Герб Старобільська

Герб Старобі́льська — офіційний символ міста Старобільськ Луганської області.

Герб Старобільська
Деталі
Носій Старобільськ
Щит Червоно-зелено-золотий щит
Основа Французький щит

Опис

Герб Старобільська являє собою щит французької форми у пропорції 8:11. У нижній частині золотого кольору знаходиться зображення чорного коня, що біжить праворуч. У середній синьо-зеленій частині знаходиться перекинутий глечик, з якого ллється вода. Верхня частина червоного кольору. Над щитом знаходиться напис назви міста та дата «1686» — дата заснування слободи Більської.

Символіка

  • Червоний колір — колір боротьби, боротьби українського народу за власну державність.
  • Зелений колір символізує природу краю, сільськогосподарську направленість господарства міста.
  • Золотий колір — символ багатства, достатку та добробуту жителів міста.
  • Перевернутий глек символізує річки та джерела міста.
  • Кінь пов'язує сучасний герб міста з історичним.

Історія

Російський герб

Перший герб Старобільська було виготовлено у герольдії та затверджено 12 березня 1804 року. Герб складавсь з трьох частин. У верхній золотій його частині розміщувалось зображення двоголового орла — символу Російської імперії. У середній червоній частині знаходився елемент герба Воронізької губернії, до складу якої входив Старобільськ на початку XIX століття, — перевернутий глек, з якого тече вода, що уособлює річку Дон. У нижній золотій знаходилось зображення чорного коня, що з одного боку виступав символом волі і спритності, а з іншого вказував на те, що територія Старобільського повіту за часів Київської Русі входила до складу половецьких земель.

Сучасний герб міста майже повністю повторює історичний за виключенням двоголового орла, якого просто замінено на червоне поле.

Проєкт Бориса Кене

У 1863 році начальником гербового відділу герольдії Борисом Кене було розроблено новий герб Старобільська, який втім ніколи не був затверджений.

Новий проєкт гербу являв собою геральдичний щит золотого кольору, в центрі якого було розташовано зображення чорного коня з червоними очима, копитами і язиком. У вільній частині щита знаходилося зображення герба Харківської губернії, до якої тепер відносилося місто. Щит був обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою, та увінчано срібною міською короною у вигляді трьох веж.

Радянський герб

Проєкт герба міста було затверджено 19 жовтня 1988 року рішенням виконавчого комітету Старобільської міської ради. Автором ескізу герба був архітектор В. Леоничев.

Герб являв собою щит червоного та синього кольорів. У червоному полі знаходилося зображення снопу пшениці, серпа і молота золотого кольору, які з обох боків супроводжувалися українським народним орнаментом. Під снопом розташовувалася ламана блакитна стрічка, що символізувала річку Айдар, що протікає містом. У синьому полі знаходилась дата «1686», записана золотими цифрами.

Галерея

Цікавий факт

На поштових марках Старобільського повіту також зображувався кінь, що біжить.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.