Апатур

Апатур — античне місто Боспорського царства на березі Таманської затоки, у якому знаходилося головне святилище Афродіти Уранії. Місто зникло внаслідок підвищення рівня Чорного моря.

Апатур

У 2008 році випадково виявлені залишки міста приблизно в 1 км від станиці Таманської Краснодарського краю на глибині 4 м, що ймовірно є історичним містом Апатур[1].

Історія

Страбон вказує, що поселення Апатур, у якому було святилище Афродіти, знаходилося неподалік від міста Гермонасса. Те що поселення Апатур існувало в азійській частині Босфору підтверджували Пліній та Клавдій Птолемей. За назвою міста в 4 — 5 ст. до н. е. був названий також і лиман Апатурон. На початку н. е. місто ймовірно занепало, позаяк Пліній згадує його, як місто-пустку. Ймовірно, що в римську добу Боспору, головним святилищем Афродіти було святилище в Фанагорії, а до того часу основним святилищем був Апатур.

В азійській частині Боспору культ Афродіти був значно поширений. В деяких містах існували фіаси (релігійні спільноти) в які об'єднувались прихильники культу Афродіти. В азійській частині Босфору Афродіта носила епітет Апатура, який ніде більше не вживався. За Геродотом, скіфською богинею тотожною Афродиті Небесній (Уранії) була богиня Аргімпаса.

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.