Аюрведа

Аюрведа (деванагарі: आयुर्वेद — «наука життя») — найдавніша система традиційної медицини, що походить з Південної Азії[1] та нині практикується і в інших районах світу як альтернативна медицина[2]. Назва походить від слів āyu IAST — «життя» і veda IAST — «знання» санскритом[3]. Система розвинулася з часом та залишається популярною в Південній Азії[1][4].

Бог Аюрведи Дханвантарі аватара Вішну
Індуїзм
Категорія • Портал

Аюрведа містить багато елементів, описаних у всіх чотирьох Ведах. Найраніші описи системи в літературі з'явилися протягом Ведичного періоду[2][2], зокрема в таких впливових текстах з медицини як «Сушрута-Самхіта» і «Чарака-Самхіта»[2]. У цій системі важливе місце посідає профілактика хвороб, у тому числі опис «здорового» способу життя та наближення до природи.

Аюрведа — це медична система, яка визнає, що, в кінцевому рахунку, вся мудрість виникає з одного абсолютного джерела (Параматман). Здоров'я проявляється по милості Абсолюту, що діє за допомогою законів Природи (Пракріті). Аюрведа допомагає природі, закликаючи людей жити в рівновазі з її законами і таким чином сприяючи гармонії між природою і людиною.

У Західному світі Аюрведа відносно популярна, як система альтернативної медицини, а певні її методи, такі як використання певних трав, масаж і йога, використовуються окремо, хоча ці методи і не унікальні до цієї системи[5].

А також, наразі ведуться дослідження історичного взаємозв' язку та взаємовпливу традиції йоги, расашастри та аюрведи[6].

Див. також

Джерела

  1. Chopra, A. S. (2003) in «Ayurveda», Medicine Across Cultures, edited by Selin, Helaine & Shapiro, H. 75-83. Kluwer Academic Publishers. United States of America: ISBN 1-4020-1166-0.
  2. Department of Ayurveda, Yoga & Naturopathy, Unani, Siddha and Homoeopathy. Ministry of Health & Family Welfare (Government of India). Архів оригіналу за 23 січня 2009. Процитовано 23 листопада 2009.
  3. Maharishi Mahesh. Yogi on the Bhagavad-Gita, a New Translation and Commentary, Chapter 1-6. Penguin Books, 1969, p 262 (v 7)
  4. Sharma, H. M. & Bodeker, Gerard C. in Alternative Medicine (1997) (medical system). Encyclopedia Britannica 2008.
  5. A Closer Look at Ayurvedic Medicine. NIH: Focus on Complementary and Alternative Medicine, Volume XII, Number 4: Fall 2005/Winter 2006. National Center for Complementary and Alternative Medicine, National Institutes of Health. Архів оригіналу за 9 грудня 2006. Процитовано 23 листопада 2009.
  6. Дагмар, Вуястик. Медицина, бессмертие, мокша: запутанные истории йоги, аюрведы и алхимии в Южной Азии. www.academia.edu (россійський переклад з англійської).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.