Альтернативна медицина

Альтернативна медицина — будь-яка медична практика з широкого спектра медичних практик, продукти і методи лікування, які не задовольняють критеріям доказової медицини і, як правило, не включаються до навчальних курсів, створених медичними навчальними закладами.[1] Альтернативним методам лікування зазвичай не вистачає наукового обґрунтування і їх ефективність або недоведена, або спростовується. Прикладами можуть слугувати гомеопатія, Аюрведа, хіропрактика, акупунктура. Ці форми медичного лікування, як правило, використовують ліки рослинного, тваринного або мінерального походження, не використовують хірургічне втручання і спрямовані на роботу з пацієнтом в цілому (холістична медицина). Акцент робиться на підтримці здоров'я (за допомогою дієти і вправ) і на роботу, спрямовану на усунення причин захворювання, а не його симптомів. Деякі альтернативні способи лікування широко використовуються науковою медициною, але відсутність єдиних стандартів у деяких галузях привела до виникнення великої кількості некваліфікованих цілителів.[джерело?] Правове регулювання діяльності цілителів альтернативної медицини в різних країнах світу здійснюється по-різному і може значно відрізнятися.

Альтернативна медицина в Україні

див.: Цілительство в Україні

Література

Див. також

Примітки

  1. National Science Board (2002). Chapter 7: Science and Technology: Public Attitudes and Public Understanding, Section: Belief in Alternative Medicine. Science and Engineering Indicators - 2002. Arlington, Virginia: Division of Science Resources Statistics, National Science Foundation, US Government. Архів оригіналу за 12 березня 2009. Процитовано 27 лютого 2015.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.