Великополовецьке

Великополове́цьке село в Україні, у Білоцерківському районі Київської області. Населення становить 2353 осіб. Старостинському округу підпорядковані села Андріївка та Мала Михайлівка.

село Великополовецьке
Країна  Україна
Область Київська область
Район/міськрада Білоцерківський район
Громада Фурсівська сільська громада
Основні дані
Засноване 1390[1]
Населення 2353
Площа 9,49 км²
Густота населення 247,95 осіб/км²
Поштовий індекс 09030
Телефонний код +380 4568
Географічні дані
Географічні координати 49°52′14″ пн. ш. 29°55′09″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
183 м
Місцева влада
Адреса ради 09030, Київська обл., Білоцерківський р-н, с.Великополовецьке, вул. Центральна, 34
Карта
Великополовецьке
Великополовецьке
Мапа

 Великополовецьке у Вікісховищі

Географія

Село Великополовецьке розташоване на берегах річок Кам'янка та її притоки Собот за 9 км від Фурсів і за 22 км від залізничної станції Біла Церква. З Києвом, Білою Церквою і Сквирою сполучено автошляхами.

Етимологія

Історія

Біля села в урочищі Заріччні збереглися рештки поселень доби неоліту (IV—III тисячоліття до н. е.),бронзи та часів Київської Русі. Територія села входила, очевидно, до земель, якими володів половецький хан Тугоркан наприкінці 11 століття. З цим пов'язана і назва населеного пункту.

У 14 ст. у складі Литви. У цей час Великополовецьке було власністю нащадків Тугоркана — князів Рожиновських. У 1591 році було включене до складу Білоцерківського староства і передано у володіння М. Ружинського.

Місцеве населення брало активну участь у козацьких повстаннях і Національно-визвольній війні.

В селі існувала церква Вознесіння Господнього. Метричні книги, клірові, відомості, сповідні розписи зберігають в ЦДІАК України http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_pok/church/vely_065.xml

У селі встановлено пам'ятник Ганні Денисівні Кошовій (1871—1948), герою соціалістичної праці, зачинательці стаханівського руху у сільському господарстві, ланковій колгоспу «Червоний гігант». На території Великополовецької сільської Ради (між вул. Новоселицею і с. Андріївкою) знаходиться пам'ятка історії — курган Мазепина могила.

Відомі уродженці

Галерея

Див. також

Примітки

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.