
Томас Кадро Фальшивий корейський солдат Фальшивий корейський солдат
Джейсон Кокс Папарацці Папарацці
Скотт Сеул Бунтівний охоронець Бунтівний охоронець
Юсик Оум Південнокорейський учений Південнокорейський учений
Дон Чоу Хлопець з двома пальцями Хлопець з двома пальцями
Стать Бай Офіцер Ю Офіцер Ю
Джеймс Йі Офіцер Кох Офіцер Кох
Ісаак Схр Джим Джим
Дейв До Північнокорейський солдат №3 Північнокорейський солдат №3
Паола Ботеро Танцюрист Танцюрист
Нік Кайзер Студійний робочий Студійний робочий

Виробництво

21 березня 2012 року було оголошено, що Еван Голдберг і Сет Роген зніматимуть комедію для компанії «Columbia Pictures», у якій останній будуть зніматися разом із Джеймсом Франко[3][9]. 1 жовтня 2013 року до фільму приєдналася Ліззі Каплан[10]. 8 жовтня до зйомок фільму долучилися Рендалл Парк і Тімоті Саймонс[11].

Зйомки почалися 10 жовтня 2013 року Ванкувері[12] і закінчилися 20 грудня того ж року[13].

11 червня 2014 року Еван Голдберг створив плакат для фільму[14], а потім і перший офіційний трейлер[15]. Пізніше в інтерв'ю «Yahoo» Голдберг зазначив: «Люди припускають, що журналісти мають доступ до найнебезпечніших персон у світі та гіпотетично можуть виявитися в зручній для їхнього вбивства ситуації»[16]. У свою чергу Сет Роген зазначив, що при роботі зі сценарієм «ми прочитали стільки, скільки змогли знайти з цієї теми. Ми говорили з очевидцями, які були в Північній Кореї і зустрічалися з Кім Чен Ином. Ми говорили з людьми в уряді, які співпрацюють із Північною Кореєю або беруть участь у створенні експертних висновків, пов'язаних з КНДР питань»[17].

Контекст

Реакція КНДР

20 червня 2014 року неофіційний прес-секретар лідера КНДР Кім Мен Чхоль в інтерв'ю «Daily Telegraph», похваливши франшизу про Джеймса Бонда і зазначивши, що Кім Чен Ин, ймовірно подивиться фільм «Інтерв'ю», сказав, що:

Є особлива іронія в сюжетній лінії, яка демонструє божевілля уряду США та американського суспільства. Фільм про вбивство іноземного лідера відображає те, що Штати зробили в Афганістані, Іраку, Сирії та Україні. І давайте не будемо забувати, хто вбив Кеннеді — американці. Насправді президентові Обамі потрібно бути обережним у тому випадку, якщо американські військові хочуть вбити і його теж[18].

Оригінальний текст (англ.)
There is a special irony in this storyline as it shows the desperation of the US government and American society. A film about the assassination of a foreign leader mirrors what the US has done in Afghanistan, Iraq, Syria and Ukraine. And let us not forget who killed Kennedy - Americans. In fact, President Obama should be careful in case the US military wants to kill him as well.[19]

25 червня представник міністерства закордонних справ КНДР, не згадавши назви фільму, заявив, що:

Виробництво і прокат фільму на тему про змову з метою вбивства нашого вождя є неприпустимим актом агресії і тероризму. Якщо американська адміністрація дозволить демонстрацію цього фільму, будуть прийняті безжальні контрзаходи[20].

Оригінальний текст (англ.)
Making and releasing a movie on a plot to hurt our top-level leadership is the most blatant act of terrorism and war and will absolutely not be tolerated. If the US administration and allows defends showing the of the film, a merciless counter-measure will be taken.[21]

27 червня посол КНДР при ООН Ча Сон Нам у листі генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну, опублікованому тільки через тиждень, висловив протест проти фільму «Інтерв'ю», зажадавши, щоб лист було розповсюджено як офіційний документ у Генеральної Асамблеї і Раді Безпеки ООН[22][23]:

Дачу дозволу на виробництво та розповсюдження такого фільму про вбивство чинного глави суверенної держави слід розглядати як неприховане спонсорування тероризму та акт війни. Влада США повинні негайно вжити необхідних заходів для заборони виробництва та розповсюдження вищезгаданого фільму, в іншому випадку вони будуть нести повну відповідальність за заохочення і підтримку тероризму[24].

Оригінальний текст (англ.)
To allow the production and distribution of such a film on the assassination of an incumbent head of a sovereign state should be regarded as the most undisguised sponsoring of terrorism as well as an act of war. The United States authorities should take immediate and appropriate actions to ban the production and distribution of the aforementioned film; otherwise it will be fully responsible for encouraging and sponsoring terrorism.[25]

Як зазначалося в «The Guardian», якщо всі ці заяви не переростуть у військове протистояння, то вони можуть стати чудовою рекламою для фільму[26]. Схоже обурення північно-корейської сторони викликав фільм «Загін "Америка": Всесвітня поліція» 2004 року від творців мультсеріалу «Південний парк» Трея Паркера і Метта Стоуна, виставили Кім Чен Іра головним антагоністом картини[27]. Пізніше, Сет Роген припустив, що влада КНДР так боїться фільму, тому що він може «викликати скаженну революцію»[28]. Паралельно, в організації із захисту прав людини «Борці за вільну Північну Корею» запропонували перекинути в КНДР на повітряних кулях DVD-диски з фільмом «Інтерв'ю».[29]

