Алмазне озеро

Алма́зне о́зеро — озеро штучного походження на місці стариці Десни. Розташоване у межах лівобережної заплави Дніпра на північ від Лісового масиву і на схід від масиву Вигурівщина-Троєщина у Деснянському районі Києва. За площею (1,65 км2) є найбільшим озером Києва. Максимальна довжина відкритої частини по прямій становить 3,2 км, ширина - 715 м, периметр - 9,06 км. Максимальна глибина сягає 19,7 м .

Алмазне озеро
Алмазне озеро
50°30′24″ пн. ш. 30°38′58″ сх. д.
Розташування
Країна  Україна
Регіон Деснянський район
Розташування Деснянському районі
Прибережні країни  Україна
Геологічні дані
Тип Штучне, на місці кар'єру
Розміри
Площа поверхні 1,65  км²
Глибина макс. 19,7  м
Довжина 3,6  км
Ширина До 0,7  км
Вода
Басейн
Інше
Міста та поселення Київ
Geonames 8519922
Алмазне озеро (Україна)

 Алмазне озеро у Вікісховищі

Історія

Озеро виникло у першій половині 1980-х років у зв'язку з видобутком ґрунту, який було використано для підвищення позначок земної поверхні перед будівництвом житлового масиву Вигурівщина-Троєщина. В 1984 році розміри озера складали лише третину від сучасних. В сучасних розмірах існує приблизно з 1990 року.

До виникнення озера на його місці видобували торф. Тому серед місцевого населення зустрічається ще одна назва озера — Торфи.

Озеро знаходиться на Троєщині, вулиця Крайня.[1]

Особливості живлення

Озеро живиться переважно атмосферними опадами і завдяки надходженню підземних вод. Є слабопротічним — сполучається бетонною трубою з групою Вигурівських озер, а через них — із Десенкою.

Біота

На берегах озера Алмазного зустрічається верба, тополя, береза, сосна.

Повітряно-водна рослинність розвинена слабко, оскільки озеро має дуже мало мілководних ділянок. Винятком є ділянка, прилегла до північно-східної частини озера. Характерні види: очерет звичайний, рогіз вузьколистий та рогіз широколистий. У другій половині літа і на початку вересня озеро сильно "цвіте".

В озері водиться понад 10 видів риб, зокрема карась сріблястий, щука, лящ звичайний, окунь звичайний, плітка звичайна, лин, вівсянка звичайна, верховодка звичайна, щипавка звичайна, бичок-пісочник, бичок-гонець, плоскирка звичайна, краснопірка звичайна, з екзотичних - сонячний окунь звичайний (царьок).

Із водоплавних птахів на озері зустрічаються крижні, пірникози, лиски.

Посилання

  1. Де порибалити в Києві та передмісті: ТОП-9 чудових місць. kyiv.name (укр.). Процитовано 26 травня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.