Алтагирський заказник

Алтаги́рський зака́зник (Алтаги́р) — загальнозоологічний заказник державного значення. Назва «Алтагир» перекладається з татарської як шість коней[1].

Алтагирський заказник
Розташування:  Україна
*Запорізька область, Якимівський район
Найближче місто: смт Якимівка
Площа: 950 га
Заснований: 1974 р.
Країна  Україна

 Алтагирський заказник у Вікісховищі

Площа природоохоронної території 950 га. Статус з 1974 р.

Розташування

Розташований у Якимівському районі Запорізької області, біля села Богатир, що на південний-схід від смт Якимівки в однойменному урочищі на правому березі Молочного лиману Азовського моря.

Охороняються штучно створені серед степу (на березі Молочного лиману, на південь від гирла річки Тащенак) лісові насадження з їхньою фауною. Перші дерева висадив у 1899 році український лісівник П. М. Сивицький. Ліс виконує функцію затримання рухливих пісків.

Рослинність

У деревостані: робінія звичайна, гледичія колюча, сосна звичайна, дуб звичайний, ясен звичайний, шовковиця біла, шовковиця чорна. У прилиманній частині поширені тамариск і маслинка вузьколиста. Трапляються види, занесені до Червоної книги України: цимбохазма дніпровська, астрагал шерстистоквітковий та ковила Лессінга.

Тваринний світ

З тварин водяться сарна європейська та заєць-русак. Є свиня дика, лисиця, куниця кам'яна. Гніздиться багато птахів. На прольоті реєструється близько 80 видів пернатих, зокрема шуліка чорний, яструб великий, пугач (занесений до Червоної книги України). Тут в різні пори року перебуває 135 видів птахів, які в систематичному відношенні розподіляються серед таких родин та рядів: пастушкові — 44 види, кулики — 27 видів, мартини — 13 видів, гагари — 2 види, норці — 3 види, гуси — 24 види, веслоногі — 2 види, лелекоподібні — 9 видів, соколоподібні — 2 види, сиворакшеподібні — 1 вид, горобцеподібні — 8 видів. До категорії кочуючих, тобто таких, що мешкають тільки влітку, без гніздування, відноситься 17 видів: сивка морська, пісочник великий, брижач, кулик-довгоніг, кульон великий, мартин звичайний та малий, мартин тонкодзьобий, чорний та білокрилий крячки, норець чорношиїй, лебеді шипун та кликун, гуска сіра, гоголь, крех середній та великий.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.