Після оголошення доказів причетність КНДР до атаки, ЦТАК з посиланням на Міністерство закордонних справ звинуватило США в «поширенні безпідставних звинувачень», і «тепер, коли ворожа політика США з метою завоювати нашу республіку під приводом боротьби за права людини стала очевидною, ідея перетворення Корейського півострова в без'ядерну зону більше не має сенсу», при цьому висунувши пропозицію ФБР провести спільне розслідування кібератаки[30][31], оскільки «не вдаючись до тих тортур, які використовує американське ЦРУ, у нас є способи довести, що цей інцидент не має до нас ніякого відношення»[32]. ЦТАК з посиланням на Національний комітет оборони КНДР під головуванням Кім Чен Ина заявив, що «армія і народ КНДР повністю готові витримати конфронтацію з США на всіх полях битв, включаючи і простір кібервійни. Наші найсуворіші відповідні дії будуть зроблені з усією рішучістю проти Білого дому, Пентагону і всієї материкової частини США, цієї вигрібної ями тероризму. І наші дії далеко перевершать „симетричну відповідь“, оголошену Обамою», винним у "безрозсудному поширенні чуток про причетність КНДР до «абсолютно виправданої» атаки хакерів, «хоча ми і не знаємо, хто і звідки вони»[33][34][35].

Хакерська атака на «Sony Pictures Entertainment»

Штаб-квартира компанії «Sony Pictures Entertainment» Калвер-Сіті.

24 листопада 2014 року комп'ютери компанії «Sony Pictures Entertainment» були заражені шкідливою програмою «Shamoon». В результаті цього сталося обвалення всієї комп'ютерної мережі компанії з масивним видаленням файлів і головних завантажувальних записів, що було описано як «комп'ютерне вбивство»[36]. 27 листопада в мережу було викладено кілька фільмів «Sony Pictures», в тому числі «Лють», «Ені», «Вільям Тернер» та «Все ще Еліс», але крім «Інтерв'ю». Слідство розглядало всіх можливих підозрюваних до атаки, включаючи Північну Корею[37], офіційні особи якої всіляко відкидали причетність до цієї справи[38], а в ЦТАК і зовсім заявили, що «не мають уявлення про місцезнаходження Sony Pictures, а також причини хакерської атаки на штаб-квартиру»[39]. 1 грудня до розслідування підключилося ФБР[40]. 8 грудня в Інтернеті спливли додаткові витоки інформації, у тому числі повідомлення зі словосполученням «терористичний фільм», що сприймалося як відсилання до «Інтерв'ю»[41][42][43]. 16 грудня хакери винесли попередження кіноманам з загрозою напасти на будь-кого, хто піде на цей фільм в кінотеатри, закликаючи людей «згадати 11 вересня 2001 року»[44][45]. Після цього керівники компанії «Sony» оголосили про те, що дозволять власникам кінотеатрів не показувати фільм, якщо вони того побажають[46]. 11 грудня відповідальність за атаку взяло на себе група під назвою «Охоронці світу» (англ. Guardians of Peace)[47], ламаною англійською зажадала заборони цього фільму[48], яка пригрозила працівникам «Sony» розголошенням особистої інформації з їхньої електронної пошти[49]. Пізніше в Інтернет з’явилося особисте листування керівництва компанії про Анджеліну Джолі, Бреда Пітта, Джорджа Клуні, матеріали фільму «Зоряні війни: Пробудження Сили»[50], сценарій майбутнього фільму про Джеймса Бонда «007: Спектр»[51], а також кадри із сцени смерті Кім Чен Ина з «Інтерв'ю»[52].

У той же час, до розслідування хакерської атаки підключилися Федеральне бюро розслідувань, Уряд і Рада національної безпеки США[53]. 19 грудня в офіційному прес-релізі ФБР було сказано, що шкідливі програми мають північнокорейське походження, а нинішня атака має зв'язок з попередніми випадками кібератак проти уряду США, внаслідок чого відповідальність за хакерську атаку несе уряд КНДР[54][55][56].

Прокат, його скасування та поновлення

7 серпня 2014 року в компанії «Sony Pictures Entertainment» дату виходу фільму перенесли з 10 жовтня на 25 грудня[57]. 10 грудня у компанії «Sony Pictures Entertainment Japan» заявили, що фільм не буде випущений в Японії. Також було оголошено, що фільм вийде у прокат тільки в Австралії і Новій Зеландії з усього Азіатсько-Тихоокеанського регіону[58].

11 грудня прем'єра фільму в Лос-Анджелесі пройшла в спокійній обстановці в присутності Джеймса Франко і Сета Рогена[59]. Між тим, 17 грудня показ фільму був скасований в Нью-Йорку в кінотеатрі «Cinema Sunshine», а деякі американські мережі кінотеатрів, у тому числі «Landmark» і «Carmike Cinemas», заявили, що відмовляються від прокату «Інтерв'ю»[60][61][62]. Пізніше від показу фільму відмовилися компанії «AMC Theatres», «Cinemark Theatres», «Cineplex Entertainment», «Regal Entertainment Group» і «Southern Theatres»[63]. У той же час, Франко і Роген відмовилися від будь-якої реклами фільму, скасувавши раніше заплановані виступи, а «Sony» відкликала телевізійні трейлери[64], зазначивши, що підтримає будь-яке рішення кінотеатрів[65]. Тоді, в Національної асоціації власників театрів заявили про те, що не будуть заперечувати проти ініціативи власників кінотеатрів «затримати» фільм[66]. У кінцевому підсумку, у компанії «Sony» заявили про скасування прем'єри «Інтерв'ю», запланованої на 25 грудня, зазначивши, що «ми поважаємо і розуміємо рішення наших партнерів, і, звичайно, повністю поділяємо їх основний інтерес безпеки працівників театру. Ми глибоко засмучені безцеремонною спробою припинити поширення фільму і завдати шкоди нашій компанії, нашим співробітникам, і американської громадськості. Ми стоїмо за наших режисерів та їх право на вільне вираження і вкрай розчаровані таким результатом»[67][68]. Також було сказано, що в осяжному майбутньому у компанії немає ніяких подальших планів випуску фільм на будь-якій платформі, в тому числі на DVD[69]. Після цього, у компанії "Alamo Drafthouse Cinema в Далласі оголосили про проведення безкоштовного показу вищезгаданого фільму «Команда Америка» в місцях скасованого прокату «Інтерв'ю»[70][71].

