Гедеон (Харон)

Єпископ Гедеон (в миру Юрій Самуїлович Харон; нар. 10 червня 1960, Одеса, Українська РСР, СРСР) — архієрей Української православної церкви Московського Патріархату, єпископ Макарівський, вікарій Київської єпархії.

Гедеон (Харон)
2-й Єпископ Макарівський,
вікарій Київської єпархії
 
Альма-матер: Київська духовна академія
Науковий ступінь: доктор богослов'я
Діяльність: священнослужитель
Народження: 10 червня 1960(1960-06-10) (61 рік)
Одеса, Українська РСР, СРСР

Біографія

Народився 10 червня 1960 року в місті Одесі в сім'ї робітників.

З 1967—1977 роках навчався в середній загальноосвітній школі № 7 міста Одеси, після закінчення якої ніс послух паламаря в храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селі Усатове, Біляївського району, Одеської області.

З 1979 по 1982 рік проходив строкову службу в лавах Радянської армії. Після демобілізації ніс послух псаломщика-паламаря у Свято-Петро-Павлівському кафедральному соборі Луганська.

Потім перейшов в клір Сумської єпархії, де став келейником архієпископа Курського Ювеналія (Тарасова).

7 жовтня 1987 року архієпископом Ювеналієм (Тарасовим) був пострижений у чернецтво з нареченням імені на честь пророка Гедеона, а 8 жовтня того ж року Сергієво-Казанському кафедральному соборі міста Курська тим же архієпископом був висвячений у сан ієродиякона.

З 1988 року, на запрошення архієпископа Омського Феодосія (Процюка), став кліриком кафедрального собору на честь Знамення Пресвятої Богородиці Тюменської єпархії.

У 1989 році владикою Феодосієм був висвячений у сан ієромонаха і призначений намісником відроджуваного Знам'янського Абалакского монастиря, а також настоятелем Тюменського храму на честь усіх святих.

З 1989 року намісник Знам'янського Абалакского чоловічого монастиря міста Тобольська, а також храму на честь Всіх святих міста Тюмень.

У 1991—1999 роках — клірик Американської Православної Церкви. За цей час ніс послух настоятеля: храму Покрови Пресвятої Богородиці Будинку милосердя в міста Сан-Франциско; храму на честь святого рівноапостольного князя Володимира міста Санта-Барбара; чоловічого монастиря на честь святителя Іоанна Шанхайського, Сан-Франциського чудотворця в місті Сан-Франциско.

З 1999 року — клірик Української Православної Церкви, штатний священик Свято-Іллінського храму міста Києва.

У 2000 році закінчив Київську духовну семінарію, а в 2002 році — екстерном Київську духовну академію.

У 2005 році призначений настоятелем київського храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці (Десятинної), в 2009 році — намісником Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря р. Києва.

У 2012 році монастир хотіли знести[1]. Пізніше була спалена капличка біля монастиря[2].

У 2013 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира нагороджений правом носіння ігуменського жезла. Цього ж року нагороджений правом носіння другого хреста з прикрасами.

Єп. Гедеона багаторазово атакували[3] націоналісти С14, «Братства» і інших організацій. Вони вимагали прибрати монастир який був незаконно зведений[3]. Через сутички навколо храму були затримані кілька активістів, але суд їх потім відпустив.[4]

У жовтні отець Гедеон і ще кілька єпархій подали три позови до Верховного суду на квітневу постанову Верховної Ради — коли парламентарії звернулися до Константинополя за Томос про автокефалію. Харон вимагав скасувати документ, оскільки в ньому міститься втручання держави в церковні справи. Цікаво, що чергове засідання в справі мало відбутися 14 лютого 2019. Напередодні літа єп. Гедеона внесли на сайт «Миротворець» — як і багатьох інших священиків УПЦ, які активно висловлювалися проти автокефалії ПЦУ. Восени кампанія навколо Харона посилилася. Нардеп Ігор Луценко, в чиїх помічників значиться глава С14 Євген Карась, опублікував фото[недоступне посилання з липня 2019] нібито російського паспорта єп. Гедеона.[4]

18 лютого 2019 року ДПСУ затримали в аеропорту «Бориспіль», депортували до Сполучених штатів Америки через діяльність, яка загрожує національній безпеці України одночасно з позбавленням українського громадянства через наявність у нього громадянства Росії та США та забороною на в'їзд в Україну.[5][6][7][8] В. Новинський заявив, що підтримує Харона і що єпископ ніякого закону не порушив[9].

Архієрейство

25 травня 2018 року був обраний єпископом Макарівським, вікарієм Київської митрополії. 16 червня був наречений, а 18 червня 2018 року митрополит Київський і всієї України Онуфрій у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Голосіївського благочиння Києва звершив архиєрейську хіротонію архімандрита Гедеона в єпископа Макарівського, вікарія Київської митрополії[10].

5 лютого єпископ Гедеон розповів Конгресу США про нібито дискримінацію канонічної Церкви владою України. Владика Гедеон передав Держсекретареві США Майклу Помпео і американським конгресменам офіційне звернення УПЦ, в якому Церква просить розглянути випадки порушення прав і свобод віруючих.

Примітки

  1. Громаді УПЦ (МП) наказали «розбетонувати» свою каплицю біля Десятинної церкви. risu.org.ua. Процитовано 14 лютого 2019.
  2. Спалено капличку УПЦ (МП) біля фундаменту Десятинної церкви. risu.org.ua. Процитовано 14 лютого 2019.
  3. У Києві активісти намагалися підпалити незаконно зведений монастир УПЦ (МП). risu.org.ua. Процитовано 14 лютого 2019.
  4. "По такой схеме можно лишить права въезда любого". Как в Украину не пустили настоятеля Десятинного монастыря. strana.ua. Процитовано 14 лютого 2019.
  5. Єпископу УПЦ (МП) Гедеону з "колекцією" паспортів заборонили в'їзд в Україну. Еспресо. 18 лютого 2019. Процитовано 27 квітня 2019.
  6. Вели, как преступника! Скандального священника РПЦ выгнали из Украины. Кияни (рос.). Процитовано 14 лютого 2019.
  7. Цензор.НЕТ. "Гарного польоту вам", - депортація з України єпископа УПЦ МП Гедеона (Харона). ВIДЕО. Цензор.НЕТ (рос.). Процитовано 14 лютого 2019.
  8. Єпископа УПЦ МП Гедеона позбавили українського громадянства. DT.ua. Процитовано 14 лютого 2019.
  9. Нардепы от Оппоблока спасали епископа УПЦ МП от депортации: видео. news.liga.net (рос.). 14 лютого 2019. Процитовано 14 лютого 2019.
  10. Блаженнейший митрополит Онуфрий возглавил хиротонию архимандрита Гедеона (Харона) во епископа Макаровского. Патриархия.ru. 18.6.2018. Процитовано 2 жовтня 2018.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.