Дормілон плямистодзьобий

Дорміло́н плямистодзьобий[2] (Muscisaxicola maculirostris) — вид горобцеподібних птахів родини тиранових (Tyrannidae). Мешкає в Андах.

?
Дормілон плямистодзьобий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Тиранові (Tyrannidae)
Рід: Дормілон (Muscisaxicola)
Вид: Дормілон плямистодзьобий
Muscisaxicola maculirostris
D'Orbigny & Lafresnaye, 1837

Ареал поширення виду     Проживання впродовж року     Гніздування
Підвиди

(Див. текст)

Посилання
Вікісховище: Muscisaxicola maculirostris
Віківиди: Muscisaxicola maculirostris
ITIS: 561266
МСОП: 22700132
NCBI: 123668

Опис

Плямистодзьобі дормілони

Довжина птаха становить 14-15 см. Верхня частина тіла сіро-коричнева, голова і надхвістя теменіші. Нижня частина тіла білувата, іноді з жовтуватим або сіруватим відтінком. Навколо очей світлі плями. Дзьоб зверху чорнуватий, знизу жовтуватий. На махових перах коричнюваті або охристі смуги. Хвіст чорний, крайні стернові пера білі.

Підвиди

Виділяють три підвиди:[3]

Поширення і екологія

Плямистодзьобі дормілони гніздяться в Колумбії, Еквадорі, Перу, Болівії, Аргентині і Чилі. Популяції, що мешкають в центрі і на півдні Аргентині і Чилі взимку мігрують на північ. Плямистодзьобі дормілони живуть серед скель та у високогірних чагарникових заростях. Зустрічаються на висоті від 1000 до 4000 м над рівнем моря, поодинці або парами, іноді невеликими зграйками. Живляться комахами. Під час сезону розмноження самці виконують демонстраційні польоти, швидко взлітають з розправленими крилами і хвостом, а потім різко падають донизу. Гніздяться в невисоких чагарниках на скилах гір або в заглибинах між камінням.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Muscisaxicola maculirostris.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Tyrant flycatchers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 25 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.