Рішення «Sony» може спричинити за собою втрату 42 млн доларів США, витрачених компанією на зйомки фільму, а також десятки мільйонів — на рекламу і просування[72]. У історії кінематографа вже були подібні факти заборони прокату фільмів. Одним з найбільш відомих випадків стала заборона картини Стенлі Кубрика «Заводний апельсин», введений в 1973 році після протестів з приводу кількості насильства. Після цього, у Великій Британії фільм не показували протягом 27 років[73]. В передвоєнні роки, у Франції і Німеччині картина Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін» перебувала під забороною більше 20 років за наявності «революційної пропаганди», а у Росії в прокат не вийшов фільм Саші Барона Коена «Борат», заборонений мінкомзв'язку слідом за Казахстаном[74].

18 грудня піар-директор представництва компанії «Sony Pictures Entertainment» Наталія Шталева заявила, що в Росії прокат фільму переноситься з 29 січня на невизначений термін[75][76]. Через кілька днів, в посольство КНДР в РФ заявили, що фільм характеризує «моральну незрілість і моральну ницість» і «показ цієї картини повинен бути заборонений у будь-якій державі. Тим більше, навіть важко уявити, що в такій дружній і цивілізованій країні, як Росія, будуть демонструвати фільм, що розповідає про замах на главу дружньої і суверенної держави»[77].

23 грудня у компанії «Sony» оголосили про те, що фільм все-таки вийде на широкі екрани, але в обмеженому прокаті і тільки 25 грудня — у понад 200 артхаусових і незалежних кінотеатрах[78][79][80][81]. Про підготовку до показів вже повідомили кінотеатри Атланти і Остіна[82][83]. Реакція на це рішення була негайно. Так, виконавчий директор «Sony» Майкл Лінтон заявив, що компанія ніколи не відмовлялася від планів прокату, запевнивши, що керівництво продовжує працювати над тим, щоб показати цей фільм більшій кількості глядачів[84][85], Сет Роген написав, що «Люди висловилися! Свобода перемогла! Sony не здалася!»[86], а Джеймс Франко — «ПЕРЕМОГА!!!!!!! НАРОД і ПРЕЗИДЕНТ висловилися!!!»[87]. Прес-секретар Білого Дому Ерік Шульц зазначив, що «Президент вітає рішення Sony дозволити покази фільму. Як президент вже заявляв, ми — країна, яка вірить у свободу слова і право на художню інтерпретацію. Рішення, до якого прийшла Sony і ряд кінотеатрів, дозволяє людям самим прийняти рішення з приводу цього фільму, і ми вітаємо такий результат справи»[88][89][90].

Вночі 25 грудня прокат фільму стартував у більш ніж 315 кінотеатрах США, у яких вишикувалися черги[91][92], а квитки були розкуплені заздалегідь[93]. В той же день, стрічка була розміщена на спеціально створеному для неї сайті SeeTheInterview.com, на відео-сервісах «YouTube»[94], «Google Play» («Google»)[95] «Xbox Video» («Microsoft»)[96] за ціною 5,99 доларів за одноразовий перегляд або 14,99 доларів за покупку[97][98][99][100]. Раніше, компанія намагалася розмістити фільм на сервісі «Apple» «iTunes», але отримала відмову[99][101], після чого подала відповідну пропозицію компанії «Netflix»[102][103]. Через деякий час, картина з'явилася на торент-трекерах і піратських сайтах[98], в тому числі і в Росії[104]. За перші 16 годин високоякісні піратські копії скачало понад 900 тисяч людей по всьому світу, з яких близько 28% склали користувачі з США[7][105].

У той же час, представник місії КНДР при ООН Кім Сон заявив, що його країна засуджує вихід фільму на екрани, але не вдаватиметься до «фізичної реакції» на цей факт[106].

Позиція офіційних осіб

Офіційний представник Державного департаменту США Джен Псакі у прямому ефірі телеканалу «CNN» зазначила, що «це ж комедія. Я думаю, що американці цілком можуть сходити на фільм під час різдвяних свят, якщо захочуть. Картина адже не відображає позицію і погляди США — це очевидно»[107]. Пізніше вона додала, що влада США не вважають фільм образливим для кого-небудь, а «артисти можуть вільно знімати фільми за своїм вибором»[108] Офіційний представник Державного департаменту США Джен Псакі у прямому ефірі телеканалу «CNN» зазначила, що «це ж комедія. Я думаю, що американці цілком можуть сходити на фільм під час різдвяних свят, якщо захочуть. Картина адже не відображає позицію і погляди США — це очевидно»[109]. Пізніше вона додала, що влада США не вважає фільм образливим для кого-небудь, й «артисти можуть вільно знімати фільми за своїм вибором»[110][111]. Президент США Барак Обама в інтерв'ю телеканалу «ABC» сказав, що «людям, як і раніше варто ходити в кінотеатри», підкресливши, що загроза з боку хакерів була «дуже серйозною», але «ми будемо пильні. І якщо ми побачимо, що мова йде про серйозну та реальну загрозу, то ми негайно попередимо громадян»[112][113]. У той же час, республіканець Мітт Ромні закликав до вільного розповсюдження фільму в усьому світі[114], а сенатор Джон Маккейн заявив, що рішення «Sony» про припинення прокату фільму «в кінцевому рахунку виникло в результаті тривалої відмови адміністрації винести рішення щодо використання кібер-зброї ворогами нашої країни», пообіцявши у разі обрання головою комісії по збройним силам в наступному місяці зосередитися на кібер-безпеці та розглянути питання про «відповідальність адміністрації за свої невдачі в організації значущої стратегії боротьби з цими зухвалими і небезпечними діями»[115]. Прес-секретар Білого дому Джош Ернест на брифінгу в Білому домі запевнив журналістів у тому, що «існують свідоцтва того, що за цими деструктивними діями зловмисного характеру стоїть серйозний суб'єкт, і наші агентства — як ФБР, так і міністерство юстиції — підійшли до перевірки цієї інформації з усією можливою серйозністю», а на атаку буде дана адекватна відповідь[116][117][118].

