Альваро
Альваро (там. ஆழ்வார்கள்) — дванадцять тамільських вайшнавских поетів-святих. «Альваро» в дослівному перекладі означає «люди, занурені, поглиблені в щось, поглинені чимось». Їх назвали так тому, що вони були повністю занурені в любов і відданість Вішну. Згідно з традицією індуїзму, Альваро жили близько 5000 років тому в самому початку Калі-юги;[1] згідно з вченим — вони проживали в період з VI по X століття н. е.. в регіоні Таміл-Наду в Південній Індії. Поезія альварів справила глибокий вплив на середньовічний індуїзм. Альваро допомогли відродити традицію бгакті в індуїзмі, зокрема, через вигадані ними релігійні поеми і гімни на честь Вішну і його аватар. У число альварів також входить одна жінка на ім'я Андаль.
Індуїзм |
---|
Близькі теми |
Категорія • Портал |
Альваро були натхненними вайшнава, які передали свій духовний запал мільйонам індусів. Вони залишили після себе незабутній духовний спадок у формі збірника тамільської релігійної поезії «Дівья-прабандха». Поезія альварів допомогла відновити і згодом підтримувати культуру бгакті. Альваро відкинули засновану на ритуалах ведичну релігію і замість цього проголосили бгакті, любов і відданість особистісному Богу, єдиним шляхом до звільнення з матеріального світу. Крім цього, пишучи твори на тамільською, вони допомогли зробити тамільська релігійне життя незалежної від знання санскриту.
Найшанованішим серед усіх альварів був Наммальвар, що жив в VII столітті . З 4000 прабандх, він написав 1352. Гімни, написані ним, вважаються вайшнава основною суттю Вед. Його праці — «Тиру-Асир», «Тиру-вірудхам», «перія-тірувандхадхі» прирівнюються послідовниками вайшнавізму до « Яджур-веде», «Ріг-веде» і « Атхарва-веде». Інший його праця «перія-тіруможі» (божественні слова) є одним з основних літературних творів вайшнавізму. Періяльвар поклонявся Крішні в умонастрої матері Яшоди. Андаль, єдина жінка-Альвар, була його прийомною дочкою. Вона написала «Тіруппавай», збірка з 30-ти віршів, що виражає чисту любов до Бога. Тірумангай відомий тим, що склав гімни мангаласасанам, що прославляють найбільше число дівья-Дешам.
Література
- Chari S. M. Srinivasa 1997 Philosophy and Theistic Mysticism of the Āḷvārs Motilal Banarsidass http://books.google.com/books?id=8TwHhuZrZ-wC ISBN 8120813421
- Galovic Jelena Los grupos místico-espirituales de la actualidad Plaza y Valdes http://books.google.com/books?id=4DnwoMMgN_UC ISBN 9707221046
- Galovic , 2002, p. 167
Посилання
- Альваро (За матеріалами «Енциклопедія РОЛ»)
- Дванадцять альварів
- The Twelve Alvars
- Alvars and Srivaishnavism