Вузьконадкрил рудий

Поширення

Вид приналежний до середземноморської групи у складі європейського зооґеографічного комплексу. Ареал охоплює Південну Європу, південь Центральної та Східної Європи, Кавказ, Закавказзя, Малу Азію, Близький Схід, Північний Іран та Північну Африку. В Українських Карпатах – це рідкісний вид і зустрічається виключно в передгір’ях.

Екологія

Вид прив’язаний до степових та лісостепових біотопів. Личинки заселяють гілки чагарників та листяних дерев.


Морфологія

Імаго

Спарювання Вузьконадкрила рудого

Тіло досить вузьке, в ніжних волосках, довжиною 8-16 мм. Передньоспинка з тупим горбиком на бічному краю, на диску з 2-3 мозолями. Відросток середньогрудей широкий, з більш-менш паралельними сторонами. Надкрила поодинці звужені до вершин, розходяться по шву, кожне з поздовжнім кілем на диску. Надкрила буро-рудуватого кольору. Тіло забарвлене в чорне.

Личинка

Епістом личинки маленький. Мандибули короткі. Передній край голови без пігментації, густо вкритий штриховидною зморшкуватістю в основній половині. Мозолі черевця сильно виступають і глибоко розділені на дві частини. Ноги рудиментарні.

Життєвий цикл

Розвиток триває 1-2 роки

Література

  1. Бартенев А.Ф. Обзор видов жуков-усачей (Coleoptera: Cerambycidae) фауны Украины // Вісті Харківського ентомологічного товариства. — 2003 (2004). — 11, № 1-2. — с. 24-43
  2. Загайкевич І.К. Таксономия и экология усачей. — К.: Наукова Думка, 1991. — 420 с.;
  3. Łomnicki M. Catalogus Coleopterorum Haliciae. — Leopoli, 1884. — S. 1-43;

Посилання

  1. http://www.biolib.cz/en/taxon/id11075/
  2. http://www.cerambyx.uochb.cz/stenr.htm
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.