Великий бір

Уро́чище «Вели́кий Бір» лісовий заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Шосткинського району Сумської області, на південний захід від села Собич, що на захід від міста Шостка.

Урочище «Великий Бір»
(заказник)
51°49′02″ пн. ш. 33°10′31″ сх. д.
Розташування: Сумська область,
Шосткинський район,
на південний захід від с. Собич
Найближче місто: Шостка
Площа: 1231 га
Заснований: 1978 р.
Керівна
організація:
ДП «Шосткинське лісове господарство», Собицьке лісництво
Країна  Україна

 Великий бір у Вікісховищі

Площа 1231 га. Cтатус присвоєно згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 03.08.1978 року № 383. Перебуває у віданні ДП «Шосткинське лісове господарство» (Собицьке л-во, кв. 25-27, 29, 35-36, 39-41, 46).

Статус надано для збереження лісового масиву на лівобережній терасі річки Десна. Головна цінність — насадження сосни, створені в 1912–1916 рр. відомим українським лісівником В. Д. Огієвським.

Росте сосна з різних географічних регіонів колишньої Російської імперії (понад 200 географічних варіантів сосни звичайної). Заготовка насіння велася від Польщі (на заході) до Узбекистану (на сході) і Вологди (на півночі). Тут зростають сосна тамбовська і волинська, чернігівська і орловська. Є сосна з Прибалтики курляндська та інші. У заказнику зростає сосна-велетень, названа на честь професора Огієвського.

Протягом довгого часу тут формувався лісовий комплекс з набором рослинного угрупування і видів рослин, властивих сосновим лісам Полісся. Також трапляються чорниця, брусниця, костяниця, є декілька видів папороті.

Заказник є цінною пам'яткою дослідного лісництва, служить для збереження генофонду важливої лісової породи.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.