Білоруська державна академія мистецтв

Білоруська державна академія мистецтв (біл. Беларуская дзяржаўная акадэмія мастацтваў, англ. Belarusian State Academy of Arts) — вищий навчальний заклад в місті Мінську, що готує спеціалістів у галузі театрального, зображувального, декоративно-прикладного, кіно-, телемистецтва та інших видів екранних мистецтв та дизайну.

Білоруська державна академія мистецтв

БДАМ
53°55′22″ пн. ш. 27°36′03″ сх. д.
Тип державна
Країна  Білорусь
Розташування МінськМінськ
Засновано 1945
Ректор Михайло Григорович Борозна
Студентів 1353
Кампус Інформація про університетський кампус.
Випускники Категорія:Випускники Білоруської державної академії мистецтв
Адреса 220012, м. Мінськ, пр. Незалежності, 81
Сайт bdam.by
 Білоруська державна академія мистецтв у Вікісховищі

Історія

Основні факти

  • 1945 рік — створено Білоруський державний театральний інститут
  • 1953 рік — Білоруський державний театральний інститут перетворено у Білоруський державний театрально-мистецький інститут
  • 1991 рік — Білоруський державний театрально-мистецький інститут реорганізовано у Білоруську академію мистецтв
  • 2001 рік — Присвоєно назву «Білоруська державна академія мистецтв».

Керівництво

  • Михайло Гурський — перший директор інституту (1945—1946)
  • Йосип Прис — директор інституту (1946—1957)
  • Олександр Бутаков — виконувач обов'язків директора інституту (1957—1958)
  • Віталій Цвірка — директор інституту (1958—1960)
  • Павло Масленіков — ректор інституту (1960—1964)
  • Віктор Захаров — ректор інституту (1964—1968)
  • Ельвіра Герасимович — ректор інституту (1968—1984)
  • Анатолій Соболевський — ректор інституту (1984—1989)
  • Василь Шаренгович — ректор інституту (1989—1997)
  • Річард Смольський — ректор інституту (1997—2010)
  • Михайло Борозна — ректор інституту (з 2010)

Подробиці

В 1945 році розпорядженням Ради народних комісарів СРСР № 9971-р від 29 червня 1945 року Раднаркому Білоруської РСР і Комітету у справах мистецтв при Раднаркомі СРСР було дозволено організувати в Мінську театральний інститут з кількістю місць прийому на перший курс 90 студентів. Постановою Ради народних комісарів Білоруської РСР № 1217 від 20 серпня 1945 року був організований Білоруський державний театральний інститут. 12 листопада 1945 року 27 студентів акторського відділення розпочали навчання у приміщені Мінського педагогічного інституту. У 1949 році відбувся перший випуск акторів драматичного театру.

У 1953 році Постановою Бюро ЦК КП(б)Б № 155 від 28 квітня 1952 року Білоруський державний театральний інститут реорганізовано в Білоруський державний художній інститут. За наказом Міністерства культури СРСР № 1359 від 28 липня 1953 року з 1 вересня 1953 відкривався художній факультет з напрямками навчання за спеціальностями «Живопис», «Графіка», «Скульптура» (перший випуск спеціалістів з названих спеціальностей відбувся в 1959 році). Були створені кафедри графіки, зображувального мистецтва, скульптури. В 1956 році на художньому факультеті було відкрито спеціальність «Театрально-декоративне мистецтво» (перший випуск відбувся в 1962 році), у цьому ж році створена кафедра режисури.

У 1957 році створена кафедра академічного малюнка, а також у зв'язку з реорганізацією кафедри зображувального мистецтва заснована кафедра живопису.

В 1958 році набрано перший курс студентів за спеціальністю «Режисура драматичного мистецтва» (перший випуск відбувся в 1963 році). В 1959 році наказом Міністерства культури БРСР № 261 від 17 липня 1959 року «Про відкриття режисерського факультету при БДТМІ і організації кафедри режисури у відповідності з розпорядженням Ради Міністрів БРСР № 855-р від 8 липня 1959» було відкрито режисерський факультет, а також вечірнє відділення за спеціальностями «Живопис», «Графіка», «Скульптура», «Театрально-декоративне мистецтво».

