Балтійський регіон
Терміни Регіон Балтійського моря, країни Балтійського краю (або просто Балтійський край ) та країни / держави Балтійського моря позначають дещо різні комбінації країн у загальній зоні, що оточує Балтійське море в Північній Європі.
Етимологія
Першим назвав його Балтійським морем (лат. Mare Balticum) був німецьким літописцем 11 століття Адамом Бременським.
Денотація
Залежно від контексту регіон Балтійського моря може означати:
- Країни, що мають берегові лінії уздовж Балтійського моря: Данія, Естонія, Латвія, Фінляндія, Німеччина, Литва, Польща, Росія та Швеція.
- Група країн, на яку в даний час згадують стенографічні країни Балтії : Естонія, Латвія та Литва.
- Естонія, Латвія, Литва та Калінінградська область Росії ексклавували від решти Росії.
- Історична Східна Пруссія та історичні землі Лівонії, Курляндії та Естонії ( Шведська Естонія та Російська Естонія ).
- Колишні балтійські намісництва Імперської Росії : Сучасна Естонія та Латвія (за винятком частин сучасної Східної Латвії, що входили до Вітебської губернії )
- Країни на історичному британському торговому шляху через Балтійське море, тобто включаючи Скандинавський півострів ( Швеція та Норвегія ).
- Рада держав Балтійського моря, до якої входять країни з узбережжям уздовж Балтійського моря, крім Норвегії, Ісландії та решти країн Європейського Союзу.
- Острови мережі Єврорегіону B7 Балтійських островів, що включає острови та архіпелаги Аланд (автономний), Борнхольм ( Данія ), Готланд ( Швеція ), Хійумаа (Естонія), Еланд ( Швеція ), Рюген ( Німеччина ) та Сааремаа (Естонія ).
- На історичних скандинавських та німецьких картах Балтікум іноді включає лише історично або культурно переважаючі Німеччиною землі або провінції Естонії, Лівонії, Курляндії та Латгалії (що відповідає сучасним Естонії та Латвії), а також іноді Померанію, Кашубію та Схід Пруссія, тоді як історично менш германізована Литва іноді виключається.
- У геології Балтійський щит включає Фенноскандію, частини північно-західної Росії та північну частину Балтійського моря.
Список літератури
- Норберт Гьотц. "Просторова політика та нечіткий регіоналізм: випадок з територією Балтійського моря". Балтійські світи 9 (2016) 3: 54–67.
Посилання
- Офіційний вебсайт Ради держав Балтійського моря
- Інформаційний центр Балтійського моря
- Стратегія ЄС щодо регіону Балтійського моря (EUSBSR) - стратегія, спрямована на пришвидшення інтеграції регіону
- Програма Балтійського університету - університетська мережа, орієнтована на сталий розвиток в регіоні Балтійського моря.
- Ініціатива просторового планування регіону Балтійського моря VASAB
- Програма регіону Балтійського моря на 2007-2013 роки
- Vifanord - цифрова бібліотека, яка надає наукову інформацію про країни Північної Європи та Балтії, а також Балтійський регіон в цілому.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.