Дикий Сад

Дикий Сад — місцевість в Миколаєві у Центральному районі міста, що була розташована біля будинку адмірала, вздовж річки Інгул, між сучасними вулицями Адміральською (найдальша локація), Набережною, Пушкінською та Артилерійською. Колишнє місто кімерійців (Білозерська культура).

Дикий Сад

46°58′51″ пн. ш. 31°58′58″ сх. д.
Тип місце розкопок
 Медіафайли у Вікісховищі

Місцевість

Первісно сад був закладений адміралом Грейгом в часи його керування містом. Назву сад отримав від диких дерев, що не приносили плодів. Офіційно сад називався Адміральським, але назва Дикий була народною, тому з часом закріпилася.

Сад дуже постраждав під час двох світових війн. Місцеві мешканці в зв'язку з нестачею дров та вугілля вирубали його. Після Другої Світової війни від саду залишився пустир, лише подекуди росли кущі. Тоді ж його й забудували, але назва за місцем закріпилася.

Археологічні пам'ятки

На сьогоднішній день на вільних від забудови землях Дикого Саду ведуться археологічні розкопки. Було віднайдене поселення 1300 — 900 р.р. до н. е.[1] з високорозвиненою культурою пізньої бронзової доби. Поселення Білозерської культури.

Це єдине степове поселення тієї епохи, знайдене в Україні. Городище зародилося за 500 років до заснування грецького міста-держави Ольвії і проіснувало 300 років. «Дикий Сад» — єдиний зі збережених пам'яток чорноморського міста-порту часів легендарної Трої і Троянської війни.

«Дикий сад» був центром, який об'єднував населення степового Побужжя і північно-західного Причорномор'я. Городище було відкрито наприкінці 20-х років XX століття Ф. Камінським. На території поселення виявлені залишки оборонних, культових і господарських будівель. Основу знахідок склали уламки керамічного посуду, кістки тварин, залишки кам'яних фундаментів стін стародавніх приміщень, бронзовий посуд і знаряддя праці.

22 лютого 2016 року Миколаївська міська рада опублікувала петицію про створення парку-музею просто неба, городища Дикий Сад.[2]

Галерея

Дикий Сад і його околиці
Вид на Дикий Сад з боку Інгульського мосту
Вид з Дикого Саду на мікрорайон «Соляні»
Дикі квіти в Дикому Саду
Дикий Сад
Вид з Дикого Саду на Інгульський міст
Розкоп городища Дикий Сад вночі у серпні 2021 року

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.