У 1961 році на вечірнє відділення художнього факультету набрано перший курс на нову спеціальність декоративно-прикладного мистецтва: «Кераміка», «Проектування інтер'єру і меблів», «Художня обробка тканин», «Монументально-декоративний розпис».

В 1962 році відкрито заочне відділення за спеціальностями «Театрознавство», «Теорія і історія зарубіжного мистецтва». Відкрито аспірантуру. Кафедра декоративно-прикладного мистецтва була поділена на кафедри монументально-декоративного розпису та кафедру кераміки.

У 1964 році на відділені декоративно-прикладного мистецтва художнього факультету розпочато денну форму навчання за спеціальностями «Кераміка», «Проектування інтер'єру і меблів», «Художня обробка тканин», «Монументально-декоративний розпис».

У 1965 році була відкрита спеціальність «Художнє конструювання» при кафедрі інтер'єру і обладнання.

У 1967 році почалася підготовка майстрів (дизайнерів) для промисловості. На театральному факультеті відкрито спеціальність «Режисура народного театру» з очною і заочною формами навчання. Відбувся перший випуск майстрів з проектування меблів. Відкрито кафедру промислового мистецтва.

У 1968 році набрано перший курс зі спеціальності «Керівник самодіяльного театрального колективу», відбувся перший випуск майстрів з проектування інтер'єру.

У 1970 році відбувся перший набір студентів на відділення майстрів з обробки металу кафедри монументально-декоративного мистецтва.

У 1971 році за наказом Мінкульту БРСР № 528 від 14 грудня 1970 року з 1 січня 1971 року у БДТМІ відкривається театральний факультет «з метою підвищення якості підготовки спеціалістів з театрознавства, режисерської та акторської майстерності та культурно-просвітницької праці, а також задля покращення навчального процесу з цих спеціальностей». Розпочато підготовку студентів із зарубіжжя.

У 1974 році набрано перший курс зі спеціальності «Режисура телебачення».

У 1975 році набрано перший курс зі спеціальності «Актор театру ляльок». Створена кафедра монументально-декоративного розпису, пізніше перейменована у кафедру монументально-декоративного мистецтва.

У 1976 році за наказом Мінкульту БРСР № 275 від 22 травня 1976 року з 1 вересня 1976 року художній факультет поділено на художній та художньо-промисловий факультети.

У 1977 році почалася підготовка майстрів за спеціальностями «Промислова графіка та упаковка», «Проектування виставок та реклами» на кафедрі проектування виставок і реклами.

У 1980 році відкрито навчальний театр, в 1985 — музей.

В 1987 році було набрано перший курс на спеціальність «Актор театру ляльок» (заочна форма навчання). Кафедра промислового мистецтва перейменована у кафедру дизайну.

У 1988 році на кафедрі монументально-декоративного мистецтва створено спеціальність «Проектування виробів текстильної та легкої промисловості». Кафедру проектування виставок та реклами перейменовано на кафедру зовнішніх засобів інформації та реклами.

У 1989 році на режисерському відділені театрального факультету набрано перший курс на спеціальність «Режисура художнього фільму», «Режисура документального кіно» (очна форма навчання), а на акторському відділенні — «Актор драматичного театру та кіно» (заочна форма навчання).

У 1992 році набрано перший курс на спеціальність «Режисура мультиплікаційного фільму», «Кінооператорство», «Телеоператорство» (заочна форма навчання), «Художні аспекти кіно», «Мистецтвознавство» (очна форма навчання).

В 1993 році відкрито асистентуру-стажування. Створено кафедру моделювання одягу та художнього ткацтва. Набрано перший курс на спеціальність «Історія і теорія театру», «Телеоператорства» (очна форма навчання), «Звукорежисура» (заочна форма навчання).

В 1994 році кафедру акторської майстерності та кафедру режисури реорганізовано в одну кафедру акторської та режисерської майстерності. Створено кафедру кінотелемистецтва. Художньо-промисловий факультет перейменовано у факультет дизайну. Набрано перший курс на спеціальність «Театрально-декоративний живопис» (кваліфікація «Майстер театру ляльок»).

В 1996 році на театральний факультет набрано перший курс за спеціальністю «Акторська майстерність музичного театру», «Режисура музичного театру».