19 грудня Обама на конференції за підсумками року у Білому домі, сказав, що «У нас не може бути суспільства, в якому якісь диктатори звідки б то не було могли вводити цензуру тут, в США», що несе шкоду не тільки фільмами, але й усій економіці, і відповідь на такі дії буде «в тому місці, в той час і таким чином, коли нам це зручно», але прокатнику потрібно було порадитися з урядом, хоч «Sony корпорація отримала істотний збиток, були погрози її працівникам. Я із симпатією ставлюся до їх стурбованості. Тим не менш, так, я вважаю, вони зробили помилку»[119][120][121][122]. Між тим, представник КНДР в ООН заявив, що його країна не має ніякого відношення до атак[123]. У свою чергу, виконавчий директор «Sony Pictures Entertainment» Майкл Лінтон зазначив, що «ми перенесли найжахливішу кібер-атаку в американській історії», і не помилилися, скасувавши прокат, а у США «немає ніяких даних, що Північна Корея діяла спільно з якоюсь іншою країною»[124], додавши, що «кілька днів тому я особисто розмовляв з деякими високопоставленими співробітниками адміністрації, говорив з ними про ситуацію і прямо заявив, що нам потрібна допомога, ми радилися з чільними радниками. Питання в тому, чи говорили ми особисто з президентом, але Білий дім напевно був обізнаний про ситуацію», а компанія сподівається випустити «Інтерв'ю» на інших платформах[125][126][127]:

Я б знову зняв такий фільм. З тих же причин, з яким ми зняли саме «Інтерв'ю»: це смішна комедія, це политеїстична сатира, і я думаю, ми б зробили цей фільм знову. Знаючи, що я знаю зараз, напевно ми б зробили щось трохи інакше. Але справжні події взяли над нами контроль і ми не можемо впливати на них. У нас є кілька опцій і ми розглядаємо їх. На даний момент ми зробили кілька пропозицій поширити цей фільм в цифровому форматі. На даний момент жоден з головних цифрових дистриб'юторів не зробив крок вперед і сказав, що вони хочуть поширити цей фільм[128][129].

Паралельно, джерела в Білому домі повідомили журналістам «The Wall Street Journal» про те, що КНДР може бути повторно включена в список країн, що підтримують тероризм[130][131]. Пізніше, Обама підтвердив обговорення цього питання[132][133][134].

20 грудня представник Ради національної безпеки при Білому домі Марк Строх сказав, що «якщо влада Північної Кореї хоче допомогти, вона може визнати свою провину і компенсувати шкоду, заподіяну Sony цією атакою. Як ясно дали зрозуміти в ФБР, ми впевнені, що уряд КНДР відповідальний за неї. Влада країни неодноразово відкидала свою відповідальність за руйнівні і провокаційні дії»[135][136]. Адміністрація США звернулася до КНР за допомогою у протистоянні хакерам[137], і на наступний день, міністр закордонних справ КНР Ван І у телефонній розмові з державним секретарем США Джоном Керрі обговорив хакерську атаку і заявив, що «Китай виступає проти будь-якої країни або особи, які користуються обладнанням іншої нації, щоб здійснювати кібератаки проти третьої сторони»[138][139][140][141].22 грудня керівництво компанії «Sony Pictures Entertainment» найняло для відновлення репутації кризового менеджера і колишнього керівника прес-служби президента Джорджа Буша-старшого Джуді Сміт[142][143].

Позиція діячів Голлівуду

Кадр з фільму «Великий диктатор».

Актор Бен Стіллер назвав рішення про скасування показів «загрозою свободі самовираження, тут, в Америці»[144], ретвитнув повідомлення режисера Марка Романека з фотографією, свідчить про те, що в 1941 ріку компанія «United Artists» не побоялася випустити фільм «Великий диктатор» Чарлі Чапліна[145]. Актор Джиммі Кіммел зазначив, що відмова від показу фільму продемонстрував «невластиве американцям боягузтво, яке до того ж виправдовує дії терористів і створює страшний прецедент»[146], а продюсер Джадд Апатоу заявив, що «все це абсолютно гарантує, що фільм подивиться набагато більше людей, ніж планували спочатку. Легально чи нелегально, але його подивляться всі»[147].

