Ісидор Севільський

Іси́дор Севі́льський (лат. Isidorus Hispalensis, ісп. San Isidoro de Sevilla; *бл. 560, Картахена, Іспанія — †4 квітня 636, Севілья, Іспанія) — архієпископ Севільї у вестготській Іспанії, останній латинський отець церкви і зачинатель середньовічного енциклопедизму. Компілятор мосарабського богослужбового обряду. У 1598 році його канонізовано Католицькою церквою. З 1998 Ісидор Севільський вважається покровителем Інтернету.

Ісидор Севільський
лат. Isidorus Hispalensis
Народився 560[1]
Картахена, Іспанія
Помер 4 квітня 636
Севілья, Іспанія
Країна Толедське королівствоd
Діяльність письменник, музикознавець, філософ, теоретик музики, католицький священник, історик, єпископ
Знання мов латина[2] і іспанська
Magnum opus Etymologiaed і Historia de regibus Gothorum, Vandalorum et Suevorumd
Посада Metropolitan Archbishop of Sevilled, католицький єпископ і католицький архієпископd
Конфесія Католицька церква[3]
Брати, сестри Saint Florentinad, Fulgentius of Cartagenad і Леандер Севільськийd

Біографія

Ісидор Севільський народився приблизно в 560 році в Новому Карфагені (нині у місті Картахена, що у Іспанії ) в знатній родині благочестивих християн Северіана і Теодори. У нього було два брати, Леандр та Фульгенцій, і сестра Флорентіна. Їх усіх згодом зараховано до лику святих. Рано втративши батька, матір, батьківські функції виконував його старший брат Леандр (єпископ), слідом за старшим братом став духівником вестготського короля Реккареда і досяг успіху в зверненні його з аріанської єресі в католицьку віру. Поняття православний виникло в період іконоборства у VIII ст. Головував на четвертому Толедському соборі, який затвердив єдність держави і церкви, а також санкціонував політику віротерпимості до євреїв.

Покровитель Інтернету

Зображення єпископів Брауліо Сарагоського та Ісидора Севільского з манускрипту X ст.

Його вважають першим енциклопедистом, який справив значний вплив на історію середніх віків: у багатьох країнах світу святом інтернет-мережі відзначають 4 квітня — у день святого Ісидора Севільського. 1998 року День Інтернету санкціонований Папою Іваном Павлом II. Святий покровитель Інтернету вже затверджений офіційно.

Твори

Найбільша праця Ісидора «Етимології» є енциклопедією тодішніх знань, взятих переважно з античності. У 20 розділах своєї книги Ісидор виклав відомості з граматики, риторики, математики, медицини, історії, права, космології, теології, агрономії, зоології та інших галузей знань. Книга користувалася надзвичайною популярністю в середні віки: до нашого часу збереглися понад тисячу її рукописних примірників. Крім того, Ісидор Севільський є автором численних праць з природознавства, граматики, теології, історії. Для історії церкви надзвичайно важлива його «Книга канонів», у котрій зібрані постанови соборів, що проходили в усьому християнському світі в античності і з початком Середньовіччя. Він написав дві хроніки, у яких коротко виклав історію від створення світу. Найціннішими з його історичних творів є «Історія готів, вандалів, і свевів».

Етимології

Перше друковане видання етимології (1472)

Етимології (лат. Etymologiarum) або Початки (лат. Origines) — головна енциклопедична праця Ісидора. Складається з двадцяти томів.

Інші праці

Opera omnia, 1797
  • Про природу речей (лат. De natura rerum)
  • Відмінності (лат. Differentiarum)
  • Про славних мужів (лат. De viris illustribus), згодом продовжені Ільдефонсом
  • Книга про числа у Священному Писанні (лат. Liber numenorum qui in sanctis scripturis occurunt)
  • Про походження царів готів, вандалів і свевів (лат. De origine Gothorum et regno Sueborum et Vandalorum)
  • Питання на Старий Заповіт (лат. De Veteri et Novo Testamento quastiones)
  • Сентенції (лат. Sententiarum libri tres)

Патрон

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Ісидор Севільський

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.