В 1997 році створено відділ виховної роботи з молоддю, а також редакційно-видавничий відділ.

В 1998 році факультет дизайну перейменовано у факультет дизайну і декоративно-прикладного мистецтва.

У 1999 році кафедру акторської та режисерської майстерності реорганізовано у кафедру акторської майстерності, кафедру режисури, кафедру сценічної мови та вокалу.

У 2000 році на факультеті дизайну і декоративно-прикладного мистецтва створено кафедру малюнка, живопису та скульптури.

В 2001 році в Академії створена рада з захисту дисертацій за спеціальністю «Дизайн і технічна естетика». Відкрито підготовчі курси для тих, хто вступає у БДАМ. Білоруську академію мистецтв перейменовано у Білоруську державну академію мистецтв.

В 2002 році на факультеті дизайну і декоративно-прикладного мистецтва створена науково-творча лабораторія з комп'ютерного дизайнерського проектування. Перший набір на спеціальність «Телереклама». Створена кафедра фізвиховання.

В 2003 році створена кафедра теорії та історії дизайну. Кафедру моделювання одягу та художнього ткацтва реорганізовано в кафедру костюма та текстилю. Кафедру проектування виставок та реклами реорганізовано у кафедру графічного дизайну. Відбулися перші набори на напрямки спеціальності «Дизайн (віртуального середовища)» і «Режисура театру (естрада)».

У 2004 році створено навчальну кіновідеостудію кафедри кінотелемистецтва. Відкрито докторантуру. Відкрито магістратуру за спеціальностями «Мистецтвознавство», «Дизайн». Перший набір на спеціалізацію «Фотографіка».

У 2005 році відкрито факультет підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. Відбулися перші набори на спеціальності «Експозиційний дизайн», «Кінотелезнавство». Навчальний театр отримав статус Театру-студії імені Є. Мировича.

У 2007 році кафедру дизайну перейменували у кафедру промислового дизайну. Відкрито галерею «Академія».

У 2008 році кафедру кінотелемистецтва реорганізовано у кафедру режисури кіно і телебачення і кафедру кінотелеоператорства. Перший набір на спеціальність «Монументально-декоративне мистецтво (реставрація)». Створено відділ міжнародних зв'язків.

В 2010 році створено факультет екранних мистецтв, науково-дослідний відділ, кафедру менеджменту, історії і теорії мистецтва. Перший набір на спеціальність «Мистецтвознавство (кінотелетворчість)».

В 2011 році на факультеті екранних мистецтв організовано кафедру звукорежисури.

Академія сьогодні

Факультети і кафедри

  • Театральний факультет
    • Кафедра акторської майстерності
    • Кафедра режисури
    • Кафедра сценічної мови і вокалу
  • Художній факультет
    • Кафедра малюнка
    • Кафедра живопису
    • Кафедра графіки
    • Кафедра скульптури
    • Кафедра монументально-декоративного мистецтва
  • Факультет дизайну і декоративно-прикладного мистецтва
    • Кафедра декоративно-прикладного мистецтва
    • Кафедра інтер'єру і обладнання
    • Кафедра промислового дизайну
    • Кафедра костюма і текстилю
    • Кафедра графічного дизайну
    • Кафедра малюнка, живопису і скульптури
    • Кафедра теорії та історії дизайну
  • Факультет екранних мистецтв
    • Кафедра режисури кіно і телебачення
    • Кафедра кінотелеоператорства
    • Кафедра звукорежисури
    • Кафедра менеджменту, історії і теорії екранних мистецтв
  • Факультет підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів
  • Загальноакадемічні кафедри
    • Кафедра гуманітарних дисциплін
    • Кафедра історії і теорії мистецтв
    • Кафедра фізвиховання

Інші підрозділи

  • Магістратура
  • Аспірантура і докторантура
  • Підготовче відділення
  • Навчальний відділ
  • Відділ міжнародних зв'язків
  • Відділ виховної роботи з молоддю
  • Науково-дослідний відділ
  • Редакційно-видавничий відділ
  • Бібліотека
  • Музей
  • Галерея «Академія»
  • Театр-студія імені Є. Мировича