Актор Стів Керелл, фільм якого під робочою назвою «Пхеньян» був скасований ще до рішення «Sony» не випускати в прокат «Інтерв'ю»[148], назвав рішення компанії «сумним днем для свободи самовираження»[149]. Сценарист Аарон Соркін, який раніше виступав з критикою американських ЗМІ з приводу хакерської атаки[150], цього разу сказав, що «сьогодні США зазнали безпрецедентного нападу на саму основу нашого існування, на свободу слова з боку групи північнокорейських терористів, які погрожували вбити кіноглядачів заради зупинки випуску фільму. Побажання терористів були частково виконані членами американської преси, які обрали плітки і зловтіхи, увійшовши в історію з невимірними наслідками для населення — це історія, яка складалася прямо перед їх очима. Мої найглибші співчуття Sony Pictures, Сету Рогену, Евану Голдбергу і всім, хто працював над „Інтерв'ю“»[151]. Режисер Майкл Мур іронічно сказав: «Шановні Хакери Sony: працюючи в Голлівуді, я також хотів би менше романтичних комедій, менше фільмів Майкла Бея і ніколи більше трансформерів»[152].

Актор Джордж Клуні разом зі своїм агентом Брайаном Лурдом опублікував петицію, в якій було сказано, що «ми повністю підтримуємо рішення Sony не підкорятися вимогам хакерів. Ми знаємо, що таким чином ми відкриємо двері для інших угруповань, які загрожують свободі слова, приватного життя й особистої свободи. Ми сподіваємося, що ці хакери будуть притягнуті до відповідальності, але до тих пір, поки цього не сталося, ми не будемо перебувати в страху. Ми об'єднаємося в цій боротьбі!»[153]. Однак цю петицію ніхто не підписав[154], внаслідок чого Клуні зауважив, що цей факт «відмінно показав, де насправді ми зараз знаходимося, наскільки сильно налякана ця індустрія»[155][156]. В інтерв'ю виданню «Deadline», Клуні, зазначивши, що це «дурна комедія», звернувся до громадськості та кіно-виробникам:

Робіть що хочете, але випустіть цей фільм. Не тому, що всі повинні його подивитися, а тому, що я не збираюся підкорятися комусь, хто вказує мені не дивитися фільм. Це найважливіший момент. Не можна дозволити розпоряджатися, що нам дивитися, а що ні, ні Кім Чен Ину, ні якимось ще довбаним людям... Це дійсно нова ситуація, і ніхто поки не знає, як поводитися. Я не думаю, що хтось був готовий до цього. Звичайно, всі робили свою справу, але так чи інакше ми дозволили Північній Кореї диктувати нам правила, і це просто божевілля[157][158].

