Викоти

Вико́тисело в Бісковицькій сільській громаді Самбірського району Львівської області України. Населення становить 1829 осіб.

село Викоти
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Самбірський район
Громада Бісковицька сільська громада
Основні дані
Засноване 1428
Населення 1829
Площа 9,59 км²
Густота населення 190,72 осіб/км²
Поштовий індекс 81454
Телефонний код +380 3236
Географічні дані
Географічні координати 49°34′03″ пн. ш. 23°08′13″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
305 м
Місцева влада
Адреса ради 81454, Львівська обл., Самбірський р-н, с.Викоти, вул.Шкільна,42
Карта
Викоти
Викоти
Мапа

 Викоти у Вікісховищі

Історія

Вперше згадки про село Викоти є в середині XV ст., тоді село належало пану Фредерікові Яцемірському і входило до Перемиської землі. Згодом власницею стала його дочка Анна.

В рядах Української Галицької армії воювали уродженці села Викоти - це Зарідкий Михайло та Шовко Іван.[1] Біля села Викоти знаходиться городище княжої доби (IX–XII ст.).

Відзначилось село також і в роки повстанської війни, у селі знаходилась ланка ОУН (м).

Є в селі середня загальноосвітня школа І-III ступенів, у якій навчається 200 дітей.

Викоти відзначаються значними спортивними досягненнями на обласному рівні. Існує ФК «Штурмовик».

Відомо, що в селі в 1928 та 1936 рр. існувала господарсько-кредитна спілка «Самопоміч».

Церква Зіслання Святого Духа

У селі Викоти знаходиться дерев`яна церква - пам'ятка архітектури національного значення. В честь Зіслання Святого Духа 1671.

Дерев`яна церква — стоїть неподалік дороги, на південній околиці села. Найдавніші відомості про церкву Зіслання Святого Духа зустрічаються в документах 1507 р. Існуюча дерев`яна будівля зведена у 1671 р., як свідчить напис на одвірку. Церква була православною до 1691 року, коли Перемисько - Самбірська - Саніцька єпархія змушена була перейти на унію, прийняту майже 100 років тому у Бересті. В той час село належало панам Оріховським.

Над вхідними дверима, можна побачити фігурку голуба, вирізьбленого з дерева. Голуб, як відомо, у християнстві символізує Святого Духа. Дзвіниця XVII ст. розміром 4,0 м. х 4,0 м. на другому ярусі має підсябиття. Поруч розташований цвинтар. Загалом церква запам`яталася виразним силуетом в якому домінує форма бані.

При церкві в дзвіниці був великий дзвін вагою 500-600 кг., вилитий в 1715 році і реквізований в Першу світову війну австро-угорським урядом.

Див. також

Примітки

  1. ЖАЛІБНА КНИГА ПОІМЕННИЙ СПИС ПОЛЯГЛИХ ЧЛЕНІВ У.Г.А. У ВИЗВОЛЬНІЙ ВІЙНІ. Львів. 1922

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.