Відомі викладачі

Колишні

  • Євген Адамович
  • Вальмен Аладов
  • Андрій Андросик
  • Анатолій Анікейчик
  • Дмитро Орлов
  • Вацлав Орешка
  • Іван Охремчик
  • Гурій Баришов
  • Володимир Босолига
  • Андрій Бембель
  • Зінаїда Броварська
  • Людмила Бржазовська
  • Олександр Бутаков
  • Олександр Беспалий
  • Фома Воронецький
  • Гаврило Ващенко
  • Елеанора Вітер
  • Борис Вішкаров
  • Валентин Волков
  • Георгій Волков
  • Натан Воронов
  • Ігор Вовчак
  • Ольга Галіна
  • Володимир Гордієнко
  • Олексій Глібов
  • Гліб Глібов
  • Володимир Громович
  • Микола Гуцієв
  • Борис Дакутович
  • Май Данциг
  • Віктор Дашук
  • Олександр Длатовський
  • Ірина Дубенецька
  • Ірина Єлатамцева
  • Ірина Жданович
  • Андрій Коляда
  • Михайло Кацар
  • Арлен Кашкуревич 
  • Микола Кірєєв
  • Олександр Кіщанка
  • Олександра Клімова
  • Пилип Кобля
  • Петро Крохальов
  • Іван Крук
  • Арсеній Лабович
  • Сергій Лакішик
  • Хаїм Лівшиц
  • Павло Любомудров
  • Олексій Лелявський
  • Олександр Мозольов
  • Любов Мозольовська
  • Валерій Мазинський
  • Володимир Маланкін
  • Павло Молчанов
  • Олексій Марачкін
  • Барис Мардвінов
  • Оскар Марикс
  • Павло Масленіков
  • Август Мілаванов
  • Евстігней Мирович
  • Леніна Міронова
  • Володимир Нефед
  • Тарас Порожняк
  • Ельмарт Петерсон
  • Борис Платонов
  • Михайло Пташук
  • Валерій Раєвський
  • В'ячаслав Ракицький
  • Леонід Рахленко
  • Віра Редліх
  • Анатолій Соболевський
  • Іван Саверчанка
  • Костянтин Санніков
  • Петро Свентаховскі
  • Павло Семчанка
  • Арон Скір
  • Володимир Стальмашонак
  • Здіслав Стомма
  • Рид Таліпов
  • Віктор Тарасов
  • Віктор Туров
  • Борис Уторов
  • Інеса Ушацька
  • Аліна Фоміна
  • Іван Харламов
  • Сергій Харевський
  • Віталій Цвірка
  • Альбіна Шагідевич
  • Василь Шерангович
  • Мая Яницька

Теперішні

  • Галина Адамович
  • Нінель Оладова
  • Юрій Алісевич
  • Віктор Ольшевський
  • Микола Андрєєв
  • Валерій Анісенко
  • Анатолій Артимович
  • Віктор Барабанцов
  • Григорій Боровик
  • Михайло Борозна
  • Валентина Бартлова
  • Зоя Білохвостик
  • Оксана Васільєва
  • Світлана Винокурова
  • Володимир Вишневський
  • Галина Галковська
  • Ігор Гардієнок
  • Олександр Гарцуєв
  • Віталій Герасімов
  • Ельвіра Герасимович
  • Борис Герлаван
  • Ярослав Громов
  • Вітаутас Григалюнас
  • Едуард Жакевич
  • Володимир Забела
  • Лариса Зайцева
  • Олег Зальотнєв
  • Володимир Зінкевіч
  • Діна Іванова
  • В'ячаслав Івановський
  • Михайло Кавальчик
  • Михайло Козеріг
  • Маргарита Касимова
  • Віталій Катовицький
  • Микола Кириченко
  • Олександр Ксьондзов
  • Ілля Курган
  • Яків Ленсу
  • Сергій Логвін
  • Володимир Лукашик
  • Борис Луценко
  • Лідія Манакова
  • Володимир Міщанчук
  • Дмитро Мохов
  • Геннадій Мурамцов
  • Ольга Медвєдєва
  • Руслан Найден
  • Віктор Нємцов
  • Віра Полякова-Макей
  • В'ячаслав Павлюць
  • Микола Пінігін
  • Олександр Прохоров
  • Валентина Петлицька
  • Олександр Ренанський
  • Володимир Савич
  • Вадим Салєєв
  • Юрій Санжаревський
  • Віктор Саркісян
  • В'ячаслав Семенько
  • Валентина Сідорова
  • Віктор Скоробагатов
  • Валерій Славук
  • Річард Смольскі
  • Христина Стрикелева
  • Настася Суханова
  • Володимир Ситчанка
  • Юрій Тарєєв
  • Павло Татарніков
  • Володимир Товстик
  • Михайло Тумеля
  • Олександр Фінскі
  • Юрій Хілько
  • Людмила Церах
  • Костянтин Шерангович
  • Михайло Шкробат
  • Євген Шунейка
  • Михайло Шиков
  • Ганна Шимелевич
  • Олександр Єфремов

