Бражківка

Бра́жківкасело в Україні, в Ізюмському районі Харківської області. Населення становить 170 осіб. Орган місцевого самоврядування — Бражківська сільська рада. Центр сільської ради. Сільській раді підпорядковане село Сулигівка. Розташоване за 20 кілометрів від районного центру Ізюма. Населення становить 330 осіб.

село Бражківка
Країна  Україна
Область Харківська область
Район/міськрада Ізюмський район
Рада Бражківська сільська рада
Облікова картка Бражківка 
Основні дані
Засноване Наприкінці XIX століття
Населення 330
Площа 0,714 км²
Густота населення 238,1 осіб/км²
Поштовий індекс 64344
Телефонний код +380 5743
Географічні дані
Географічні координати 49°02′36″ пн. ш. 37°12′48″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
139 м
Місцева влада
Адреса ради 64344, Харківська обл., Ізюмський р-н, с.Бражківка, вул.Перемоги,7
Сільський голова Шабельник Олександр Юрійович
Карта
Бражківка
Бражківка
Бражківка
Мапа

Географія

Село Бражківка знаходиться на відстані 2 км від села Сулигівка, по селу протікає пересихаючий струмок, один з витоків річки Греківка (права притока Сіверського Дінця). На північно-західній стороні від села бере початок балка Комишуваха. На відстані 1 км проходить автомобільна дорога Т 2122.

Історія

Наприкінці XIX століття вихідцями з сіл Довгеньке і Мала Комишуваха було засноване село Бражківка. У 1897 село налічувало 26 дворів.

На сьогодні Бражківській сільський раді (утворена в 1993. До цього року села Бражківка та Сулигівка були підпорядковані до Малокомишуваської сільради) підпорядковане село Сулигівка, а в 60-х роках ХХ століття входили села Довгий Яр та Вікнено.

На території сільради знаходяться: Сулигівська ЗОШ І-ІІ ступені, 2 крамниці, 2 ФАПи, відділення зв'язку, сільський клуб, бібліотека та сільськогосподарське підприємство ТОВ «Анна».

У 1959 році чотири колгоспи були об'єднані в один – ім. Чапаєва. У 60-х роках ХХ століття Бражківська та Вірнопільська сільради були об’єднані в одну з центром в селі Бражківка, головою якої був Шастало Павло Іванович. У 1965 колгосп очолив І.П. Дергальов і після виходу указу уряду про укрупнення господарств колгосп ім. Чапаєва було приєднано до колгоспу ім. Шевченка, який очолив голова правління Шевченко Василь Петрович. У цей час села Вікнено та Довгий Яр були визнані неперспективними, у них позакривалися ФАПи, магазини. Поступово почали виїжджати жителі, багато з них осіли в Бражківці. У 1989 знову було відновлено колгосп ім. Чапаєва, головою правління було обрано Харченка Миколу Миколайовича. В 90-х роках ХХ ст. села Бражківка та Сулигівка були газифіковані. Колгосп ім. Чапаєва було ліквідовано у 2000 році.[1]

Населення

Згідно з переписом УРСР 1989 року чисельність наявного населення села становила 155 осіб, з яких 66 чоловіків та 89 жінок[2].

За переписом населення України 2001 року в селі мешкало 170 осіб[3].

Мова

Розподіл населення за рідною мовою за даними перепису 2001 року[4]:

МоваВідсоток
українська 88,24 %
російська 4,71 %
інші 7,05 %

Економіка

  • Молочно-товарна і вівце-товарна ферми.
  • Парники.
  • «Анна», ТОВ.

Примітки

Джерела

    Посилання


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.