Ватерлоо (Бельгія)

Ватерлоо (валлон. Waterlô, фр. Waterloo, нід. Waterloo) — громада у Бельгії, у провінції Валлонський Брабант регіону Валлонія, за 15 км на південь від Брюсселя.

Громада
Ватерлоо
Waterloo

Герб

Координати 50°43′00″ пн. ш. 4°23′00″ сх. д.

Країна Бельгія
Регіон Валлонія
Провінція Валлонський Брабант
Межує з
сусідні нас. пункти
Сінт-Генезіус-Роде, Брен-л'Алльоd, Lasned, Beerseld ?
Мер Серж Кубла
Площа 21,03 км²
Офіційна мова французька
Населення 29315 осіб (2006)
Густота населення 1394  осіб/км²
Міста-побратими Рамбує, Наґакуте, Діфферданж, Корнталь-Мюнхінген
Телефонний код 02
Поштовий індекс 1410
GeoNames 2783986
OSM r191673 ·R
Офіційний сайт waterloo.be  (фр.) (англ.) (нід.)
Ватерлоо
Ватерлоо (Бельгія)

Населення Ватерлоо станом на 1 січня 2006 року становить 29315 чоловік (з них 47,5 % чоловіків та 52,5 % жінок). Чверть населення Ватерлоо — іноземці, в основному працюють у Брюсселі.

Містом проходить магістраль R0 — об'їзна дорога навколо Брюсселя.

Битва при Ватерлоо

Ватерлоо отримав світову відомість після битви, яка відбулась на околицях міста 18 червня 1815 року. У битві при Ватерлоо французька армія під командуванням Наполеона Бонапарта була розбита військами Сьомої коаліції під командуванням герцога Веллінгтона й німецькими загонами генерала Гнейзенау. Головнокомандувач німецькими військами фельдмаршал Блюхер в основних подіях битви участі не брав, оскільки його армія зазнала поразки на самому початку, а сам Блюхер уникнув полону, оскільки його не помітили французи через те, що він не міг звільнитись з-під вбитого коня[1]. У підсумку, він знову підключився до битви вже під її завершення[2].

Монумент Лева

На пагорбі поблизу міста Ватерлоо встановлено меморіальний пам'ятник — статуя лева, повернена обличчям у бік Франції. Статую було встановлено королем Нідерландів на честь свого сина, принца Оранського, який отримав поранення у битві. У Ватерлоо також розміщено музей Веллінгтона. Важливим туристичним об'єктом є католицька церква святого Йосифа, у якій Веллінгтон молився перед битвою.

Міста-побратими

Окрім того, Ватерлоо підтримує партнерські стосунки з однойменними містами та селами у всьому світі.

Примітки

  1. Франц Фабіан: Перо і меч. Карл Клаузевіц і його часи. СРСР. Москва-1956
  2. s:en:1911 Encyclopædia Britannica/Blücher, Gebhard Leberecht von

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.