Горихвістка звичайна

Гори́хвістка звича́йна[2] (Phoenicurus phoenicurus) — вид птахів із роду горихвістка (Phoenicurus) родини мухоловкових (раніше разом з іншими її родами включався до родини дроздових) ряду горобцеподібних. Розмір — 10—15 см, забарвлення яскраве. В Україні — гніздовий перелітний птах.

?
Горихвістка звичайна

Самець
 Пісняфайл
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Мухоловкові (Muscicapidae)
Рід: Горихвістка (Phoenicurus)
Вид: Горихвістка звичайна
Phoenicurus phoenicurus
(Linnaeus, 1758)

Ареал поширення виду
  • Phoenicurus phoenicurus phoenicurus
  • Phoenicurus phoenicurus samamisicus
Посилання
Вікісховище: Phoenicurus phoenicurus
Віківиди: Phoenicurus phoenicurus
ITIS: 562037
МСОП: 22710055
NCBI: 121423
Fossilworks: 369349

Систематика

Має два підвиди. Phoenicurus p. phoenicurus можна знайти по всій Європі аж до Сибіру. На південному сході підвид P. p. samamisicus можна знайти від Кримського півострова, Туреччини, Середнього Сходу і до Центральної Азії. Цей підвид трохи менший за P. p. phoenicurus і дорослі самці мають біле опорне (махове) оперення, таким чином утворюючи білувате крило — схоже на крило горихвістки чорної і Phoenicurus auroreus. Підвид широко розповсюджений у Туреччині і на Балканському півострові.

Екологія

Гніздо з кладкою яєць

Цей перелітний птах влітку перебуває в Європі та Західній Азії (на захід від Байкалу), північно-західній Африці в Марокко. Зимує в Центральній Африці і Аравії, південніше пустелі Сахара, північніше від екватору, від Сенегалу до Ємену. Цей вид дуже поширений, гніздиться у Великій Британії, особливо в гірських листяних лісах. В Україні гніздиться майже на всій території, крім південних і південно-східних степових районів; під час міграцій трапляється скрізь.

Самці першими прибувають на початку — в середині квітня,[3] часто на кілька днів раніше за самиць. Відкладаються 5-6 блакитних яєць у травні, а другий виводок — в середині літа на півдні ареалу.

Охорона

Перебуває під охороною Бернської конвенції.

Галерея

Посилання

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Phoenicurus phoenicurus: інформація на сайті МСОП (англ.)
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.