Інія амазонська

Інія амазонська (Inia geoffrensis) вид ссавців із родини Інієві. Є три підвиди: I. g. geoffrensis у системі Амазонки в Бразилії, Перу та Еквадорі, I. g. boliviensis у Болівії, і I. g. humboldtiana в басейні річки Оріноко у Венесуелі та Колумбії. Недавні мітохондріальні та генетичні дослідження (Banguera-Hinestroza та ін., 2002) зміцнили морфологічні докази (da Silva, 1994) того, що болівійські інії еволюційно значно відрізняються від інших двох підвидів.

?
Інія амазонська

Інія амазонська
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Китоподібні (Cetacea)
Підряд: Дельфіновиді (Odontoceti)
Надродина: Платаністуваті (Platanistoidea)
Родина: Інієві (Iniidae)
Рід: Інія (Inia)
d'Orbigny, 1834
Вид: Інія амазонська
Inia geoffrensis
(Blainville, 1817)

Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Inia geoffrensis
Віківиди: Inia geoffrensis
EOL: 46559399
ITIS: 180407
МСОП: 10831
NCBI: 9725
Fossilworks: 63507

Етимологія

Слово Inia з мови ґуараю (тупійські мови), племені корінних індіанців Болівії, що населяють береги Ріо-Сан-Мігель, яким вони позначають цього дельфіна. Вид названо на честь Етьєна Жоффруа Сент-Ілера (1772-1844), провідного французького зоолога; суфікс -ensis має сенс приналежності.

Середовище проживання

Країни проживання: Болівія, Бразилія, Колумбія, Еквадор, Перу та Венесуела.

Мешкає у ріках басейнів Амазонки та Оріноко. Плавають у затоплених лісах у багатоводний сезон, і часто шукають здобич серед коренів і стовбурів частково затоплених дерев. Коли ж рівень води падає, обирають глибокі ділянки річок поблизу гирл і великі річки.

Морфологія

Морфометрія. завдовжки від 1,6 до 2,8 м. Вага 98-200 кг, самці більші й важчі, ніж самиці.

Опис. Тіло кремезне, але дуже гнучке, тому що голова може рухатися у всіх напрямках, тому що шийні хребці не зливається. Писок довгий. Очі маленькі та непомітні, але функціональні. Забарвлення варіює від блідо-сірого до рожевого, зі спиною темнішою від черевної області. Хвостовий плавець широкий і трикутний, спинний плавник короткий, як кіль. Грудні плавники великі, широкі, веслоподібні.

Зубна формула: 22-35/22-35, загалом від 88 до 140 зубів.

Стиль життя

Харчуються великою різноманітністю риб, молюсків і прісноводних черепах. Мабуть харчується частіше опівдні та пополудні. Рухається повільно. Це поодинокий вид, але може бути знайдений у парах. Майже ніколи не вистрибує з води і коли видихає, тільки показує свій спинний плавник. Беручи до уваги те, що швидкість води в басейні річок невисока, ці тварини здатні дуже добре маневрувати між деревами в затопленому лісі. Вони рухаються майже виключно по ехолокації. Самиця народжує одне маля після 11—12 місяців вагітності.

Галерея

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.