Девдера Катерина Михайлівна

Девде́ра Катери́на Миха́йлівна (нар. 25 листопада 1990(19901125), Качківка, Ямпільський район, Вінницька область) українська поетеса, перекладач. Член Національної спілки письменників України (2013).[1]

Девдера Катерина Михайлівна
Катерина Девдера
Народилася 25 листопада 1990(1990-11-25) (31 рік)
с. Качківка Вінницька область
Громадянство  Україна
Національність українка
Місце проживання с. Качківка Вінницька область
Діяльність Українська література
Відома завдяки поетеса, перекладач
Alma mater ВДПУ

Біографія

Народилась 25 листопада 1990 р. у с. Качківка Ямпільського району Вінницької області. Середню освіту здобула у рідному селі. Закінчила Вінницький педагогічний університет ім. М. Коцюбинського (2012) — філологічний факультет Інституту філології та журналістики. Після закінчення вузу повернулася на малу батьківщину, працювала у системі місцевої освіти. Від 2014 р. — аспірантка Інституту літератури ім. Т. Шевченка.

Обкладинка книги «Співприсутність», 2011

Літературна діяльність

Своїми першими наставниками у літературі вважає поета-земляка Віктора Дячка, подільських літераторів Віктора Мельника, Михайла Каменюка.[2]
Авторка книг віршів «Співприсутність» (2011), «Літери і стихії» (2015) публікацій у періодиці, перекладів поезій з іспанської Лорки,[3] з польської — книги поетеси з Кракова Божени Боба-Диґа «Запах каштанів» (2013),[4] з англійської мови та ін.

Її вірші пахнуть дощами, соснами, любистком... її вірші звучать пташиним співом, музикою, замовляннями... в її віршах стаєш рікою, вогнем, вишнею... Як це в неї виходить, напевно, дівчина не усвідомлює в повній мірі і сама. Вона ще не знає, чи хоче цього і чи потрібно це їй... вона ще не вірить, що цей Дар – бачити душі слів – належить саме їй. А тому ніяковіє і віджартовується, коли хтось називає її поетесою. Хто ця загадкова незнайомка? Це… Катерина Девдера. Щойно у Вінниці вийшла друком її дебютна збірка поезій «Співприсутність». Назва книжки дуже влучно окреслює місце автора в її творах. Катря ніби бере читача за руку і веде його в світ, де він починає чути неомовлене, бачити неовиднене, відчувати неочутнене.

— Сайт «Моя Вінниця»[5]

Премії, відзнаки, нагороди

Примітки

Джерела і література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.