Примітки

  1. Голлівуд розчарований скасуванням Sony фільму про Кім Чен Ине. BBC Russian. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  2. The Interview (15). Британська рада з класифікації фільмів. Процитовано 18 грудня 2014.
  3. 25, 2013 Seth Rogen and Evan Goldberg to Direct The Interview. comingsoon.net. 21 березня 2013.
  4. Ryall, Julian (20 червня 2014). North Korea slams US film about The Interview Kim Jong-un. The Telegraph. Процитовано 26 червня 2014.
  5. N. Korea: Pending Seth Rogen film an act of war". CBS News. 25 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  6. Top Five Theater Circuits Drop 'The Interview' After Sony Hack. The Hollywood Reporter. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  7. Pirates Swarm Over 'The Interview' After Sony's Digital Release. Variety. 25 грудня 2014. Процитовано 24 грудня 2014.
  8. Озвучення фільмів українською
  9. Seth Rogen to Direct, Star in The Interview' for Columbia Pictures. The Hollywood Reporter. 21 березня 2013. Процитовано 25 грудня 2013.
  10. Kit, Borys (1 жовтня 2013). 25, 2013 Lizzy Caplan Joins Seth Rogen and James Franco in 'The Interview'. The Hollywood Reporter.[недоступне посилання з червня 2019]
  11. Randall Park and 'Veep's' Timothy Simons to Co-Star in Seth Rogen's The Interview. The Hollywood Reporter. 8 жовтня 2013. Процитовано 25 грудня 2013.
  12. Schaefer, Glen (12 жовтня 2013). home to shoot-b-c-for-korea-in-the-interview/ Seth Rogen and Evan Goldberg come home to shoot B. C. for Korea in The Interview. The Province. Процитовано 25 грудня 2013.[недоступне посилання]
  13. 25, 2013 Seth Rogen, Evan Goldberg to Direct 'The Interview' in Vancouver. The Hollywood Reporter. 30 вересня 2013.[недоступне посилання з вересня 2019]
  14. Goldberg, Evan (11 червня 2014). THE INTERVIEW POSTER!. twitter.com. Процитовано 12 червня 2014.
  15. Billington, Alex (11 червня 2014). Watch: Rogen & Franco Head to North Korea in The Interview' Trailer. firstshowing.net. Процитовано 12 червня 2014.
  16. From North Korea With Love: Seth Rogen and James Franco Star in First Trailer for 'The Interview'. Yahoo. 12 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  17. North Korea Calls the Seth Rogen, James Franco Comedy 'The Interview' an 'Act of War'. Yahoo. 25 червня 2014. Архів оригіналу за 26 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  18. Північна Корея розкритикувала «Інтерв'ю» Сета Рогена. Кинопоиск. 23 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  19. North Korea slams US film about The Interview Kim Jong-un. Daily Telegraph. 20 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  20. КНДР погрожує США війною через фільму про Кім Чен Ине. BBC Russian. 26 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  21. North Korea threatens war on US over Kim Jong-un movie. BBC. 26 червня 2014. Процитовано 26 червня 2014.
  22. КНДР подала в ООН скаргу на голлівудську комедію про Кім Чен Ине. РИА Новости. 10 липня. Процитовано 11 липня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  23. North Korea takes case against Seth Rogen film The Interview to UN. The Telegraph. 9 липня 2014. Процитовано 11 липня 2014.
  24. Пхеньян звинуватив Вашингтон у спонсоруванні тероризму через голлівудської комедії. Lenta.ru. 10 липня 2014. Процитовано 11 липня 2014.
  25. North Korea complains to UN about film starring Rogen, Franco. Reuters. 9 липня 2014. Архів оригіналу за 11 липня 2014. Процитовано 11 липня 2014.
  26. North Korea complains to UN about Seth Rogen comedy The Interview. The Guardian. 10 липня 2014. Процитовано 11 липня 2014.
  27. Phillip, Abby (25 червня 2014). North Korea threatens 'merciless' retaliation over James Franco and Seth Rogen assassination comedy. The Washington Post. Процитовано 17 грудня 2014.
  28. story-20141217?page=4 Seth Rogen at the Crossroads. Rolling Stone. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.[недоступне посилання з вересня 2019]
  29. Sony Hack: Activists to Drop 'Interview' DVDs Over North Korea Via Balloon. The Hollywood Reporter. 16 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  30. КНДР пригрозила США ядерною зброєю. Lenta.ru. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  31. КНДР закликала США до спільного розслідування кібератак. BBC Russian. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  32. КНДР пропонує разом розслідувати кібератаку на Sony. BBC Russian. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  33. КНДР погрожує розбомбити США в разі нових санкцій. BBC Russian. 22 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  34. Північна Корея пригрозила напасти на Білий дім. Lenta.ru. 22 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  35. North Korea threatens to target White House after claims it was behind Sony hacking. The Guardian. 22 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  36. call-to-business?asrc=EM_MDN_37122786%20malware%20used%20in%20Sony%20attack%20a%20wake-up%20call_ Computer-killing malware used in Sony attack a wake-up call. Computer Weekly. 5 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  37. Sony's New Movies Leak Online Following Hack Attack. NBC News. 30 листопада 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  38. North Korea denies hacking Sony Pictures. The Guardian. 4 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  39. КНДР відкинула причетність до кібератаки на Sony. BBC Russian. 7 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  40. Sakoui, Anousha (1 грудня 2014). pictures FBI Investigates Hacking of Computers at Sony Pictures. Bloomberg Businessweek. Процитовано 17 грудня 2014.
  41. Elizabeth Weise (9 грудня 2014). Hackers told Sony to pull The Interview'. USA TODAY. Процитовано 17 грудня 2014.
  42. North Korean Government Thought To Be Behind Sony Pictures Hack. National Public Radio. 1 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  43. North Korea's Cyber Skills Get Attention Amid Sony Hacking Mystery. National Public Radio. 4 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  44. Sony hackers threaten theaters with 9/11-style attack. USA Today. 16 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  45. Boot, William (17 грудня 2014). Exclusive: Sony Emails Say State Department Blessed Kim Jong-Un Assassination in 'The Interview'. The Daily Beast. Процитовано 19 грудня 2014.
  46. the interview-terror-threats-1201327612/ Carmike Cinemas First To Cancel 'The Interview' Over Hacker Threat Concerns. Deadline.com. 16 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  47. Donnelly, Matt (11 грудня 2014). Sony Hackers Have Flashed A 'Disturbing' New Warning On Staff Computers. Business Insider. Процитовано 17 грудня 2014.
  48. Хакери вимагають у Sony не випускати фільм про Кім Чен Ина. BBC Russian. 9 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  49. Frizell, Sam (13 грудня 2014). Hackers Sent Sony Employees a Terrifying New Message. TIME. Процитовано 17 грудня 2014.
  50. Boot, William (12 грудня 2014). Shocking New Reveals From Sony Hack: J. Law, Pitt, Clooney, Star Wars and Comparing Fincher to Hitler. The Daily Beast. Процитовано 17 грудня 2014.