Доктори honoris causa

Відомі випускники

Актори, режисери, театральні діячі

  • Андрій Андросік — режисер
  • Миколай Андрєєв — режисер
  • Валерій Анісенко — режисер, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Галина Бальчевська — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Віталій Барковський — режисер, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Таїса Беліченко — режисер
  • Зоя Білохвостик — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Григорій Білоцерківський — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Борис Борисьонок — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Григорій Боровик — режисер, педагог
  • Галина Букатіна — акторка
  • Олександр Бутаков — режисер, педагог
  • Олександр Васько — актор
  • Людмила Билінська — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Олександр Владамірський — актор
  • Людмила Волкова — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Фома Воронецький — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Олександр Галко — актор, народний артист Росії
  • Олег Гарбуз — актор
  • Геннадій Гарбук — актор, народний артист Росії
  • Валентина Гарцуєва — акторка
  • Олександр Гарцуєв — режисер
  • Едуард Гарячий — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Едуард Герасимович — організатор театральних виступів, заслужений працівник культури Республіки Білорусь
  • Лариса Горцава — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Володимир Грамович — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Маргарита Громова — акторка
  • Ярослав Громов — актор, режисер, педагог
  • Лілія Давидович — акторка, народна артистка Білорусі
  • Геннадій Давидько громадський діяч, актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Вадим Дапкюнас — театральний діяч
  • Ігор Денисов — актор
  • Олександр Денисов — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Галіна Дзягілева — акторка
  • Олександр Дольніков — режисер
  • Лілія Дроздова — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Георгій Дубов — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Павло Дубошинський — актор, народний артист Білорусі
  • Віталій Дудін — режисер
  • Ала Єльяшевич — акторка
  • Валентин Єрмалович — актор, режисер, заслужений працівник культури Республіки Білорусь
  • Олег Жугжда — режисер
  • Юрій Жигамонт — актор, журналіст
  • Анатолій Жук — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Сергій Журавель — актор, народний артист Білорусі
  • Володимир Зайцев — актор, режисер, художник театру
  • Марія Захаревич — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Світлана Зеленковська — акторка
  • Зінаїда Зубкова — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Михайло Зуй — актор
  • Михайло Кавальчик — режисер, заслужений діяч мистецтв Росії
  • Олександр Казаков — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Вікторія Козлова — режисер
  • Михайло Колодінський — актор, педагог, театрознавець
  • Андрій Коляда — актор, педагог
  • Володимир Короткевич — актор, режисер, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Віталій Катавіцький — актор, педагог
  • Наталя Качаткова — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Анатолій Кашкер — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Володимир Кін-Камінський — актор
  • Микола Кириченко — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Ольга Клебанович — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Євген Клімаков — організатор театральної справи, заслужений працівник культури Республіки Білорусь
  • Олександр Козак — актор, організатор театральної справи, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Тадеуш Кокштис — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Людмила Корхова — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Анатолій Кот — актор
  • Віталій Кравченко — актор
  • Сергій Кравченко — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Євген Крижанівський — актор
  • Володимир Куляшов — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Микола Кучиц — актор, режисер
  • Олександр Лабуш — актор
  • Петро Ламан — актор
  • Віктор Лєбєдєв — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Тетяна Ліхачова — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Олесь Лобанюк — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Анатолій Луцевич — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Борис Луценко — режисер, народний артист Республіки Білорусь
  • Олексій Лялявський — режисер
  • Валерій Мазинський — режисер, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Володимир Маланкін — актор, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Георгій Маляўскі — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Віктор Манаєв — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Лідія Манакова — режисер, педагог
  • Галіна Маркіна — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Тетяна Мархель — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Олександр Мартинюк — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Валерій Маслюк — режисер
  • Бела Масумян — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Август Милованов — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Володимир Мішчанчук — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Олександр Молчанов — актор
  • Тимур Муратов — актор
  • Геннадій Мушперт — режисер
  • Світлана Некіпєлова — акторка
  • Ольга Нефедова — акторка
  • Тамара Нікалаєва — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Геннадій Овсянніков актор, народний артист СРСР і Білорусі
  • Світлана Окружна акторка, народна артистка Білорусі
  • Зоя Осмаловська — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • В'ячаслав Павлють — актор
  • Олександр Падабєд — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Олександр Парфенович — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Пєнкіна Світлана Олександрівна — акторка
  • Ігор Петров — актор, режисер
  • Михайло Петров — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Микола Пінігін — режисер
  • Ніна Піскарова — акторка
  • Роман Подоляка — актор
  • Віра Полякова-Макей
  • Тамара Пузіновська — акторка
  • Світлана Рабова — актор, народна артистка Росії
  • Валерій Раєвський — режисер, народний артист Республіки Білорусь
  • Віктор Рибчинський — актор
  • Володимир Роговцов — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Болеслав Севко — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Ігор Сігов — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Алена Сідарава — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Галина Сідєльнікова — акторка, диктор, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Валерій Смірнов — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Валентин Соловйов — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Галина Талкачова — акторка, народна артистка Республіки Білорусь
  • Віктор Тарасов — актор, народний артист СРСР і Республіки Білорусь
  • Людмила Тимофієва — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Микола Тишакін — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Олександр Ткачонак — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Трухан Микола Миколайович — актор, режисер
  • Леонід Улащанка — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Борис Уторов — режисер
  • Ольга Фадєєва — акторка
  • Лариса Федченко — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Юрій Фейгін — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Валерій Філатов — актор, народний артист Республіки Білорусь
  • Павло Харланчук — актор, режисер
  • Ганна Хитрик — акторка, співачка
  • Галина Чорнобаєва — акторка
  • Євген Шабан — актор, режисер, драматург, сценарист
  • Альбіна Шагідевич — акторка, педагог
  • Олексій Шадько — актор, музикант
  • Віктор Шалкевич — актор, поет, музикант
  • Григорій Шацько — актор, організатор театральної справи
  • Тамара Шашкіна — акторка, заслужена артистка Республіки Білорусь
  • Геннадій Шкуратов — актор, заслужений артист Республіки Білорусь
  • Олександр Янушкевич — режисер, актор

