Александр Кожев

Александр Кожев (справжнє ім'я: Олександр Володимирович Кожевніков; 24 травня (11 по с.с.) 1902, Москва, Російська імперія 4 червня 1968, Брюссель, Бельгія) французький філософ родом з Росії. Ввійшов в історію своєю інтерпретацією філософії Гегеля, яка вплинула на філософську думку XX ст. Окрім теми філософії Гегеля він працював і над питаннями філософії квантової фізики, віри та атеїзму, марксизму, філософії Канта.

Александр Кожев
фр. Alexandre Kojève
Народився 28 квітня (11 травня) 1902[1]
Москва, Російська імперія[1][2]
Помер 4 червня 1968(1968-06-04)[3][4][…] (66 років)
Брюссель, Бельгія[1][2]
Країна  Франція
 Російська імперія
Діяльність філософ, викладач університету, політик
Alma mater Гайдельберзький університет Рупрехта-Карла і Гумбольдтський університет Берліна
Науковий ступінь доктор філософії
Вчителі Карл Ясперс
Відомі учні Жан Іпполіт
Знання мов німецька, російська, англійська і французька[5]
Заклад міністерство економіки, фінансів і промисловості Франціїd, Практична школа вищих досліджень і Музей сучасної історії (Париж)[6]
Родичі Кандінський Василь Васильович

Закінчив Гейдельберзький університет, написав дісертацію під наглядом Карла Ясперса.

Як непересічний мислитель-філософ, Кожев поширював свої погляди серед найвідоміших інтелектуалів Європи зі своїми «Лекціями з „Феноменології духу“ Гегеля» (1933–1939). Серед постійних відвідувачів його занять були: Андре Бретон, Раймон Арон, Жак Лакан, Жорж Батай, Мішель Фуко та ін. Погляди Кожева знайшли відображення і в французькому екзистенціоналізмі, феноменології, сюрреалізмі та постмодернізмі. Але, окрім послідовників, він як вчений мав і багато критиків (наприклад, Луї Альтюссер).

Окрім лекцій, його здобутки втілилися і в наукових публікаціях: «Ідея смерті у філософії Гегеля», «Поняття влади», «Буття і ніщо», «Нарис феноменології права».

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.