Військове транспортне судно

Військовий транспорт або військове транспортне судно військове судно, призначене для перевезення особового складу, зброї, військової техніки та інших матеріальних засобів. Для військових перевезень використовуються як спеціально побудовані транспортні судна, так й ті, що застосовуються для перевезень в цивільному торговельному флоті на всіх видах морського та річкового транспорту.

Тренування американського десанту по пересадці на десантно-висадочні засоби. Червень 1943
Океанський лайнер RMS «Аквітанія» в ролі транспортного корабля
Транспортний корабель «Левіафан» під конвоєм. Атлантика. 1917
Голландські військові на борту військового транспортного судна. 1946

Зміст

Морські транспорти є суднами допоміжного флоту ВМС (ВМФ). Для перевезення генеральних вантажів, у тому числі устаткування, а також контейнерів, пакетованих та навалювальних вантажів використовуються універсальні суховантажні судна. Деякі теплоходи можуть мати диптанки (ємкості для рослинної олії, риб'ячого жиру тощо), зрошувані трюми (для легкозаймистих і вибухонебезпечних вантажів), трюми з системою підсушування повітря. Перевезення фруктів, м'яса, тваринних жирів й інших вантажів, що вимагають охолодження, здійснюється рефрижераторними суднами, нафтопродуктів танкерами (дедвейт — до 150 000—300 000 т).

Для перевезення пасажирів (військ) призначаються пасажирські та вантажо-пасажирські судна. Для проводки суден у важких льодових умовах використовуються криголами, у тому числі з атомними силовими установками.

Річкові транспортні судна є універсальними суховантажними самохідними суднами вантажопідйомністю до 5000 т, судна змішаного плавання вантажопідйомністю до 3000 т для перевезення вантажів по річках і морях без перевалки в гирлових портах, самохідні і несамохідні суховантажні і наливні баржі, баржі-цементовози, баржі-автомобілевози тощо. Вони також забезпечені підіймальним устаткуванням, засобами комплексної механізації і автоматизації. Транспортні судна, використовувані у великовантажному складі, можуть включати теплоходи-штовхачі і різні баржі. Перевезення людей на малих річках з обмеженими глибинами здійснюється напівглісерами-теплоходами з малою осадкою (місткість 60 чол. і більш, швидкість до 45 км/год), теплоходами на повітряній подушці (місткість до 80 чол., швидкість до 120 км/год).

Див. також

Посилання

Література

  • Самойлов К. И. Морской словарь. — М.-Л.: Государственное Военно-морское Издательство НКВМФ Союза ССР, 1941

Джерела

  • Радянська військова енциклопедія. «ТАШКЕНТ» — ЯЧЕЙКА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1981. — Т. 8. — С. 94-95. — ISBN 00101-150. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.