Достоєвська (станція метро, Санкт-Петербург)

Достоєвська (рос. Достоевская) — станція Правобережної лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Ліговський проспект» і «Спаська».

Достоєвська
Загальні дані
Тип колонна трисклепінна глибокого закладення
Глибина закладення 62 м
Проєктна назва Володимирська-2
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 30 грудня 1991
Архітектор(и) О. В. Жук, О. Д. Токмань
Архітектор(и) вестибюлів В. Г. Хільченко, О. С. Константінов
Пересадка на «Володимирська»
Виходи до Володимирський проспект
Код станції ДС
4 Лахтинсько-Правобережна лінія
Легенда
Горний інститут
Театральна
Оборотний тупик і ПТО
Спаська
Фонтанка
Достоєвська
Ліговський проспект
Оборотний тупик і ПТО
Площа Олександра Невського-2
Монастирка
Нева
Новочеркаська
Оккервиль
Ладозька
Оккервиль
Проспект Більшовиків
розібраний з'їзд
Вулиця Дибенка
Оборотний тупик
Кудрово

Станцію відкрито 30 грудня 1991 року в складі ділянки «Площа Олександра Невського-2»«Садова». Названа через близькість до музею-квартирі Ф. М. Достоєвського. Станція носила проектну назву «Володимирська-2».

Колійний розвиток

Оскільки з 1991 по 2009 рр. Правобережна лінія тимчасово була об'єднана з Фрунзенсько-Приморською, на перегоні «Достоєвська» —- «Спаська» знаходиться двоколійна СЗГ до Фрунзенсько-Приморської лінії (станції «Садова»), що раніше була діючим перегоном.

Технічна характеристика

Конструкція станції колонна трисклепінна глибокого закладення (глибина закладення — 62 м)

Деякі проходи між колонами з'єднані разом ажурними металевими ґратами з лавками. Вихід у місто здійснюється тристрічковим похилим ходом, що з'єднано із західним торцем станції переходом, що має аванзал і коридор, розбитий на три вузьких проходи, один з них був замурований і використовується в службових цілях.

Вестибюль і пересадки

Наземний вестибюль із заскленим фасадом вкрай невдало вписався в архітектуру старого Петербурга, хоч і був розміщений в глибині дворів. На середину 2010-х схований за восьмиповерховим торгово-офісним комплексом Regent Hall. Прохід до вестибюля здійснюється безпосередньо крізь перший поверх торгового комплексу.

Вихід у місто на Володимирську площу, Щербаков провулок, до Володимирського і Загородного проспектів.

У східному торці станції знаходиться малий чотиристрічковий похилий хід, що веде в тунель до станції «Володимирська».

Оздоблення

Колони оздоблені сірим гранітом, колійні стіни — сірим вапняком. На ґратах є анодовані під золото написи з назвою станції. На верхній частині колон висять ліхтарі, стилізовані під середину-кінець ХІХ сторіччя. У західному торці, в переході до великого ходу розташоване мозаїчне панно «Петербург Достоєвського». Витримана в чорно-білій графіці мозаїка з природного каменю, укладена в архітектурний асиметричний портал в торці станції. Гранітний портал, будучи архітектурним обрамленням мозаїки, створює незвичайний ефект присутності.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.