Художники

  • Едуард Агунович графік, заслужений працівник культури Республіки Білорусь
  • Віктор Олександрович — графік, живописець
  • Ольшевський Віктор Володимирович — живописець
  • Анатолій Анікейчик скульптор, народний художник Білорусі
  • Микола Опійок живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Борис Аракчеєв — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Анатолій Артимович — скульптор, педагог
  • Людвіг Осецький — графік, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Сергій Бондаренко — скульптор
  • Левон Борозна — майстер декоративно-прикладного мистецтва, мистецтвознавець, громадський діяч
  • Анатолій Барановський — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Михайло Барздика — графік
  • Валентина Бартлава — майстер декоративно-прикладного мистецтва, педагог
  • Михайло Босолига — графік
  • Володимир Босолига — графік
  • Олександр Батвіньонак — скульптор
  • Едуард Білогуров — живописець
  • Геннадій Буралкін — скульптор
  • Сергій Вакар — скульптор, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Руслан Вашкевіч — живописець, дизайнер
  • Володимир Вишневський — графік
  • Сергій Волков — графік, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Євген Волков — художник театру
  • Віктор Версоцький — живописець, заслужений викладач Білорусі, заслужений діяч культури Польщі
  • Людмила Гончарова — художник театру
  • Світлана Горбунова — скульптор
  • Володимир Гордієнко — художник театру
  • Ігор Гордієнок — графік, педагог
  • Борис Герлаван — художник театру, народний художник Республіки Білорусь
  • Лариса Герлаван — художник театру
  • Володимир Гладкевич — графік, живописець
  • Віктор Громика — живописець, народний художник Республіки Білорусь
  • Лев Гумільовський — скульптор, народний художник Республіки Білорусь
  • Сергій Гумілєвський — скульптор
  • Валерій Довгала — художник-монументаліст
  • Юрій Дорошкевич — живописець
  • Леонід Дубар — графік
  • Едуард Жакевич — графік, дизайнер
  • Володимир Жбанов — скульптор
  • Євген Ждан — художник театру, заслужений працівник культури Республіки Білорусь
  • Володимир Жданов — художник театру
  • Валентин Занкович — скульптор, архітектор
  • В'ячаслав Захаринський — живописець
  • Володимир Зінкевич — живописець, педагог, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Валентина Іванькова — майстер декоративно-прикладного мистецтва
  • Володимир Ісачанка — живописець
  • Микола Козакевич — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Борис Казаков —художник театру, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Олександр Костюченко — головний художник-постановник Національного академічного Великого театру опери та балету Республіки Білорусь
  • Володимир Качан — живописець, майстер декоративно-прикладного мистецтва
  • Орлен Кашкуревич — графік, народний художник Республіки Білорусь
  • Сергій Кірущенко — живописець, дизайнер
  • Євген Колчев — скульптор
  • Анатолій Концуб — живописець, майстер декоративно-прикладного мистецтва, заслужений працівник освіти Республіки Білорусь
  • Ірина Котова — графік, живописець
  • Йосип Крупський — живописець
