Генрих Брунер

Генрих Брунер (нім. Heinrich Brunner; 21 червня 1840, Вельс11 серпня 1915, Бад-Кіссінген) — німецький історик права.

Генрих Брунер
нім. Heinrich Brunner
Народився 21 червня 1840(1840-06-21)[1][2][…]
Вельс, Верхня Австрія, Австрія[3]
Помер 11 серпня 1915(1915-08-11)[1][2][…] (75 років)
Бад-Кіссінген, Нижня Франконія, Баварія, Німецька імперія[1]
Поховання Берлін
Країна  Австрія
 Німецька імперія
Діяльність історик, історик права, професор, політик
Alma mater Геттінгенський університет, Віденський університет і Гумбольдтський університет Берліна
Галузь історія держави права
Заклад Карлів університет, Гумбольдтський університет Берліна і Львівський національний університет імені Івана Франка
Посада member of the Prussian House of Lordsd
Ступінь докторський ступінь
Членство Петербурзька академія наук, Шведська королівська академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Національна академія деї Лінчеї, Російська академія наук, Прусська академія наук, Баварська академія наук і Нідерландська королівська академія наук
Нагороди

Життєпис

Генрих Брунер народився 21 червня 1840 у Вельсі у Верхній Австрії. Після навчання в університетах Відня, Геттінгена і Берліна він у 1865 почав читати у Відні історію німецького права, в 1868 був обраний ординарним професором у Лемберзі, в 1870 — в Празі. З 1873 зайняв кафедру історії німецького права у Берлінському університеті.

З 1872 Брунер присвятив себе насамперед вивченню ранніх правових норм і установ франків і споріднених до них народів Західної Європи. Дослідження Брунера мали визначне значення для історії німецького, франкського, норманського та англо-норманського права. Він також став видатним науковцем у галузі сучасного йому німецького права. Брунер став членом Берлінської академії наук у 1884 та у 1886, після смерті Г.А. Вайца став головним редактором видання Leges Monumenta Germaniae Historica.

Його твір "Die Entstehung der Schwurgerichte" (Берлін, 1872), в якому Брунер на підставі джерел встановив наступний історичний зв'язок між англійським журі та інститутами франкського процесу, занесеними до Англії норманами, створив епоху в науці. Головна його праця — "Deutsche Rechtsgeschichte" (том I, Лейпциг, 1887) — входила до складу "Systematisches Handbuch der deutschen Rechtswissenschaft", що видавався Біндингом. У 18631864 Брунер виступав і на політичній ниві, і усно, і письмово захищав першість Пруссії в Німеччині.

Вибрана бібліографія

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.