  51. James Bond movie Spectre script leaked after Sony hack. IBTimes. 14 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  52. В інтернеті з'явилася сцена смерті Кім Чен Ина з фільму «Інтерв'ю». Lenta.ru. 16 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  53. ФБР розслідує кібератаку на сайт Sony Pictures. BBC Russian. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  54. ФБР офіційно звинуватила КНДР у хакерській атаці на Sony. Lenta.ru. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  55. ФБР: за хакерською атакою на Sony Pictures варто КНДР. BBC Russian. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  56. Update on Sony Investigation. ФБР. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  57. Lang, Brent (7 серпня 2014 року). 'інтерв'ю з Сет Роген, Джеймс Франко штовхнув назад Різдво. Variety. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  58. Шилінг, Mark (10 грудня 2014 року). в Азії-1201376806/ 'інтерв'ю' мати лише обмежений реліз в Азії. Variety. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  59. Tim Appelo (11 грудня 2014). 'The Interview' Premiere: Seth Rogen Thanks Amy Pascal "For Having The Balls to Make This Movie". The Hollywood Reporter. Процитовано 18 грудня 2014.
  60. В США прем'єру фільму про вбивство Кім Чен Ина скасували через загрозу теракту. Lenta.ru. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  61. Кінотеатри США відмовляються від фільму про Кім Чен Ине. BBC Russian. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  62. Кінотеатри США скасували показ фільму про Кім Чен Ине. BBC Russian. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  63. Major U. S. Theaters Drop 'The Interview' After Sony Hacker Threats. Variety. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  64. Seth Rogen and James Franco Cancel All Media Appearances for 'The Interview'. Variety. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  65. Sony Hack: Carmike Cinemas Drops 'The Interview'. The Hollywood Reporter. 16 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  66. the interview-terror-threats-1201327612/ First Theaters Cancel 'The Interview' After Hacker Threats. Deadline.com. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  67. Sony Cancels Theatrical Release for 'The Interview' on Christmas. Variety. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  68. Sony скасувала прем'єру фільму про вбивство Кім Чен Ина. BBC Russian. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  69. Sony Has 'No Further Release Plans' for 'The Interview'. Variety. 17 грудня 2014. Процитовано 17 грудня 2014.
  70. Texas Theater to Show 'Team America' In Place of 'The Interview'. The Hollywood Reporter. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  71. the interview-at-dallas-theater-1201382348/ Team America: World Police' Replaces The Interview' at Dallas Theater. Variety. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  72. 'Interview' cancellation aftermath: Obama wants us to go to the movies. The Washington Post. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  73. The Interview: Sony shelves worldwide release. BBC News. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  74. "Потьомкіна" до Кім Чен Ина: як забороняли фільми. BBC Russian. 21 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  75. В Росії перенесли прем'єру фільму про вбивство Кім Чен Ина. Lenta.ru. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  76. В Росії перенесли прем'єру фільму про Кім Чен Ине. РИА Новости. 18 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  77. Пхеньян попросив заборонити показ «Інтерв'ю» в Росії. Lenta.ru. 25 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  78. р./12/141223_us_nkorea_film_showing Фільм "Інтерв'ю" про Північній Кореї вийде в прокат у США. ВПС Росії. 23 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  79. рік/12/24/інтерв'ю/ Фільм «Інтерв'ю» покажуть понад 300 кінотеатрах США. Lenta.ru. 24 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання]
  80. "інтерв'ю": Обама вітає рухатися на екрані Північна Корея фільм. Бі-бі-сі Новости. 24 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  81. Sony оголошує обмежений Реліз 'інтерв'ю'. The Hollywood Reporter. 23 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  82. р./12/141223_rn_us_cinemas_interview Ряд кінотеатрів США покаже "Інтерв'ю" на Різдво. ВПС Росії. 23 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  83. Sony оголошує обмежений випуск інтерв'ю. Time. 23 грудня 2014 року. Архів оригіналу за 28 грудня 2014. Процитовано 26 лютого 2022. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  84. срока.сом/2014 р./12/інтерв'ю-реліз-back on-christmas-sony-атака-1201334389/ 'інтерв'ю' Release тому на Різдво - Update. строку.com. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  85. Pankratz, Howard (23 грудня 2014 року). Alamo Drafthouse Littleton буде екран "інтерв'ю", починаючи Різдво. Denver Post. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  86. Seth Rogen. Twitter. 23 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  87. Джеймс Франко. Twitter. 23 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  88. р./12/141224_sony_interview_go_ahead Sony покаже "Інтерв'ю" у незалежних кінотеатрах. ВПС Росії. 24 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  89. р./12/23/-інтерв'ю-четвер/20808469/ Sony підтверджує обмежений випуск 'інтерв'ю'. США. 23 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  90. Обама 'оплески' обмежений випуск інтерв'ю. Time. 23 грудня 2014 року. Архів оригіналу за 28 грудня 2014. Процитовано 26 лютого 2022. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  91. Sony Releases 'The Interview' Online. The Washington Journal. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  92. Фільм "Інтерв'ю" показують в американських кінотеатрах. BBC Russian. 25 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014 року.
  93. Sony streams 'The Interview' online and makes Hollywood history. CNN. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  94. The Interview. YouTube. Процитовано 26 грудня 2014.
  95. The Interview. Google Play. Процитовано 26 грудня 2014.
  96. The Interview. Xbox Video. Архів оригіналу за 26 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  97. Sony: фільм "Інтерв'ю" буде доступний онлайн. BBC Russian. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  98. Скандальний фільм "Інтерв'ю" з'явився в інтернеті. BBC Russian. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  99. Where To Watch The Interview' Right Online Now. Business Insider. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  100. Where to Watch The Interview' Online. The Hollywood Reporter. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  101. Sony зібрався викласти фільм «Інтерв'ю» на YouTube. Lenta.ru. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  102. Sony debuts 'The Interview' online, upending Hollywood-tech equation. Los Angeles Times. 25 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  103. The Interview Is Now Available for Rental Online. People. 24 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  104. Фільм «Інтерв'ю» з'явився на російських торент-трекерах. Lenta.ru. 25 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  105. Фільм про замах на Кім Чен Ина за добу скачали 900 тисяч користувачів. Lenta.ru. 26 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  106. КНДР пообіцяла обійтися без «фізичного реакції» на фільм «Інтерв'ю». Lenta.ru. 25 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  107. р./12/17/psaki1/ Псакі визнала забавною комедію про вбивство Кім Чен Ина. Lenta.ru. 17 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання]
  108. sony-hack/20558135/ Офіційний: Північна Корея за Sony hack. США. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка); Проігноровано невідомий параметр |Дата= (довідка)