  • Галина Кривоблоцька — майстер декоративно-прикладного мистецтва
  • Володимир Кривоблоцький — живописець-монументаліст
  • Олександр Ксьондзов — живописець
  • Анатолій Кузнєцов — живописець
  • Євген Кулик — графік, громадський діяч
  • Микола Купава — графік, живописець
  • Михайло Лісовський — живописець, графік
  • Зоя Литвинова — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Сергій Логвін — скульптор, педагог
  • Володимир Лукашик — графік, дизайнер
  • Валерій Могучий — скульптор
  • Олексій Марачкін — живописець
  • Зіновій Марголін — художник театру, дизайнер
  • Віктор Марковець — живописець
  • Геннадій Матусевич — скульптор
  • Віктор Микита — графік
  • Іван Міско — скульптор, народний художник Республіки Білорусь
  • Дмитро Мохов — художник театру
  • Тетяна Нерсісян — художниця театру
  • Віктор Нємцов — живописець
  • Наталя Поплавська — графік
  • Георгій Паплаўскі — графік, живописець, народний художник Республіки Білорусь
  • В'ячаслав Павловець — Прохаров, графік
  • Олександр Прохаров — скульптор
  • Юзеф Пучинський — графік
  • Олесь Пушкін — живописець
  • Людміла Пятруль — художник декоративно-прикладного мистецтва
  • Янка Романовський — графік
  • Валерій Рачковський — художник театру
  • Іван Рей — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Володимир Савич — графік, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Ніна Соколова-Кубай — художник декоративно-прикладного мистецтва, дизайнер
  • Геннадій Соколов-Кубай — графік, мистецтвознавець, педагог
  • Дмитро Сорока — живописець
  • Петро Свентаховський — живописець
  • Микола Селещук — живописець, графік
  • Павло Семчанка — графік, художник декоративно-прикладного мистецтва, педагог
  • Раїса Сиплевич — графік
  • Григорій Ситниця — графік
  • Володимир Слабодчиков — скульптор, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Валерій Славук — графік, педагог
  • Андрій Миколайович Смаляк — живописець
  • Віктор Стащанюк — графік
  • Володимир Сулковський — живописець
  • Василь Сумаров — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Володимир Ситченко — графік, педагог
  • Ігор Семека — живописець
  • Марія Таболич — живописець
  • Григорій Таболич — живописець
  • Павел Татарнікаў — графік
  • Володимир Товстик — живописець, народний художник Республіки Білорусь
  • Юрій Тур — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Володимир Уроднич — живописець, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Аліна Фоміна — художниця театру, заслужена діячка мистецтв Республіки Білорусь
  • Олександр Фінський — скульптор
  • Юрій Хілько — графік, педагог
  • Людмила Терех — художник декоративно-прикладного мистецтва
  • Сергій Тимохов — живописець
  • Генріх Тихонович — живописець
  • Ігор Тишин — живописець
  • Олесь Циркунов — живописець
  • Василь Шаренгович — графік, народний художник Республіки Білорусь
  • Костянтин Шаренгович — графік
  • Олесь Шатернік — скульптор
  • Валерій Шкаруба — живописець
  • Леонід Щемялєв — живописець, народний художник Республіки Білорусь
  • Валер'ян Янушкевич — скульптор
  • Фелікс Янушкевич — живописець

