Активність
Активність — поняття, яке визначає темп руху і інтенсивність дій речовин, явищ і живих організмів. Активність визначається в порівнянні[1]
- Активність — міра або ступінь здатності матерії, зокрема, речовини, корисної копалини до реакції, взаємодії з будь-чим, участі в тому чи іншому технологічному процесі.
- Активність (хімія) — активність елемента розчину, тобто ефективна (уявна) концентрація компонентів з урахуванням різних взаємодій між ними в неідеальному розчині.
- У радіохімії — число (A), що визначається діленням кількості розпадів ядер (dN), що відбувається в даній кількості матеріалу, на інтервал (звичайно малий) часу (dt), за який відбувається цей розпад: A = – (dN/dt). Синонім — швидкість розпаду.
- для паливних корисних копалин - природна властивість вугілля, сульфідних руд та вуглекислих порід, яка є відносним показником їх схильності до займання. За Х.а. вугілля поділяється на високоактивне (буре), помірно активне (кам’яне) та малоактивне (антрацит).
- Фільтраційна активність — здатність гірських порід створювати електричні поля власної поляризації.
- Поверхнева активність — здатність речовини концентруватися на межі фаз (середовищ).
- Флотаційна активність — придатність речовини до використання як флотаційного реагента.
- Каталітична активність — міра здатності каталізатора прискорювати хімічну реакцію.
- фотокаталітична активність
- Активність радіоактивного джерела — очікувана кількість елементарних радіоактивних розпадів за одиницю часу.
- Сонячна активність — термін, що характеризує поточну сонячну радіацію, її спектральний розподіл, супутні електромагнітні явища та зміни в часі характеристик Сонця.
- Оптична активність — здатність речовини повертати площину поляризації світла.
- Активність (психологія) — неодмінний атрибут існування і функціонування психіки людини і тварин.
- Активність соціальна — характеристика способу життєдіяльності соціального суб'єкта (індивіда, групи)
- Термодинамічна активність — термодинамічна величина aХ, що визначається як відношення тиску пари даного компонента X у суміші Pх до тиску пари цього компонента в iндивiдуальному виглядi Pх0.
- Біологічна активність — здатність речовини викликати певну біологічну дію.
- Активність насичення — у радіоаналітичній хімії — значення активності певного ізотопу опромінюваного елемента в стаціонарному стані.
Посилання
- Активність // Велика українська енциклопедія : у 30 т. / проф. А. М. Киридон (відп. ред.) та ін. — 2016. — Т. 1 : А — Акц. — 592 с. — ISBN 978-617-7238-39-2.
- Глосарій термінів з хімії / уклад. Й. Опейда, О. Швайка ; Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Дон. : Вебер, 2008. — 738 с. — ISBN 978-966-335-206-0.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.