Дмитрівка (Барвінківський район)

Дми́трівка село в Україні, у Барвінківському районі Харківської області. Населення становить 533 осіб. Орган місцевого самоврядування — Іванівська Друга сільська рада.

село Дмитрівка
Країна  Україна
Область Харківська область
Район/міськрада Барвінківський район
Рада Іванівська Друга сільська рада
Код КАТОТТГ UA63040030200091404
Облікова картка Дмитрівка 
Основні дані
Засноване 1927
Населення 533
Площа 1,62 км²
Густота населення 329,01 осіб/км²
Поштовий індекс 64711
Телефонний код +380 5757
Географічні дані
Географічні координати 49°08′33″ пн. ш. 36°40′23″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
91 м
Місцева влада
Адреса ради 64713, Харківська обл., Барвінківський р-н, с-ще Іванівка, вул. Шкільна, 22
Сільський голова Лірник Василь Миколайович
Карта
Дмитрівка
Дмитрівка
Дмитрівка
Мапа

Географія

Село Дмитрівка розташоване на лівому березі річки Берека, на протилежному березі річки знаходиться село Українка.

Село знаходиться за 60 км від районного центру і залізничної станції Барвінкове, за 120 км від м. Харків, до найближчої залізничної станції Краснопавлівка — 35 км. В населеному пункті у 179 дворах проживає 529 чол. населення.

Історія

Перші відомості про село зустрічаємо за 1750 рік. За однією з версій, ці землі царською милістю були подаровані за видатні заслуги Дмитрію Солунському, де він і поселив кріпаків, бо навколишня багата природа останньому дуже припала до вподоби.

Ще до заснування поселення в 1735 році в цій місцевості проходив ланцюг укріплень для захисту південних кордонів Росії від нападів кримських татар. Про це нагадують нині старі сторожові кургани, що оточують Дмитрівку.

В 60 роках XIX ст. в Дмитрівці поселився поміщик Герасим Косіков, який разом з фабрикантом Іларіоновим побудували цукровий завод, а також цех з переробки риби. Ці переробні підприємства були десь у 1914 році продані синами пана Косікова й демонтовані.

У 1732 році в селі на кошти поручика Толева була збудована дерев'яна однопрестольна Покровська церква, яка була перебудована на кошти прихожая. Згоріла в 1941 році.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР в 1932—1933 роках, кількість встановлених жертв в Червоній Балці та Дмитрівці — 62 людини[1].

130 радянських солдат, що загинули під час німецько-радянської війни, нині покояться в братській могилі, над якою в 1995 році було зведено пам'ятник-меморіал.

Економіка

  • В селі є молочно-товарна, свино-товарна і вівце-товарна ферми, машинно-тракторні майстерні.

Культура

  • Школа
  • Клуб

Пам'ятки

  • Археологічною пам'яткою вважається курган на західній околиці села. А вздовж північної околиці тягнеться ланцюг з 10 курганів висотою 1,3—5 м.
  • На північ від села знаходяться залишки Української оборонної лінії.
  • Ентомологічний заказник місцевого значення «Красногірський». Заповідна ділянка розміщена на схилах степової балки південної експозиції. Рослинний покрив утворює асоціації кустарникових (з карагани чагарникової, терену) і ковильно-разнотравних степів з участю видів ковили, типчаку, маренки рожевої, волошки східної, оману шорсткого, видів щавелю, зопнику, астрагалу. В заказнику мешкають більше 20 видів бджолиних: антофори, мелітти, евцери, андрени, галікти, джмелі степові та ін. Серед них — представники Червоної книги України рофітоідес сірий, мелітурга булавовуса, джміль вірменський[2]

Також

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.