Дизайнери

  • Андрій Азаров — мультимедія-дизайнер
  • Сергій Войчанка — дизайнер
  • Яків Ленсу — дизайнер, мистецтвознавець
  • Геннадій Мацур — дизайнер, графік
  • Христина Стрикєлєва — дизайнер, мистецтвознавець
  • Лев Талбузін — дизайнер, скульптор
  • Юрій Тарєєв — дизайнер, педагог
  • Володимир Теслер — дизайнер
  • Михайло Шиков — дизайнер
  • Андрій Шелюта — дизайнер, художник-концептуаліст, арт-директор

Діячі кінематографа

  • Галина Адамовіч — кінорежисерка-документаліст
  • Віктор Аслюк — кінорежисер-документаліст
  • Олександр Гуткович — актор, режисер телебачення, драматург
  • Олександр Колбишев — кінорежисер
  • Андрій Кудіненко — кінорежисер
  • Іван Павлов — кінорежисер
  • Валерій Рубінчик — кінорежисер

Діячі телебачення та радіо

  • Володимир Баклейчов — актор, диктор радіо і телебачення
  • Олег Вінярскі — актор, диктор і режисер радіо
  • Адам Глобус — літератор, живописець
  • Віктор Карпілов — режисер телебачення, заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь
  • Сергій Катьєр — режисер телебачення
  • Ілля Курган — актор, диктор радіо, заслужений актор Республіки Білорусь
  • Віра Ропат — диктор телебачення
  • Володимир Станкевіч — актор, режисер телебачення

Мистецтвознавці

  • Вацлав Орешка — театрознавець, громадський діяч
  • Михайло Борозна — мистецтвознавець, дизайнер
  • Тетяна Гаранська — мистецтвознавець
  • Тамара Гаробчанка — театрознавець
  • Інна Герасимова — мистецтвознавець, громадська діячка
  • Ельвіра Герасимович — акторка, театрознавець
  • Людмила Громика — театрознавець, критик
  • Леонід Дробов — мистецтвознавець, живописець
  • В'ячаслав Івановскі — театрознавець
  • Петро Карнач — мистецтвознавець
  • Тетяна Команава — театрознавець, критик
  • Арсеній Лабович — театрознавець
  • Зенон Позняк — театрознавець, археолог, політик і громадський діяч
  • Сергій Петрович — театрознавець
  • Михась Романюк — мистецтвознавець, етнограф
  • Ала Савицька — театрознавець
  • Лариса Салавей — мистецтвознавець, заслужена викладачка Білорусі
  • Річард Смольскі — театрознавець
  • Віктор Шматов — мистецтвознавець, графік
  • Євген Шунейка — мистецтвознавець, живописець

Інші

  • Микола Оксамит — громадський діяч, мистецтвознавець
  • Роман Бондаренко — художник, громадський активіст, котрий загинув після побиття силовиками під час протестів Білорусі (з 2020)
  • Ігор Ворошкевич — музикант
  • Валерій Гедройц — організатор культурних заходів, державний діяч
  • Олексій Дударов — драматург, сценарист, актор
  • Валентин Дудкевич — хореограф, мистецтвознавець, народний артист Білорусі
  • Федір Кашкуревич — музикант, живописець
  • Лісіцин Володимир Сергійович — білоруський поет
  • Олесь Лось — музикант
  • Георгій Марчук — драматург, сценарист
  • Андрій Плясунов — музикант, режисер
  • Федір Повний — протоєрей Білоруської православної церкви
  • Володимир Степан письменник, журналіст
  • Гордій Щеглов — ієрей Білоруської православної церкви, дизайнер
  • PALINA співачка
  • Валерія Кустова — поетеса, письменниця, сценаристка, телеведуча.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.