  109. Псакі визнала забавною комедію про вбивство Кім Чен Ина. Lenta.ru. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  110. sony-hack/20558135/ Official: North Korea behind Sony hack. USA Today. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  111. Psaki: Kim Jong-un Comedy Totally Different from Mohammed Film Slammed by State Dept. PJ Media. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  112. Obama: Sony Hack Proves U. S. Needs to Do 'A Lot More' to Protect Against Cyber Threats. American Broadcasting Company. 18 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  113. {{cite web/url=http://www.huffingtonpost.com/2014/12/17/obama-sony-hack_n_6344694.html |title=On Obama Sony Hack: People Should 'Go To The Movies'|publisher=The Huffington Post|date=17 грудня 2014|accessdate=18 грудня 2014}}
  114. Mitt Romney. Twitter. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  115. White House threatens 'proportional' response to North Korea cyberattacks. The Washington Times. 18 грудня 2014. Процитовано 19 грудня 2014.
  116. Вашингтон серйозно сприйняв скандал з «Інтерв'ю». Euronews. 19 грудня 2014. Процитовано 19 грудня 2014.
  117. Атака на Sony Pictures стривожила Білий дім. BBC Russian. 19 грудня 2014. Процитовано 19 грудня 2014.
  118. U. S. considers 'proportional' response to Sony hacking attack. Reuters. 18 грудня 2014. Архів оригіналу за 19 грудня 2014. Процитовано 19 грудня 2014.
  119. Sony критикують за скасування прокату фільму про Кім Чен Ине. BBC Russian. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  120. Обама: відмова від фільму «Інтерв'ю» - помилка Sony Pictures. РИА Новости. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  121. Obama: Sony 'did the wrong thing' when it pulled movie. USA Today. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  122. Devin Dwyer and Mary Bruce (19 грудня 2014). Sony Hacking: President Obama Says Company Made 'Mistake' in Canceling 'The Interview'. ABC. Процитовано 19 грудня 2014.
  123. Обама: Sony зробила помилку, відмінивши прокат "Інтерв'ю". BBC Russian. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  124. Президент США пообіцяв покарати північнокорейських хакерів. Lenta.ru. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  125. Лінтон: Sony не збиралася скасовувати показ фільму "Інтерв'ю" в США. РИА Новости. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  126. Sony Pictures сподівається випустити "Інтерв'ю" на інших платформах. РИА Новости. 21 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  127. Sony's Michael Lynton Defends Studio: "We Have Not Caved". The Hollywood Reporter. 19 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  128. Глава Sony Pictures: я б знову зняв такий фільм, як "Інтерв'ю". РИА Новости. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  129. president obama/index.html?hpt=hp_t1 Sony exec fires back at President Obama. CNN. 20 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.[недоступне посилання з червня 2019]
  130. У Вашингтоні допустили повернення КНДР в списку спонсорів тероризму. Lenta.ru. 20 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.
  131. U.S. Considers Relisting North Korea as State Sponsor of Terror. The Wall Street Journal. 19 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.
  132. Обама задумався про визнання КНДР спонсором терористів. Lenta.ru. 21 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.
  133. р./12/141221_us_north_korea_terrorist_list США хочуть повернути КНДР в списку спонсорів тероризму. Бі-бі-сі Російська. 21 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.[недоступне посилання з червня 2019]
  134. Sony hack: US mulls putting N Korea back on terror list. BBC News. 21 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.
  135. США запропонували КНДР відкупитися за кібератаку на Sony. Lenta.ru. 20 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  136. США стоїть твердження про те, що Північна Корея за Sony атаки: НСК прес-секретар. Reuters. 21 грудня 2014 року. Архів reuters.com/article/2014/12/20/США sony-cybersecurity-США-idINKBN0JY0L420141220 оригіналу за 20 лютого 2017. Процитовано 26 лютого 2022. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  137. США попросили Китай покарати північнокорейських хакерів. Lenta.ru. 21 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)
  138. р./12/141222_china_usa_cyber Влади Китаю запевняють, що виступають проти кібератак. ВПС Росії. 22 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  139. р./12/141222_rn_china_usa_cybersecurity США просять Китай допомогти в боротьбі з хакерами. ВПС Росії. 22 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.[недоступне посилання з червня 2019]
  140. reuters.com/article/2014/12/22/Велика Британія-Китай-США-cybersecurity-idUKKBN0K003J20141222 Китай розповідає, США виступають проти всіх форм кібер-атак, "тероризм". Reuters. 22 грудня 2014 року. Проігноровано невідомий параметр |він= (довідка)[недоступне посилання з червня 2019]
  141. р./12/22/світу/Азія/Північна-Корея-США-sony-hack-хтось каже-що?hpt=hp_c2 Північна Корея і Sony hack: війна слів загострюється. CNN. 22 грудня 2014 року. Процитовано 22 грудня 2014 року.
  142. Sony Pictures найняла консультанта Моніки Левінські для порятунку репутації. Lenta.ru. 22 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  143. Sony calls in celebrity spin doctor to limit fallout from The Interview. The Guardian. 21 грудня 2014. Процитовано 22 грудня 2014.
  144. Ben Stiller. Twitter. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  145. Mark Romanek. Twitter. 17 ltrf,hz 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  146. Jimmy Kimmel. Twitter. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  147. Judd Apatow. Twitter. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  148. Steve Carell's North Korea Movie 'Pyongyang' Canceled in Wake of Sony Hack. The WRAP. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  149. Steve Carell. Twitter. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  150. Aaron Sorkin: The Press shouldn't Help the Sony Hackers. The New York Times. 14 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  151. Aaron Sorkin On Free Speech As Casualty In 'The Interview' Cancellation. Deadline.com. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  152. Michael Moore. Twitter. 17 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  153. George Clooney on 'The Interview' cancellation: We must stand against this. FOX News. 19 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  154. THR Calls George Clooney And Bryan Lourd Liars: here's The Backstory On Sony Petition. Deadline.com. 23 ltrf,hz 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  155. 'Nobody stood up': George Clooney attacks Hollywood media and over Sony hack fallout. The Guardian. 19 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  156. Боротьба за фільм "Інтерв'ю" триває: реакція Джорджа Клуні і новий трейлер. Hello Magazine. 19 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  157. Hollywood Cowardice: George Clooney Explains Why Sony Stood Alone In North Korean Cyberterror Attack. Deadline.com. 18 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.
  158. Джордж Клуні: «Ми дозволили Північної Кореї диктувати нам правила, і це просто безумство». NEWSru.com. 19 грудня 2014. Процитовано 26 грудня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.